Gelové masky na obličej: instafriendly produkt, který umí zázraky

Chill s maskou

Jednou z vlastností, kvůli kterým si ženy gelové masky zamilovaly, je především jejich chladivý efekt. Gel po aplikaci pleť příjemně ochladí a zklidňuje ji. To je skvělé především pro citlivou pleť, která potřebuje uklidnění a redukovat podráždění. Gelové masky také často obsahují složky s protizánětlivým účinkem, které zklidnění a relaxaci pokožky aktivně podporují. Tip na léto? Dejte masku před použitím do ledničky. Pocit bude stejně úžasný, jako když se v parném dni napijete vychlazené Coly.

Top gelové masky, které stojí za to vyzkoušet:

Easy on, easy off

Hlavním rozdílem mezi gelovými a klasickými maskami na obličej je právě jejich konzistence. Zatímco klasické masky jsou většinou ve formě krému nebo pasty, jelly masks mají lehčí, želatinovou texturu. To jim umožňuje lépe pronikat do pokožky a působit na hlubší úrovni. Pokud navíc vyberete masku v podobě pevné gelové sheet mask, je její aplikace i následné odstranění absolutně snadné. Stačí na obličej přiložit a pak zase sloupnout. A právě tuhle „čistou práci“ s maskou spousta žen miluje nejvíc. Odpadá tu upatlané nanášení i zdlouhavé smývání. Spousta gelových masek může být použitá i jako noční maska, kterou neoplachujete nebo nesloupáváte, ale necháte působit přes noc.

Mohlo by se vám líbit

Trendy líčení tohoto léta? Všechny odstíny očních stínů

Nastavte tvář těm nejlepším trendům tohoto léta. Cool gradient, sladké pastely i retro neony... Tyto beauty hity si vás získají na první pohled. Vyzkoušet si je můžete i sami – již tuto středu 17.5. vychází nová ELLE s paletkou očních stínů Catrice.
elle.cz

Širší spektrum účinků

Gelové masky na obličej mají oproti klasickým maskám, které jsme zvyklí používat, i další výhody. Kromě snadné aplikace a efektu zchlazení pleti je nejdůležitější jejich účinnost. Díky gelové konzistenci se maska lépe vstřebává do pokožky a proniká hlouběji do buněk, což zajišťuje intenzivnější hydrataci a výživu. Navíc gelové masky obsahují antioxidanty, vitamíny nebo kolagen. Dalším pozitivem je širší spektrum účinků. Zatímco klasické masky se často zaměřují na jednu konkrétní potřebu pokožky, jako je například hydratace nebo detoxikace, gelové masky mají širší škálu působení. Ve složení gelové masky jsou ingredience určené na řešení více problému najednou, většinou pro hydrataci, vyživení, zklidnění podrážděné pleti, redukci vrásek, rozjasnění a mnoho dalších.

Mohlo by se vám líbit

Jak zvýšit účinnost kyseliny hyaluronové? Zkuste v péči tyto 3 kroky

Kyselina hyaluronová je skloňována poměrně často a bylo o ní napsáno už mnohé. Někdo ji přehlíží, jiný ji ve složení pleťových přípravků bere jako samozřejmost. Za pozornost však stojí tak či tak. A především to, jakým způsobem ji aplikujeme.
elle.cz

Na Instagram nebo do poličky s kosmetikou?

Objevila se otázka, jestli nejsou gelové masky díky své fotogeničnosti spíše jen dobrým marketingovým tahem než účinným kosmetickým přípravkem. Gelové masky mají však vědecky podložené účinky a přinášejí skutečné výsledky. Samozřejmě je důležité myslet na to, že každá pleť je jedinečná a může na gelové masky reagovat individuálně. Zatímco někdo pocítí okamžité viditelné výsledky, a jeho plať je našťavená, zářivá a krásná, jiný si na jejich účinek musí počkat po nějaké době pravidelného používání. Každopádně si gelové masky rozhodně zaslouží začlenění do naší beauty rutiny a to i ve chvíli, kdy se zrovna nechceme fotit na Instagram.

Mohlo by se vám líbit

5 zlozvyků ve skincare: Děláte je také?

Péče o pleť je důležitá pro naše zdraví i sebevědomí. Víte ale, že mnoho lidí dělá chyby, které jim mohou způsobit více škody než užitku, při péči o svůj největší orgán? Rádi bychom zde otevřeli téma zlozvyků a různých drobných chyb, u kterých si člověk ani nemusí být vědom, že je dělá.
elle.cz

Zdroj: Imperabeauty.cz, sephora.cz, notino.cz