#coffeerules: Jakou kávu pije redakce ELLE?

Podporuje mozkovou činnost, zlepšuje náladu, pomáhá odstranit únavu a také zvyšuje pozornost a zlepšuje pamět! Máme pokračovat v důvodech proč pít kávu? Předpokládám, že pokud patříte mezi milovníky tohoto nápoje, tak ani ne. Kofejn je nejen v úzávěrkovém moodu náš nejlepší přítel! A i když si kávu děláme v redakci nebo si pro ní vyrazíme ven, seznam našich objednávek je vždycky hodně pestrý. 

Jaká káva vyvolává pocity spokojenosti a štěstí u členů redakce?

Petr Matějček, šéfredaktor

"Jsem  závislý na kávě Arpeggio - ráno, dopoledne, k obědu, odpoledne a očas dokonce i večer před spaním...."

Ondřej Liška, art-director

"Co nejsilnější!"

Miroslava Harcegová, brand managerka

"Nejraději piji espresso macchiato, ale nejvice šálků vypiju klasického espressa s mlékem (ne našlehaným) Proč? Protože ustavičně spěchám a šlehat mléko nebo pít dlouhý kafe - na to není během týdne čas :) Proto o víkendech si ráda vychutnávam v klidu černý velký batch brew (překapávaná káva) hrnek."

Lucie Janotová, digital director ELLE.cz

"Café Latte. Čím větší, tím lepší. Kávový odborníci se určitě zrovna chytají za hlavu, ale pokud by existovala velikost XXL, kterou bych mohla pít celý den, pak bych si ji s láskou koupila. Na silné kávové shoty mě neužije."

Tereza Spilková, obrazová redaktorka

"Kávu piju jenom výjimečně, doma si ji nikdy nedělám. Nejradši mám takovou, kterou mi barista připraví přímo před očima nebo tu z kávovaru v redakci. Musí hlavně hezky vonět."

Lenka Matějková, media consultant

"Miluju Lungo bez mléka - vychutnám si chuť kávy naplno. A dám si klidně dvě po sobě!" 

caranespresso

ELLE tip:

Vyzkoušejte limitované edice dvě kávy Nespresso inspirované prvními kavárnami světa, v Istanbulu a v Benátkách. 

Istanbul vždy byl branou mezi Asií a Evropou. Místo, kde se prolínaly kultury, chutě i myšlenky. V době předcházející knihtisk byla istanbulská kavárna vnímána jako hlas města: místo, kde vznikaly nové a odvážné nápady, jichž byla káva přirozeným elixírem. Benátky naproti tomu byly vždy tvořivým srdcem Evropy. Domovem umění, hudby a experimentů, v nichž často kavárny určovaly celkový vkus společnosti. Díky mísení kultur a jazyků byly kavárny nespoutanými a mnohovrstevnatými místy plnými elegance. 

Vydejte se po stopách minulosti a navštivte rodiště moderní kavárny díky Café Istanbul, která je se svými intenzivními černými a orientálními tóny inspirací pro každého milovníka černé kávy. Caffè Venezia je se zase svým elegantním a delikátním profilem dokonalou múzou a inspirací v jednom šálku. 

Více informací dostanete ZDE.

EBC promo