Ukažte bradavky! Kim Kardashian uvádí na trh shock-factor podprsenku

A proč ne? 

Jedná se o další zbytečný kousek do dámského šatníku, který má jen skvělý marketing ale žádný smysl? Podporujeme tím stále podivnější módní výstřelky? Za a) si myslíme, že ne, za b) i kdyby ano, tak co? Ženská móda, ta svrchní, i ta, co nosíme pod ní, byla přece vždy předmětem hravosti, způsobem sebevyjádření, cestou, jak zvýšit své sebevědomí a sex-appeal. Svrchní oblečení přeci neplní jen funkci toho, aby nám nebyla zima. Stejně jako spodní prádlo není vyrobené pouze za účelem, aby bylo bezešvé, nenápadné a – bože chraň – svůdné! Některé ženy rády nosí krajky, některé si hrají s provokativními střihy. Ty, kterým připadají sexy trčící badavky, teď mají také možnost vlastnit svůj vysněný kousek. Někdo poukazuje na to, že takto ženy nežádoucně provokují a zbytečně sexualizují své tělo, jiní Kim K tleskají. Poukazují mimo jiné i na to, že tohle je skvělá šance pro onkologické pacientky, jak své tělo vrátit do normálu a zvýšit si tím sebevědomí.

Jak Kim Kardashian mění svět: dala mu 3 top beauty trendy desetiletí

elle.cz

Bez cenzury! 

Nás nipple bra nadchla. Nechceme se schovávat a cítit se trapně, když nám pod oblečením prosvítá kousek těla. My ženy trávíme skrýváním a maskováním své přirozenosti tolik času, abychom splnily společenská očekávání a nikoho nepobouřily. Ještě pořád nežijeme ve světě, kde by ženské bradavky byly vnímány jako běžná součást našeho těla. Jenže ony jsou. A co víc – jsou normální, neškodné a taky viditelné. Lidem je tolerováno tetování, piercing, zvětšování rtů, ale na prosvítající část našeho vlastního těla se pořád pohlíží skrz prsty. Paradoxně jsou k tomu více tolerantní muži než jiné prudérnější ženy. Prsa jsou stále považována za vysoce sexuální a viditelné bradavky jsou natolik nevhodné, že jejich majitelky mnohdy nutí nosit podprsenky, i když ji z žádného jiného důvodu nosit nepotřebují. Ani v 21.století se nemůžeme cítit se komfortně, když je nám vidět přirozený tvar našich prsou. Kim Kardashian přidáním bradavky na podprsenku udělala krok k normalizaci ženských prsou a odmítnutí jejich neustálé cenzury.

Wintour kontra Kardashian: dlouholetý spor vygradoval na módní show

elle.cz

Chcete? Můžete! 

Kim samozřejmě není první, kdo s trendem viditelných bradavek přišel. Podprsenky s umělými bradavkami se v Americe prodávaly už od 70. let. V minulosti s nimi přišla i značka Victoriaʼs Secret, ale dnes už se její Bombshell Nipple Bra neprodává. Existuje ale i spousta dalších produktů, které můžete umístit na prsa nebo na podprsenku a efekt vystouplé bradavky si tím vytvořit. Ostatně, vzpomeňte si na bohyni sexu Samanthu Jones, která si v Sexu ve městě k většímu sex-appealu vypomáhala párem silikonových bradavek. O to více vyvolává údiv, jakou debatu ve společnosti Kim Kardashian uvedením své nipple bra vyvolala. Podprsenka SKIMS nipple bra je push-upka, která vám má prsa pozvednout, vytvarovat a jako třešničku na dortu (doslova) nahoru posadit umělou malinkou, dokonale tvarovanou bradavku. Na stránkách SKIMS ji koupíte za 1850 korun v šesti barevných odstínech, šesti velikostech košíčku a osmi různě velkých obvodech hrudníku. Kim ji uvedla slovy: „Je jedno, jak moc je horko, vy budete vždy vypadat, že je vám zima. Netvrdíme, že pokud v následující sezóně nebudete ukazovat bradavky, budete out. Pouze říkáme, že pokud je ukazovat chcete, a to i v případě, že k vám příroda nebyla štědrá, nebo vás o tuto možnost připravila nemoc, tak můžete. A to je na tom přece to skvělé: když chceme, tak můžeme!

Efekt Kardashian: Ovlivnily slavné sestry i váš vzhled?

elle.cz

Zdroj: Skims, elle.com, hypebae.com