ELLE Beauty Talk: Elle Fanning

Jedenadvacetiletá hvězda filmů Deštivý den v New Yorku nebo Zloba: Královna všeho zlého odhaluje svá dobře střežená beauty tajemství. Jedním z nich je i oblak sebevědomé vůně Twist od Miu Miu, jejíž tváří právě teď je. 

VSTÁVÁM… hodně brzy, protože když natáčím, budím se už v pět hodin ráno. Proto chci o víkendu spát aspoň do desíti!

DEN ZAČÍNÁM… čištěním zubů. Pak si vodou umyju obličej, nanesu na něj hydratační krém, a když jsem zrovna v Los Angeles, kde žiju, přidám ještě opalovací krém. Mám velmi citlivou bledou pleť. 

SNÍDÁM… kávu s mandlovým mlékem a k tomu jogurt s lesním ovocem, medem a granolou. Ale když jdu někam na snídani, dávám si většinou míchaná vajíčka. 

V LEDNIČCE A V KREDENCI MÁM…spoustu čokolády. Neobejdu se bez mléka a cereálií, které si dávám jako dezert po večeři. Jinak chodím často ven, takže toho doma moc nepotřebuju. Ale vždycky se u mě najde láhev dobrého rosé, kdyby se někdo stavil.

DO VANY… si dávám sůl od Goop a levandulový olej. Koupu se každý večer, je to skvělý relax.

SVÝM VLASŮM… pravidelně dopřávám vyživující masky. Používám také šampon a kondicionér Botanicals od L’Oréalu na barvené vlasy. Hezky je zhydratuje a zároveň zachová barvu. Mým tipem je pak dát před spaním do vlasů kondicionér a nechat ho působit přes noc. 

ELLE Fanning

OBLÍBENÝ DIY RECEPT… Make-up odličuji olejem z hroznových jadérek. Nebo si ho namažu na obličej před spaním a nechám působit přes noc. Skvěle funguje i olivový olej.

NEJLEPŠÍ RADU … jsem dostala od své matky. Říkala mi, abych si nikdy nedělala nic s obočím. Tak s ním nic nedělám. 

NEMŮŽU ŽÍT BEZ… korektoru v tužce True Match Crayon od L’Oréal Paris v nejsvětlejším odstínu. Sedí přesně k mojí pleti a dobře se aplikuje. A pak určitě bez řasenky Lash Paradise od stejné značky. Je v růžovém obalu. A růžová je moje nejoblíbenější barva, miluju cokoli růžového.

MŮJ MAKE-UP... je opravdu jednoduchý. Jsem hodně přirozený typ, takže používám jenom korektor na červená místa a pod oči, potom si dám řasenku a na rty hydratační balzám.

OBLÍBENOU VŮNI... je svěží a květinová Twist od Miu Miu. Je velmi  ženská a zároveň i  sebevědomá. Moc se mi líbí symbióza  mandarinky, jablka a cedrového dřeva. Je krásně osvěžující.

DÁVÁM ji… na zápěstí. A když jdu večer ven, stříknu ji do vzduchu a projdu oblakem vůně.

V ZRCADLE VIDÍM… sebevědomou ženu. Není nic špatného na tom říct si, že jsem krásná. Nezapomínejme na to, že napřed musíme mít rády sebe, abychom mohly milovat lidi okolo.

ROZMAZLUJI SE... hloubkovou masáží. Tu si právě teď nejvíc užívám. Nevadí mi, že občas pěkně bolí, potřebuju ji jako sůl. Aktuálně totiž hraju ruskou císařovnu Kateřinu Velikou a z nošení korzetu mě docela bolí záda. 

NEJVĚTŠÍ FAUX PAS... asi byla falešná ofina. Samozřejmě že mi vůbec neseděla…

SEBEDĚDOMÍ... mi dodává box! Ten trénuji pravidelně.

Není nic špatného na tom říct si, že jsem krásná.

MÝM POSLEDNÍM ÚLOVKEM… je hydratační balzám na rty. Není jich nikdy dost. Nosím je pořád u sebe. V každé kapse i kabelce.

RELAX… je pro mě vana a Netflix, kde sleduju všechno od dokumentů až po nejrůznější úlety. Mám moc ráda seriál The Good Place (Dobré místo). 

POSLEDNÍM JÍDLEM NA ZEMI... by pro mě určitě byla italská pasta s červenou omáčkou a se spoustou mozzarelly a buratty. 

 

Text: Anna Machová

Článek byl součástí únorového čísla magazínu ELLE.

EBC promo