Desatero esenciální péče o pleť - i zevnitř

 

Zařaďte rutinu exfoliace  

Pokožka se regeneruje a vytváří novou vrstvu v průměru jednou za měsíc. Exfoliace odstraní odumřelé buňky z vnější vrstvy pokožky. Použijte peeling, či jiné exfoliační přípravky a pokožku masírujte. U normální pokožky to dělejte dvakrát až třikrát týdně a u citlivé pokožky jednou týdně.  

Hydratujte (samozřejmě) 

V závislosti na typu pokožky je důležité, přirozeně, pořídit si ideální hydratační krém. Zkuste nahradit glyceriny kyselinami a mějte na mysli všechny zákonitosti vstřebávání účinných složek. Například sérum s vitamínem C se doporučuje nanášet na vyčištěnou, tonizovanou pleť v tenké vrstvě.  

Ochrana je prostě nepostradatelná 

I když během dne, kdy nesvítí přímé slunce, působení slunečních paprsků necítíte, UVA mohou stále způsobovat výrazné poškození buněk, což zvyšuje riziko stárnutí a rakoviny kůže. Aplikace denního krému s filtry proti UVA a UVB paprskům je proto naprosto bezpodmínečné. Naučte se co nejdříve tento fakt přijmout a zařaďte včas adekvátní ochranu, předejdete tím většímu počtu komplikací, než si myslíte.   

Pravidelně pleť čistěte 

Stejně jako si čistíme zuby, měli bychom si také odlíčit a umýt obličej. Odmítnutí této rutiny, obzvláště před spaním, může způsobit rozsáhlé poškození pokožky.  

Pijte vodu! 

Je to tak jednoduché, obyčejná pitná voda může zlepšit kondici vaší pleti. Nepodceňujte pitný režim. Dehydrovaná pokožka bude mít za následek suchou, napnutou a šupinatou pleť. Pití velkého množství vody může zabránit vzniku vrásek a stahování pórů. 

Pijte zelený čaj!  

Pomůže proti zánětům, zlepšuje pružnost a ochrání vás před poškozením od slunce. Zelený čaj také podporuje regeneraci DNA a pomáhá v boji proti rakovině kůže. 

Jezte správně 

Ovoce a zelenina jsou klíčem k vnitřní infuzi vitamínů. Potraviny jako meloun, mrkev a batáty jsou nabité vitamínem A, díky kterému bude vaše pleť čistá. Mezi další superpotraviny pro kůži patří rajčata, meruňky, řepa, tykev, špenát, mandarinky a papriky. Tučné ryby, jako je losos a makrela dodávají omega-3 mastné kyseliny, které snižují záněty a pomáhají udržovat pokožku vláčnou. Studie zjistily, že rybí olej může také pomoci v boji proti lupusu a lupénce. Vlašské ořechy jsou dalším dobrým zdrojem mastných kyselin. Dodávají vyvážené živiny, které pomáhají pokožce správně fungovat a pomáhají při hojení ran a boji s bakteriemi. Zařadit můžete vitamíny i v podobě dražé - vitamín A, E a zinek.  

Omezte mléčné výrobky 

V mléce mohou být hormony, které mohou způsobit akné. Pokud máte akné a často pijete mléko, zkuste alespoň jeden měsíc bez mléka a zjistěte, zda nastala změna. Pokud máte obavy z nedostatku vápníku nebo vitaminu D, můžete stejné živiny najít také v pomerančové šťávě nebo v multivitaminu s vitamínem D a vápníkem. 

Pozor na bakterie  

Nedotýkejte se svého obličeje. Bakterie se mohou snadno přenášet z vašich prstů na obličej jediným dotykem.  

Nekuřte 

Cigarety obsahují toxiny, které mohou způsobit předčasné stárnutí a další kožní onemocnění, včetně rakoviny kůže. Pokud již máte kožní onemocnění, kouření může zhoršit její příznaky.

+

Dbejte čistoty  

Vydezinfikujte si telefon a často perte povlečení polštáře, to vše může mít pozitivní vliv na výskyt zánětů ve vašem obličeji. Minimalizací přenosu bakterií zajistíte své pokožce klid. 

Předplatné Elle

Elle cover
REKLAMA