Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam na večeři:

Pokud rozmýšlíte, kam vyrazit o víkendu na rande, obraťte svou pozornost na nový přírůstek české hotelové sítě PYTLOUN HOTELS - Pytloun Sky Bar & Restaurant Prague. Tato novinka se nachází na střešní terase hotelu Pytloun Boutique Hotel Prague na Václavském náměstí. Nabízí exkluzivní prostor s nádherným 360° panoramatickým výhledem na Prahu včetně Pražského hradu. Bar a restaurace poskytují relaxační venkovní prostředí v lounge stylu s možností uspořádání soukromých i firemních akcí. Architektonický návrh a design teras jsou dílem Lukáše Pytlouna a renomovaného designového studia Vrtiška & Žák. Užijete si nejen unikátní signature koktejly a moderní českou kuchyni připravovanou kuchařským týmem pod vedením zkušeného šéfkuchaře Denise Wágnera, ale také krásný výhled a romantickou večerní atmosféru, jež podtrhne živá hudba. 

Kde: Václavské náměstí, Praha

Kdy: od 8:00 do půlnoci

Pytloun Sky Bar & Restaurant Prague

 

Kam za kulturou:

Račte vstoupit skrz filmové plátno do světa tajemství a napětí. Už po jedenácté se odehraje filmová přehlídka věnovaná žánru noir. Noir Film Festival letos slibuje klasická i méně známá díla filmové historie, včetně filmů Gustava Machatého, Huga Haase a Ivana Passera. Tento ročník se zaměřuje na Čechy v Hollywoodu, kde se prosadili v rámci filmového průmyslu, a na roli novinářů v noirových filmech. Speciální pocta bude věnována hereckým ikonám Joan Bennett a Richardu Widmarkovi

Kde: hrad Český Šternberk

Kdy: 24. až 27. srpna

ELLE MOVIE LIST: Ty nejlepší srpnové filmové novinky

elle.cz

Kam na kávu:

Velký mlýn, později zvaný Lowitův prošel nádhernou rekonstrukcí, která mu propůjčila druhý dech. Historické prameny této barokní budovy sahají až do doby 14. století. A ačkoliv má budova mlýna bohatou minulost, poté co ji v roce 2002 zatopily povodně, ztratila život a několik let pouze chátrala. K radosti všech místních se ji však ujal Spolek Velký Mlýn a z původních základů spolu s dalšími vytvořili kulturní centrum, v němž se snoubí duch minulosti s funkcionalitou současnosti. Zrekonstruované prostory nyní hostí synergii dvou lákavých aktivit - kavárnu a pobočku městské knihovny. Pokud toužíte po chvíli klidu, dobré kávě a zároveň oceníte přístup k širokému spektru literatury, není ideálnější místo než tyto autentické prostory s trnitou historií, ale šťastným koncem.

Kde:U Českých loděnic 40, 180 00 Praha 8-Libeň

Kdy: v pondělí od 13 do 20 hodin, v úterý až neděli od 9 do 20 hodin.

Kam na festival: 

Přijďte oslavit dvacet let Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla – Letní Letná začíná! Až do 3. září se Letenské sady proměnily v arénu plnou cirkusové atmosféry. Zahájení jubilejního ročníku bude pozoruhodné, projektem Pocta novému cirkusu, který se inspiroval dílem AQUANAUTSPompe Hedengrena. Akrobaté z Cirk La Putyka, Losers Cirque Company, AirGym Art Company, akvabely z pražského SK Neptun a umělci z Cirkus Cirkör se propojí pod režijním vedením Jespera Nikolajeffa. Festival přivítá umělce z 15 zemí, včetně těch, kde se nový cirkus zrodil. Kromě mnoha zahraničních jmen můžete očekávat české premiéry a inscenace připravené na míru dvacátému výročí festivalu. Děti se mohou těšit na vlastní scénu s celkem 115 představeními.

Kde: Letenské sady, Praha 7

Kdy: do 3. září

Letní Letná

 

Kam na kolo:

Chcete-li skloubit pohyb a kulturu dohromady, vydejte se na kole po cyklostezce Nymburk – Poděbrady. Dle chuti můžete sáhnout i po Inline bruslích, pro které je hladký asfaltový povrch jako stvořený. Trasa má pouhých 9 kilometrů a lemuje jí několik občerstvovacích stánků. Vede po celou dobu podél řeky Labe a z převážné časti ve stínu korun vzrostlých stromů. V Nymburku můžete navštívit gotický kostel svatého Jiljí s vyhlídkovou věží a v Poděbradech si odpočinete na lázeňské promenádě s dobrou kávou a oplatkou v ruce. Pokud vás trasa neuspokojí a zbydou vám síly, můžete si cestu prodloužit do Libice nad Cidlinou a navštívit tamní Slavníkovské hradištěProspějete svému tělu, vyčistíte si mysl a obohatíte svého ducha.

Kde: Nymburk – malé parkoviště naleznete v ulici Pod Eliškou u Kamenného mostu

Kdy: kdykoliv

Kam o víkendu na výlet? Jediný víkendový to do list, který potřebujete

elle.cz

Zdroj: Autorský článek, archiv zmíněných