Beauty Talk s Paris Jackson

Vstávám… někdy v 8 hodin ráno, jindy zase až v poledne! Záleží na tom, jestli jdu do posilovny, nebo ne. V ideálním případě spím 9 hodin, ale dokážu fungovat i se 4 či 5 hodinami.

Den začínám… modlitbou.

K snídáni… si obvykle dávám černou kávu a croissant.

Ranní beauty rutina… začíná mými oblíbenými potravinovými doplňky z irského mechu. Potom si umyju obličej a namažu ho opalovacím krémem.

Ve sprše… používám africké černé mýdlo.

O vlasy… se starám přesně tak, jak mi řekne můj kadeřník Miles Jeffries. Vedle toho se  snažím chodit na procedury do salonu Nine Zero One v Los Angeles, kde napravují škody způsobené odbarvováním.

Účes upravuji… různě, když mám bad hair day, nosím čelenku nebo šátek.

Nejlepší beauty rada… kterou jsem dostala, bylo používat afirmace, pravidelně meditovat, modlit se a sloužit ostatním.

Mohlo by se vám líbit

Beauty Talk s Amandou Seyfried

Pocity nejsou fakta. Tak zní motto, kterým se řídí úspěšná šestatřicetiletá herečka Amanda Seyfried. Ráda jde přímo k věci a vyznává minimalistickou, leč efektivní beauty rutinu. Není divu, že je již tři roky ambasadorkou kosmetické značky Lancôme. Hvězda, která se zanedlouho objeví v seriálu The Crowded Room Anthology, čtenářkám ELLE exkluzivně prozradila své tajemství krásy a věčně dobré energie.
elle.cz

Líčení... zahrnuje moji oblíbenou řasenku Go Big Or Go Home, gel na obočí a konturovací gel ModCon Liquid-Gel Contour (vše KVD), který dodá mému obličeji rozměr a hloubku. Jinak jsem vždy otevřená tomu, vyzkoušet nové looky. Někdy také používám Tattoo Pencil Liner, mimořádně jemnou gelovou tužku, se kterou se dají vytvářet čisté linie, ale i stínovat.

Na party… si ráda zvýrazním rty tekutou rtěnkou Everlasting Hyperlight od KVD v mém oblíbeném odstínu Queen Of Poisons.

Největším kosmetickým objevem… je, že špatná osobnost může člověka hodně zošklivit, laskavost a humor nás naopak dělají krásnějšími.

V zrcadle vidím… kamarádku. Učím se, jak si být nejlepší přítelkyní a být k sobě laskavá. Každý den k tomu dělám malé krůčky.

Můj recept na krásu… je, musím to zdůraznit, cvičit se v laskavosti k sobě samé a naučit se být zodpovědná za věci, které můžu změnit.

Nejbláznivější věc... kterou jsem udělala ve jménu krásy, je být k sobě totálně upřímná a uvědomit si, že některé oblasti mého chování a myšlení by si zasloužily zlepšit.

Večer si píšu seznam věcí, za které jsem ten den vděčná. Před spaním si ho projdu se svými nejbližšími.

Oběd… bývá každý den jiný. Mým nejoblíbenějším jídlem je však sushi nebo jambalaya z cajunské kuchyně. Mám ráda, když je pikantní.

Můj oblíbený recept… neexistuje! Jsem hrozná kuchařka.

Cvičím… klasicky v posilovně nebo chodím na dlouhé procházky.

Moje oblíbená vůně… je Black Opium od YSL a Bal à Versailles od Jean Desprez.

Posledním nákupem… kosmetiky je vyhlazující tělový hydratační krém Beam Cream od značky Ole Henriksen.

Rozmazluji se… při večerní kosmetické rutině. Občas používám speciální drenážní přístroj Snatched by Pauly Blanch, který má v sobě i LED světlo.

Zbožňuji… vonné tyčinky Nag Champa, které se tradičně používají v Indii k rituálním obětem bohu Ganéšovi.

Než zhasnu… projdeme s nejbližšími své seznamy věcí, za které jsme vděčni, a namažu si obličej rakytníkovým nebo emu olejem.

Posledním jídlem na zemi… by u mě byla určitě granola.

Beauty Talk se známými osobnostmi a beauty nadšenci z celého světa vychází v každém vydání ELLE. V tom aktuálním, dubnovém, jsme vyzpovídali influencerku Bé Hà Nguyen. Ještě svůj výtisk nemáte? Objednat si ho můžete pohodlně až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Mohlo by se vám líbit

Handicapu navzdory: celebrity, které se proslavily i přes odlišnost

Pokusit se prorazit o deset, dvacet let dřív, by znělo jako absolutní bláznovství. V devadesátkách a na počátku milénia byl první podmínkou úspěchu v jakémkoli odvětví showbizu jediný předpoklad – být dokonalý. Zpěvačky bez úsměvů a flitrovaných šatů, modelky bez končetiny nebo s poruchou pigmentu, herečky velikosti větší než 44 (výjimku měla pouze Roseanne a i tu donutili časem zhubnout) a zpěváci bez svalů a rošťáckého úsměvu prostě neměli šanci. Díky postupnému prosazování diverzity ale dostaly šanci i tak trochu jiné celebrity a všem nám dokázaly, že cestu za slávou a úspěchem jim žádný handicap nepřekazí.
elle.cz