9 způsobů, jak se přes noc zbavit nepříjemného pupínku

 

Že na pupínky trpí jen ti, kdo mají mastnou pleť, nebo je jim náct, je samozřejmě mýtus. Akné má tolik různých příčin, že situaci výše zná skoro každý z nás. A bohužel, ani třicáté narozeniny většinou pupínky neodradí. Je proto nejvyšší čas vyzbrojit se těmi nejúčinnějšími produkty a chytrými triky, které pupínek minimálně zredukují doslova přes noc.

I’m Cure Patch, Karatica
Info ikona

Lokální péče

Jakmile se vyklube pupínek, zalepte ho. V Pure District teď mají speciální nálepky I’m Cure Patch od značky Karatica (295 Kč za 6 náplastí). Balení navíc řeší hned dva typy boláčků - první náplast s mikrojehličkou má za úkol odstranit podkožní pupínek a druhá hojí zánět s bílou tečkou na vrcholu.

Vaječná maska

Vyzkoušejte i jednu netradiční dvoufázovou masku: Na zanícené místo (nebo klidně na celou tvář) nejprve na několik minut naneste obyčejný vaječný bílek. Poté ho ubrouskem odstraňte a na dalších pět minut naneste žloutek. Poté obličej vlažnou vodou opláchněte.

Modré světlo

Tohle je ta nejlepší první pomoc. Nepotřebujete žádný další přípravek, prostě jen na vyčištěnou pleť namíříte modré světlo Foreo Espada (3890 Kč), které samo ví, jak dlouho má působit a poté se vypne. Vy jdete spát a ráno je pupínek skutečně menší, méně červený a začíná se krásně hojit.

Sleep Glycolic, Medik8
Info ikona

 

Noční šichta

Značka Medik8 má hned několik přípravků, které rychle zatočí s pupínky. Může to být lokální péče, anebo nový noční peeling Sleep Glycolic (1050 Kč), který během noci eliminuje černé tečky, pigmentové skvrny i jemné vrásky bez nežádoucího podráždění pokožky. Kromě kyseliny glykolové s nejmenšími molekulami obsahuje výtažek z rostliny Kummerowia, díky němuž je regenerace ještě intenzivnější. Na peeling lze pak nanést noční krém a v případě hutného akné také vitamín A nebo retinol.

Skandinávské tajemství

Protože pupínek je vlastně zánět, je ideální zakročit přípravkem s protizánětlivými účinky. Zkuste sérum Clarifying Treatment značky Laponie of Scandinavia (1180 Kč, ze-zeme.cz), které čistí pokožku a bojuje se záněty, je antibakteriální a zároveň se postará o zdravou kožní bariéru a zabraňuje dehydrataci. Je vhodné i pro tu nejcitlivější pleť.

Co lednice dá

Zánětlivý pupínek pomohou vyléčit i ingredience, které máte pravděpodobně v lednici: Nastrouhejte trochu salátové okurky a smíchejte ji s bílým jogurtem. Výhodou je, že můžete směs nanést na celý obličej, protože narozdíl od některých hodně intenzivních přípravků nevysušuje a naopak zanechá tvář hezky svěží a hladkou.

 

Deep Cleansing Facial Masque, Grown Alchemist
Info ikona

 

Hloubkové čištění

Jílová maska Deep Cleansing Facial Masque od Grown Alchemist (760 Kč) byla vyvinuta proto, aby zbavila pleť nečistot, komedonů a současně aby ji detoxikovala. Pokud nemáte vyloženě mastnou pleť, naneste masku klidně jen lokálně jen na zanícené místo.

Každodenní čištění

Pokud na pupínky trpíte častěji, zařaďte do své péče čisticí gel z řady Purete od Orlane (1350 Kč). Redukuje tvorbu mazu, a tím pádem i zanícení póru, ale přitom nevysušuje a zanechává pleť hezky hydratovanou. Je totiž určený i na zralou pleť. A kdybyste chtěli účinek ještě podpořit, v salonu Orlane mají ošetření celou řadou Purete.

Když už je pozdě

Některé pupínky jsou zrádnější než jiné, a tak po sobě občas zanechají tmavé skvrny nebo jizvy. Právě proto je tu intenzivní krém Creme Iso-Placenta od Biologique Recherche (1450 Kč), který zlepšuje mikro reliéf pokožky, snižuje zarudnutí a zároveň odstraňuje následky akné.

Creme Iso-Placenta, Biologique Recherche
Info ikona

Chcete se dozvědět další tipy a triky? Kupte si lístek na nás beauty event ELLEphoria, který proběhne již 22.10 až 24.10! Více informací najdete na webu ellephoria.cz.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA