Makeup & hair trendy z pařížského fashion weeku: Co budeme nosit i my?

Na fashion week se možná chodíme dívat zejména na to, abychom zhlédli, jaké budou pro další sezónu módní trendy, ale inspiraci si můžeme brát nejen z kousků, které vidíme na přehlídkových molech, ale i z účesů a make-upu, které mají modelky na sobě. Letošní týdny módy byly obzvláště plodné na mnohé nové trendy. Některé vyžadují trochu odvahy k jejich vyzkoušení, jiné jsou jen slastným návratem k tomu, co už všichni dávno známe.

Dior – Black tinted lip

Modelky na přehlídce Dior ke svému „no make-up“ líčení měly pouze černý lip tint, který měly rozetřený pouze po srdíčku rtů. Přes černý lip tint měly nanesený lesk. Tato dekadentní kombinace je pro odvážné, ale neuvěřitelně cool.

Saint Laurent – Slick Back Soft Grunge

Saint Laurent vsadil na make-up, který nikdy nevychází z módy. A to lehce rockerské grunge černé stíny a červenou rtěnku. To vše bylo podtrženo ulíznutými vlasy a musíme říct, že celá kombinace vypadala skvěle.

Marni – Bed hair… don’t care?

Marni ví, že ranní rozcuch není nic, za co bychom se měli stydět, ba naopak. Modelky i modelové měli lehké rozcuchy, které působily nenuceně a uvolněně.

Givenchy – Haircomb headband

Modelky na přehlídce Givenchy měly zas ve vlasech legendu 2000s, a to Zig Zag čelenku, která je zpět v módě a vypadá skvěle třeba s drdolem.

Trendy barvy vlasů podzimu 2023: Bronde, měď i nepo baby blond

elle.cz

Victoria Beckham – Sidepart is back!

Posledních několik let byla pěšinka jinde než uprostřed skoro faux pas, ale pro vás, kteří jste se tajně těšili až tyhle časy budou pryč, máme dobrou zprávu. Protože pěšinka na straně je opět in! Modelky ze show Victorie Beckham měly nízký elegantní culík s pěšinkou právě na straně.

Mugler – One long lash

Mugler je zpátky na pařížském fashion weeku a s ním i Drag inspirované makeup looks. Tentokrát jsme na modelkách mohli vidět netradiční umělé řasy, který tvořily téměř iluzi 3D linky na oko.

Maison Margiela – Soft red tint

Perfektně obtaženým rtům odzvonilo a na scénu přichází jemnější a éterická verze s naťupkanou červenou rtěnkou přímo na rtech a intenzivněji v jejich středu, přesně tak jak to měli modelové a modelky na přehlídce Maison Margiela.

COMME des GARÇONS – Plastic wig

Krátká mikáda ve funky barvách, a to nejen z klasických syntetických a pravých vlasů, ale také geometrické plastové. Ta perfektně podtrhovala outfity na přehlídce COMME des GARÇONS. Troufnete si na ně?

Móda z ulic pařížského fashion weeku: elegance až na prvním místě

elle.cz

Giambattista Valli – White underline

Rozmazaná linka pod okem je trend, který se poslední dobou objevoval často v pastelových barvách, ale skvěle vypadá i v monochromatických odstínech, a to černé a bílé, tak jako jsme ji letos mohli vidět na molech přehlídky Giambattista Valli.

Jil Sander – Geometrical eyeliner

Linka jako čtverec, nebo obdélník? Proč ne, je čas si s makeupem hrát jako s barvami na pláně a překvapit sami sebe něčím, co vypadá nečekaně skvěle, třeba jako geometrické linky na přehlídce Jil Sander.

Make-up a hair trendy z pařížského fashion weeku

Zdroj: Launchmetrics / Spotlight, W Magazine