Andrea Sestini Hlaváčková se za svou pleť už nechce znovu stydět

Andreo, gratulujeme k druhému těhotenství! Jak se máš?

Mám se skvěle, alespoň se to tak říká, když je všechno v pořádku. Ale nezapomínejme, že je to jiný stav. Už jsem se ve svém těle cítila líp. Ale chtěla jsem druhé miminko, takže teď si užívám, že ho budeme mít a těším se na to.

My bychom se měly bavit o pigmentových skvrnách, ale jak se na tebe dívám, tak mi to přestává dávat smysl.

Stačí, když se podíváš na můj instagramový účet asi čtyři roky zpátky, kdy jsem byla poprvé těhotná. Já jsem měla z tenisového světa sluníčkem hodně zocelenou pleť, vždycky jsem se krásně opalovala a nikdy jsem se o ni nijak extra nestarala. Ale těhotenství mě v tom docela hodně vykoupalo. Ojevily se mi pigmentové skvrny, které se mi po porodu ještě zhoršily. Naštěstí jsem jsem přes těhotenské masáže v salonu Sothys Why Not Špejchar dostala i k jejih kosmetice. Měla jsem pigmentový knírek a bylo to pro mě hrozně nepříjemné, protože i když jsem se cítila dobře, moje pleť rozhodně dobře nevypadala.

Je to známá věc, že v těhotenství postihují pigmentové skvrny až 90 % žen.

U mě byl bohužel ten problém, že jsem to neřešila dopředu. Nebyla jsem v péči profesionálů a začala jsem to řešit, až když se to stalo. Klíč k tomu, aby žena neměla pigmentové skvrny, je jim ale předcházet. Teď už bych to nedopustila. Teď už bych si nedovolila vyjít vůbec ven bez SPF50, ať už v létě nebo v zimě. Chodím do salonu na rozjasňující péči a domu si odnáším produkty, které mi umožňují fungovat v běžném životě. Všude s sebou nosím, mám krém s SPF u dveří doma, mám ho v autě, u kosmetického místa, v tašce… teď se skvrn opravdu bojím jak čert kříže.

Naše pokožka vypadá podle toho, co se děje ve střevech, tvrdí vědkyně

elle.cz

Do té doby jsi problémy s pletí nikdy neměla?

Ne, nikdy, možná v šestnácti. Tu mi srovnala hormonální antikoncepce, která mi pubertální pokožku vyčistila, a od té doby jsem neměla sebemenší problém. Skvěle jsem se opalovala a teprve těhotenství mi všechno změnilo, dokonce i ten způsob opalování! Už se neopaluji do čokoládova jako kdysi, už se mi dělají fleky, i vitiligo.

Ty jsi zmínila, že ti s fleky na pleti pomohla kosmetika Sothys?

Já jsem objevila jejich salon Why Not Špejchar díky těhotenským masážím a tam jsem se seznámila i s jejich kosmetikou. Je to kosmetika, kterou koupíte pouze v jejich široké síti salonů a ne jen tak na internetu bez jakékoli porady a konzultace. Všichni dneska použivají věci z reklam, nebo co jim doporučí influencerky, ale myslím si, že to může udělat víc škody než užitku. Myslím, že je dobré k tomu od určitého věku přistoupit zodpovědně, chodit na kosmetiku a radit se s odborníkem. Já chodím ke kosmetičce jednou za šest týdnů, zkonzultujeme, co pleť v kterém ročním období potřebuje, jaké jsou třeba nové produkty, které bych mohla na pleť použít. Připomene mi, jak a čím se o pleť starat a za mě je to takhle optimální.

Jak tedy vůbec vypadá tvoje každodenní péče o pleť?

Dělím ji na ráno a večer. V obou případech musí proběhnout čištění pleti, a to buď večer mycím gelem ve sprše, nebo ráno čisticím mlékem na odličovacím tamponku. Pak přichází na řadu esence, dále sérum a nakonec hydratační krém, protože málo piju, takže musím v zimě v létě pleť hydratovat a vyživovat. Tím to pro mě většinou končí. Pokud se chci i nalíčit, sáhnu opět po dekorativní kosmetice Sothys – make-upu, sjednocujícím pudru a řasence, to je takové moje beauty maximum.

Trenér Radek Laci: 15 minut cvičení denně úplně stačí

elle.cz

Zmiňovala jsi, že se kosmetika Sothys ale nedá běžně koupit on-line, platí to i pro dekorativní kosmetiku?

Myslím si, že ano. Moje zkušenost je, že přijdu do salonu, nemusím jít ani na žádné ošetření, ale poradím se, vyzkoušíme s kosmetičkou odstíny a to přece dává smysl, přece si nebudu vybírat odstín make-upu podle nějaké paletky odstínů na internetu.

Kdy bys poradila ženám s péčí o sebe začít?

Nikdy není ani brzo, ani pozdě. Já svůj čas, motivaci a pravidelnost v péči našla, až když jsem se trošku usadila z mého cestovatelského života, kolem 33 let. Ale kdybych měla doporučit své dceři, kdy se o sebe začít starat, klidně bych jí poradila, ať se o to začne zajímat už v 25. Minimálně používat hydratační péči a SPF, aby byla pleť krásná a vyživená, to je základ v každém věku.

Říkala jsi, že tě trápily pigmentové skvrny. Za jak dlouho poté, co jsi to začala řešit, jsi viděla výsledek?

Je to spojení hormonálních vývoj těla ženy a toho, jak se staráte o pleť, takže to chvíli trvá. U mě osobně jsem po jedné sezóně péče začala vidět velké změny, po dvou sezónách to bylo pryč úplně. Teď už se to díky bohu nevrací, ale je to i tím, že vím, co už mám dělat. Pleť chráním před sluncem, používám před spaním kapsule s vitamínem C, ty mi pleť strašně rozjasní a také chodím na rozjasňující ošetření. Tohle mi zachraňuje pleť před mou nedůsledností.

Máš pro ženy radu, jak i v těhotenství zůstat sebejistá?

Je důležité si uvědomit, že je to jenom období. Omezený čas, kdy se tělo nějakým způsobem proměňuje a má nějaký cíl. Já to nevnímám špatně, ale je jasné, že vidět se v zrcadle, jak se měníte a rostete, je náročné. Ale jak říkám – má to cíl a na ten cíl se velmi těším. Stejně jako se těším na to, až si dám tělo znovu po porodu dohromady. Beru to jako výzvu a těším se na ni.

ELLEphoria

Monika Bagárová: děti chci mít tři, chůvu ale žádnou

elle.cz

Zdroj: autorský rozhovor