Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam na výstavu:

Při toulání srdcem Prahy můžete nyní objevit výstavu Resurrection, kterou představil Maxim Havlíček, známý pod svým uměleckým jménem MAXIM. „Jedná se o nejvíce autentickou a ucelenou kolekci obrazů a děl, kterou jsem za svůj život zatím vytvořil,“ popisuje talentovaný česko-americký malíř. Tato sólová výstava odhaluje unikátní díla, která zrcadlí jeho novou životní etapu. Interaktivní světelné instalace a hudba Karla Havlíčka doplňují MAXIMovu dosud nejrozsáhlejší exhibici. Výstava nabízí 31 unikátních děl se zdařilou trojrozměrnou optickou iluzí a pro umělce typickou kaligrafií. MAXIM získal mezinárodní věhlas, vystavoval v Los Angeles, New Yorku, Londýně, Dublinu, Mexico City či Sydney. Svou první výstavu v Česku uspořádal v roce 2018 a nyní se do Prahy se svou tvorbou velkolepě vrací. Nenechte si to ujít!

Kde: Galerie 1 ve Štěpánské ulici, Praha 1

Kdy: od 1. 8. do 26. 8. 2023

Maxim Havlíček

Kam na výlet:

Nahoďte plavky a letní náladu, vyrazte do areálu Wake Surf Náklo! Areál přímo vybízí k zábavnému víkendu se špetkou dobrodružství. Jejich Surf Lounge bistro vám zajistí skvělou snídani, oběd i večeři, a to klidně i na koberci s polštáři u vody. Užijete si den na pláži, zaplavete si a užijete si srandu na paddleboardu. Můžete si vyzkoušet wakesurfing za člunem a den zakončit jejich signature drinkem při západu slunce. Přenocovat lze ve stanu, v karavanu nebo ve vybaveném glampingovém stanu Tepee se dvěma oddělenýma ložnicemi. Zkrátka perfektní letní víkend, no ne?

Kde: Pískovna, 783 32 Náklo

Kam na kávu s trochou nakupování:

Pokud patříte mezi milovníky kávy, toto si prostě nemůžete nechat ujít. Pražírna Industra Coffee je nyní v Praze, a to v prostorech všemi milovaného 1981 Second Handu. Skvělou kvalitu kávy slibuje tým odborníku a skutečných kávových nadšenců, kteří kávou žijí již jedenáct let. Víkendové odpoledne můžete strávit snovou kombinací luxusní kávy a udržitelného nakupování. Zároveň voláme na druhou stranu republiky – nezoufejte, milovanou kavárnu Industra Coffee stále naleznete v jedné z posledních stojících hal Zbrojovky Brno. 

Kde: Oldřichova 427/31, 128 00 Praha 2 – Vinohrady; Lazaretní 925/9, 615 00 Brno - Židenice

Kdy: Praha: st – ne 11–19; Brno: st – pá 13-19, so – ne 10-18

Oázy klidu v Česku. Místa, která vám udělají lépe než psychoterapie

elle.cz

Kam na brunch:

Zpestřete si nedělní dopoledne a načerpejte síly na další pracovní týden. Zajděte na All you can eat & drink brunch! Obklopeni atmosférou industriálního bistra si můžete vychutnat fusion kuchyni, která formou osobitého bufetu nabízí výhradně čerstvé suroviny, vegetariánské varianty a vynikající nápoje i dezerty. S uměním hned za rohem nabývá gastronomický zážitek nových rozměrů a na experimentální kulinářská díla šéfkuchaře Martina Jandíka a jeho týmu budete vy i vaše chuťové buňky ještě dlouho vzpomínat.

Kde: Kunsthalle Praha

Kdy: každou neděli od 10.00 do 14.00

Kam za architekturou:

Architekti František Cubr, Zdeněk Pokorný a Josef Hrubý jsou nejlépe známí díky návrhu Československého pavilonu na světové výstavě EXPO v Bruselu v roce 1958. Jsou uznáváni jako významní tvůrci české poválečné architektury, i díky svým veřejným a administrativním budovám z období 1950 až 1970. Výstava představí jejich zapomenuté projekty – čtyři rekreační objekty, které navrhli ve 40. letech na břehu přehrady Seč u Pardubic. Tyto stavby jsou vzácnými příklady organické architektury z té doby, používané málokdy v rekreačním bydlení v našem prostředí. Nový výzkum, fotografie a unikátní nábytek, vytvořený pro tyto objekty, přináší jejich dosud neprozkoumané stránky na světlo.

Kde: Winternitzova vila

Kdy: neděle až středa 12–18 hodin do 15. října

Kam na něco dobrého:

Může to být rande, malebný úkryt před deštěm, nebo ranní radost pro správné nastartování dne. Na to vše je perfektní argentinská pekárna Cruz. Tato nedávno otevřená panadería a rotisserie v srdci Letné vám kromě pečiva nabízí i skvělou kávu a autentické posezení. Minimalistický interiér vás pohladí na duši a nemusíte být milovníci sladkého, abyste si to tu zamilovali. Krom argentinských specialit, slaného i sladkého pečiva, tu je i pečivo klasické, ideální pro víkendovou snídani v pohodlí domova.

Kde: ulice Milady Horákové na Letné

Kdy: 8-19 hodin

Co dělat o víkendu? Jediný víkendový to do list, který potřebujete

elle.cz

Zdroj: Autorský článek, archiv zmíněných