Terapie krystaly: Pomohou s láskou, kariérou i špatnou náladou

Jednoduchá volba

Poslechněte svoji intuici a sáhněte po tom, ke kterému vás to táhne. Možná se v něm pro vás skrývá poselství. Řešíte nějaký problém nebo se nemůžete rozhodnout v těžké situaci? Vyberte si minerál podle toho, co potřebujete vyřešit, ať už se to týká něčeho fyzického nebo mentálního. Například růženín je vhodný kámen, pokud procházíte obdobím intenzivního stresu, zatímco ametyst může pomáhat při bolestech hlavy a nervovém vypětí. Případně si polodrahokam zvolte podle toho, čeho si chcete do života přitáhnout víc, ať už je to láska nebo peníze.

Krátká odbočka do historie minerálů

Nejspíše první zmínka o krystalech pochází od starověkých Sumerů ze 4. tisíciletí př. n. l. Ti používali minerály a drahé kameny ve svých magických rituálech. Rozšířené byly (a stále jsou) také v tradiční čínské medicíně. Staří Egypťané využívali krystaly všestranně. Křemenem, smaragdem nebo tyrkysem se zdobili, některé používali pro ochranu a zdraví a z některých si vyráběli kosmetiku, např. z galenitu a malachitu mleli prášek, který používali jako oční stíny. Jak s vašimi vybranými minerály naložíte vy? Máme pro vás pár tipů, jakým způsobem je využít ve svůj prospěch. 

Krystaly, amulety a nejpověrčivější návrháři

elle.cz

1000 a jeden způsob

Vyzdobte si s nimi svůj pracovní stůl či je dejte do květináčů ke svým pokojovkám. Také je můžete mít stále u sebem třeba v peněžence a to především ty, které vám mohou přinést víc hojnosti, např. citrín. Můžete je také zakomponovat do své meditativní nebo jógové seance nebo ja vložit pod polštář pro klidný spánek. Pro tento účel volte např. měsíční kámen. Pokud budete pořebovat dobít pozitivní energií, chvíli je držte v ruce nebo si je přidejte do koupele.

Snadná péče

Kamenů, které jsou vaše, byste se měli dotýkat jenom vy, protože nasávají energii svého okolí. Jednou za čas je taky nezapomeňte očistit a nabít novou, pozitivní energií, aby vám minerály mohly správně sloužit. Rozhodně je očistěte po tom, co si je koupíte a také po náročném životním období. Je vícero způsobů, jak je čistit. Můžete je dát na noc do okna a nechat je prostoupit měsíčním svitem nebo je vložit do misky se slanou vodou a křišťálem, či je očistit šalvějí nebo palo santem. Pokud máte vlastní zahrádku, můžete je na 24 hodin zahrabat pod zem.

Začněte investovat právě teď! Je to nejen výnosné, ale i zábavné

elle.cz

Pět krystalů, které stojí za vaši pozornost

Měsíční kámen je spojen se třetím okem a čakrou solar plexus, která nás spojuje s Měsícem. Je to síla, která jako příliv a odliv dokáže ovlivňovat naše emoce. Měsíční kámen je symbolem klidu duše, uklidňuje spánek, ale dodává nám v životě smyslnost a udržuje v rovnováze ženskou a mužskou energii. Dokáže mysl očistit od negativní energie.

Akvamarín neboli mořská voda ztělesňuje vše, co souvisí s mořem, ale také to, co se na hladině odráží do nebes. Je naším zrcadlem, dokáže nás dovést k lepší sebereflexi a objevení našich hlubin. Je spojen s krční čakrou, což znamená, že pomáhá lepšímu artikulování našich pocitů, spolu s jeho pomocí můžeme překonat trému. 

Citrín je pro duši jako vitamín C pro tělo. Čistí vaši auru, ladí a vyrovnává čakry, podporuje manifestace. Působí jako booster optimismu a váš den rozzáří jako slunce. Citrín byl dokonce oblíbeným kamenem hollywoodských hvězd jako byla Greta Garbo nebo Joan Crawford. Není se čemu divit, je to totiž také kamenem hojnosti!

 

A tohle jste věděla? Takhle se bez péče změní váš úsměv během let

elle.cz

Zelený jadeit v čínské tradici symbolizoval pět lidských ctností: odvahu, skromnost, spravedlnost, soucit a moudrost. Je považován především za symbol klidu, míru a čistoty. Je to kámen, o němž se věří, že přitahuje štěstí, přátelství, mír a harmonii. Zelený jadeit je také známý jako ochranný kámen, který dokáže odvrátit negativní energii ve vašem okolí.

Obsidián je ve skutečnosti vulkanické sklo. V minulosti se z něj vyráběli oštěpy, proto je symbolem ochrany před nepřítelem a jeho ostré hrany symbolizují pronikání temnotou k nalezení světla. Tento temný krystal je jako meč, jenž chrání před negativní energií a v případě potřeby vás postaví zpátky na nohy.
 

Zdroj: Thewellnessnest.com.au, organicauthority.com

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA