Tři kroky, které zvýší účinnost kyseliny hyaluronové ve vaší péči

Kyselina hyaluronová je velmi populární pro své hydratační vlastnosti. Dokáže na sebe navázat obrovské množství vody, až tisícinásobek své molekulové hmotnosti. Když se podíváme na její chemickou stránku, tak je klasifikována jako glykosaminoglykan patřící do skupiny polysacharidů. Ano, zní to děsivě. Zjednodušeně ale jde o molekulu cukru, která přitahuje vodu a vlhkost, a to díky své specifické struktuře.

Setkáme se s ní v lidském těle, kde se přirozeně samozřejmě nachází a je nezbytnou součástí pro naše zdraví. Přibližně 50 % kyseliny hyaluronové v těle najdeme v kožní tkáni, kde je klíčovou složkou pro udržení vyplněné a vypnuté pleti a je tak účinnou složkou v boji proti známkám stárnutí. Nutno podoktnout, že s věkem se její množství v pleti přirozeně snižuje.

Mohlo by se vám líbit

Proč se místo přílišné exfoliace soustředit na posílení kožní bariéry?

Dalo by se o ní říct, že je dobrý sluha, ale zlý pán. Exfoliace je pro naši pleť nezbytná, ale její přemíra pokožce škodí. Proč se tedy navzdory oblíbenosti exfoliace zaměřit spíš na posílení kožní bariéry?
elle.cz

Tři kroky pro ještě větší efekt

Jak proto účinnost kyseliny hyaluronové v naší péči o pleť zefektivnit? Jde vlastně o úplně jednoduchou bazální věc.

Aplikujte na vlhkou pleť

Stačí se zaměřit na to, kdy kyselinu hyaluronovou nanášíme, a to hlavně po sprše. Sprchování je totiž ideální příležitostí pro hydrataci pleti, která je po kontaktu s vodou a teplem více připravená pohltit vlhkost. Když tedy nanesete kyselinu hyaluronovou čerstvě po sprše, kdy máte ještě vlhký vzduch v koupelně můžete dosáhnout mnohých výhod. Nejlepší je nanášet produkt na lehce mokrou, vlhkou pleť. Můžete obličej lehce osušit poklepáním, nikoliv třením! Aplikujte na obličej několik kapek produktu s kyselinou hyaluronovou a jemně ho vmasírujte do pleti. Nechte sérum plně vstřebat, což může trvat i několik minut.

Vhodně kombinujte

Dbejte také na to, s jakými produkty kyselinu hyaluronovou kombinujete. Například takový vitamín C v kosmetice. Nejenže můžete vitamín C a kyselinu hyaluronovou používat společně, ale když je použijete, mohou vám dokonce pomoci vytvořit účinnější péči o pleť. Každá složka má své výhody, a když se zkombinují, mohou vytvořit ještě účinnější vzorec, který nabízí i lepší výsledky. Ne všechny účinné složky péče o pleť lze smíchat, ale kyselina hyaluronová a vitamin C jsou dvě, které se po vzájemném spojení stanou ještě silnějšími. Tyto složky mohou při společném použití v přípravcích proti stárnutí pleti poskytnout okamžité i trvalé výsledky. Dále je pak vhodný například šípkový olej pohatý na vitamín E. Při společném použití mohou obě dvě složky pomoci odstranit akné. Šípkový olej pomáhá zmírňovat záněty a hojit pokožku a tato kombinace může pomoci zklidnit a uzdravit pokožku a poskytnout úlevu od akné.

Hlavně hydratujte

Kyselina hyaluronová absorbuje vlhkost z pokožky i vzduchu a transportuje ji do hlubších vrstev kůže. Tím zvyšuje hydrataci pleti a zabraňuje jejímu vysoušení. Dále podporuje tvorbu kolagenu a elastinu, což jsou látky zodpovědné za pevnost a pružnost pleti, kdy pomáhá udržet pleť hladkou, vyplněnou a mladistvou. Kyselina hyaluronová má protizánětlivé a hojivé účinky na pleť a tím pomáhá zmírnit podráždění, zarudnutí, akné nebo jiné kožní problémy. Tvoří na pleti jakýsi ochranný film, který chrání pleť před škodlivými vlivy prostředí, jako je například znečištění. Tím pomáhá předcházet poškození pleti a stárnutí. Nakonec nezapomeňte nanést na obličej hydratační krém pro váš typ pleti. Tento krok je velmi důležitý, protože krém pomůže uzamknout vlhkost v pleti a díky tomu vlhkost neunikne pryč. Postup hlavně opakujte, protože při skincare je nejdůležitější pravidelnost. Když si k tomu rovnou pokaždé dáte velkou sklenici vody, tak pomůžete nejen vaší pleti. Tak tedy, stay hydrated!

Mohlo by se vám líbit

V hlavní roli tvářenky? Jsou největším beauty trendem letošního jara

Pokud jste v posledních měsících viděli Instagram anebo Tik Tok, určitě vám trend zvýrazněných tváří nemohl uniknout. Je totiž oficiálně tím nejromantičtějším, co nám letošní letní sezóna může nabídnout. Svezte se na vlně růžové!
elle.cz

Zdroj: Byrdie, Healthline, Allure