ELLEphoria: Jak vypadá jóga 21. století dle Kláry Pokorné z YogaGang?

 

Co pro vás osobně jóga znamená a jak jste se k ní dostala?  

Jóga je něco, co ke mně patří už dlouho, takže si život bez ní už ani nedokážu představit. Občas si od sebe dáme pauzu, ale pak se k sobě zase vždycky vrátíme. Jóga mi pokaždé pomůže ve chvíli, když se potřebuji vrátit sama k sobě, nebo se správně rozhodnout. Moje cesta k józe začala poté, co jsem si zranila koleno, a na jógu mě poslali místo rehabilitace. Samozřejmě se mi tam vůbec nechtělo a říkala jsem si, že tohle teda určitě není pro mě …. No, a o pár let později … Here I am. 

 

Jak se podle vás jóga za posledních pět let proměnila? A jaké trendy v ní lze nyní sledovat?  

Z mého pohledu se určitě mnohem více otevřela pro lidi. Už na jógu není nahlíženo jako na aktivitu, kam chodí jen babičky. Přestala být tolik seriózní, a tím pádem se stala atraktivnější i pro mladší skupinu lidí. Díky social media jsme mohli sledovat, jak top sportovci, herci a další známé osobnosti propadli józe, která jim pomohla zrehabilitovat zranění, nebo překonat různé problémy v životě. Už to není ta klasická jóga, co tady byla před pár lety. Ale celý svět se někam posouvá a zlepšuje, a stejně tak by tomu mělo být i s jógou.  

 

Máte recept na to, jak sladit klidné tempo jógy a zároveň společenská očekávání spojená s životem ve velkém městě?  

Řekla bych, že většina lidí chodí na jógu právě proto, aby ten ruch velkoměsta zvládli. Určitě bych každému poradila, aby přestal ve všem tolik následovat ostatní a začal dělat věci podle sebe. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

ELLEPHORIA: Eliška Kacvinský Judová vytvořila tašky nejen na kosmetiku

elle.cz

Zažila jste někdy ve svém vlastním vztahu k józe a její rutině nějakou krizi? Jak byste doporučila ji řešit, když se s ní někdo potká?  

Určitě. A je to úplně normální. Nebuďte na sebe naštvaní, a hlavně se nenuťte dělat věci, které vás nebaví, nebo vás nenaplňují. Pokud chodíte na jógu, do fitka, nebo na kafe s kamarády jen proto, že se to od vás očekává, tak vám to opravdu žádné benefity nepřinese. Náš život se neustále mění, stejně tak my, a s tím i to, co nás baví a zajímá. Takže je úplně OK, když začnete nadšeně cvičit jógu nejdřív každý den, pak jednou týdně, a po čase třeba vůbec. Hlavně se z toho nestresujte, protože všechno je tak, jak má být.  

 

Jak se bude, podle vašeho názoru, vyvíjet jóga v budoucnosti?  

Určitě uvidíme ještě spoustu nových druhů a variací jógy. Zároveň si myslím, že ustoupí trend toho, že, kdo si dá nohu za hlavu, je víc cool. Jóga se naopak stává součástí životního stylu, kdy není potřeba si něco dokazovat.   

 

A co v rámci vývoje čeká vás osobně? 

Ufff, mě spousta věcí. S YOGAGANGEM plánujeme eventy v roce 2022 po celém světě. Zároveň budeme pokračovat v pořádání akcí a lekcí v ČR. Já sama se chystám na nějakou dobu zpátky na Bali, kde budu kromě tréninku, jógy a surfování připravovat launch našeho dalšího brandu a nového YG merche. 

 

Co je to ELLEphoria?

ELLEphoria je jedinečný event pro všechny beauty lovers, kde můžete načerpat inspiraci, získáte povědomí o novinkách i stálicích ze světa krásy a potkáte se s influencery z Čech i Slovenska. Naše pozvání na akci přijaly top beauty značky a vy se tak můžete těšit na jejich opravdu zajímavý a intenzivní program! Naučíte se, jak být ještě krásnější uvnitř i navenek, a to již o víkendu 22.10. - 24.10. v Praze v obchodním domě Máj ve čtvrtém patře. Těšíme se na vás!

Chcete vědět více? Sledujte naše webové stránky www.ellephoria.cz. Vstupenky můžete zakoupit na goout.cz.

ELLEphoria: Unikátní beauty event pro všechny již v říjnu!

elle.cz