Skin flooding: Nový trend z Tik Toku, který však již důvěrně znáte

Flooding se dá z angličtiny přeložit záplava, což tedy zní poněkud intenzivně až děsivě... Jedná se však o jednoduchý trik, který vám pomůže se zbavit suché kůže, na které se mohou objevovat i malé šupinky. Díky tomu můžete oplývat krásně hydratovanou, pevnou a zářící pokožkou. Nebojte, skin flooding neobnáší noření vašeho obličeje do vody za účelem lepší hydratace. Spíše jde o velmi strategické vrstvení kosmetiky při normální skin care rutině. A pokud je tato strategie aplikována korektně, tak je možné takzvaně uzamknout vlhkost a vodu ve vaší pokožce, které poté tvoří svěží a hydratovanou pleť. Je pravděpodobné, že tuto metodu máte již ve své skin care rutině implementovanou. Poté se rozhodně můžete cítit jako znalci péče o pleť. Pokud je to pro vás ale naprostá novinka, nezoufejte, nikdy není pozdě dát se na vlnu zrovna běžícího trendu.

Hydratace pod zámkem

Svatým grálem tohoto trendu je kyselina hyaluronová. Kyselina hyaluronová je chemická sloučenina, polysacharid, která se přirozeně vyskytuje v lidské kůži ve formě hyaluronátu sodného. Můžete ji také nalézt pod jiným názvem jako je hyaluronan. Spolu s kolegenem a elastinem je jednou z hlavních složek pojivové tkáně. Pojivová tkáň vyplňuje prostor mezi kožními buňkami, kde zajišťuje pevnost a hydrataci pleti. Kyselina hyaluronová funguje jako magnet přitahující vodu do pleti, kdy na sebe dokáže navázat až 10000násobek své molekulové hmotnosti. Pokud je pokožka bez hydratace, tak ztrácí svou ochrannou bariéru, vysušuje se a může se zdát, že vypadá mdle a unaveně.

Mohlo by se vám líbit

Jak moc žízní vaše pleť Aneb vše o hydrataci

Odborníci tvrdí, že hydratace je základním instinktem naší pokožky. Co by se ale stalo, kdyby zdroj vláhy znenadání vyschl? Osvojte si know-how, které možná jednou provždy změní vaši kosmetickou rutinu.
elle.cz

Jak tedy na skin flooding?

Na začátek je důležité svou pleť důkladně očistit od všech nečistot, které se přes den nachytali na vaši tvář. Můžete se pustit i do takzvaného double cleans. Ihned poté, co je pleť očištěná aplikujte jakékoliv sérum s kyselinou hyaluronovou. Nejlepší je aplikovat produkt ještě ve chvíli, kdy máte pokožku lehce mokrou od čištění. Nechte sérum plně vsáknout a hned poté aplikujte hydratační krém. Sérum tedy přitáhne do pleti hydrataci a krém ji poté uzamkne, aby se nevypařila a neutekla ven. Pokud vám však přijde toto příliš jednoduché, máme pro vás exkluzivní tajemství navíc, jak zajistit ještě lepší hydrataci a pružnost pleti. Začátek je stejný. Po důkladném vyčištění pleti aplikujte sérum s kyselinou hyaluronovou ještě na vlhkou pokožku. Vyčkejte, až se produkt plně vstřebá. Poté takto naneste ještě jednu až dvě vrstvy hydratačního séra. Každou vrstvu nechte plně vstřebat. Nakonec nezapomeňte nanést hydratační krém pro uzamknutí vlhkosti v pokožce. Pokud máte doma více hydratačních sér, můžou jednotlivá kola hydratace být právě tato séra.

Mohlo by se vám líbit

TikTok trend slugging slibuje hydratovanou a rozzářenou pleť

Chcete se ráno probouzet jako znovuzrození? Zkuste zařadit slugging do své večerní rutiny a po probuzení vás bude čekat podívaná. Nejspíše jste tento korejský trend, který slibuje juicy hydratovanou a rozzářenou pleť, zaznamenali na sociálních sítích, ale o co přesně jde? A opravdu funguje?
elle.cz

Nezbytná součást rutiny

Tato metoda se může opakovat každý den, pokud opravdu trpíte na suchou a velmi citlivou pokožku. Doporučujeme také používat neparfémované produkty. Pokud máte normální až mastnou pokožku, můžete trik aplikovat jednou i dvakrát týdně. Pokud trpíte na akné, dávejte si pozor na ucpání pórů, které by akné mohlo naopak zhoršit. Hydrataci však potřebuje i pokožka trpící na akné. Proto je důležité pro takovou pokožku používat lehké, vodnaté produkty a pokožku nepřetěžovat. Nakonec nezapomeňte, že kůži je důležité hydratovat i zevnitř, takže je esenciální dodržovat pitný režim, zvláště v letních měsících. Stay hydrated!

Mohlo by se vám líbit

5 rutinních zvyků v péči o pleť, které je dobré si osvojit

Nebudeme lhát, péče o pleť je tak trochu věda. Jakmile si však proces osvojíte a najdete navíc i produkty, které vám vyhovují, stane se z něj místo povinnosti radost. A vaše pleť doslova ožije. Dopřejte si proto každý den očistnou kúru v pěti krocích.
elle.cz

Zdroj: Allure, Byrdie