Večerní beauty rutina Kláry Pokorné

1. Péče o pleť

Moje večerní rutina začíná čištěním pleti. Oblíbila jsem si jemný exfoliační mycí krém Beauty Bia Exfoliating Wash od Codex Beauty (prodává Líčírna), který si můžu vzít do sprchy a jednodušše se používá. Jako další krok, který pleť připřaví na další péči, na pokožku nanesu antioxidační hydratační mist od elementem herbology (prodává Silk Ferries).

Poté použiju rozjasňující noční krém, tentokrát z řady Antü od Codex Beauty (prodává Líčírna), který je super výživný, ale nemám po něm mastnou pleť a doplním jej očním krémem Vital eyes od elemental herbology (prodává Silk Ferries), a to hlavně proto, že má skvělý roller, kterým se krém aplikuje.

Finálním krokem je potom pleťové sérum na bázi aloe vera od značky Costa Brasil (prodává Ingredients). Samozřejmostí je masáž gua-shou pro ten nej efekt.

Inspirujte se...

2. Péče o tělo

Dřív jsem spánku tolik nedala, ale v současné době se opravdu snažím chodit spát ve stejnou dobu, brzo večeřet, eliminovat modré světlo atd. Nejvíc mi ve zlepšení spánku pomohl Oura ring (prodává www.ouraring.com), který mám synchronizovaný s hodinkami Apple Watch (prodává www.apple.com), na kterých si měřím všechny svoje workouts. 

Oura ring hlídá tělesnou teplotu, tepovou frekvenci, fáze spánku a dechovou frekvenci a na základě toho vypočítává tzv. Readiness skóre, které zjednodušeně řečeno udává v jaké kondici se zrovna nacházím. 

Mám vyzkoušeno, že pokud mám skóre pod 70 a například zvýšenou teplotu, vím, že bych si měla dát odpočinkový den. Pokud je okolo 90 a mám zároveň nízký tep, tak je time to shine!

Všechny náročné tréninky dopoledne a na večer si nechat jógu, rolování a nebo krátkou meditaci, protože pokud večer přiběhnete z šílené lekce HIIT tak vám garantuju, že ještě ve 12 v noci budete mít zvýšený tep a vaše tělo nebude regenerovat tak, jak by mělo.

3. Jídlo & světlo

Další věc je jídlo, snažím se jíst lehká jídla takže salát, nebo polévku a nějaky protein plus zeleninu. Pokud jím pozdě a tělo během spánku bojuje s večeří, tak se automaticky zvýší tělesná teplota , což vede k tomu, že jsem druhý den unavená.

Večer ještě absolvuji světelnou terapii červeným světlem Joovv (prodává www.joovv.com), které pomáhá regenerovat, zklidnit a když je venku zima a šero, tak tohle světlo je to, co mi přinese aspoň kousek sluníčka.

Mohlo by se vám líbit

Baby, itʼs cold outside! Jak v zimě správně pečovat o pleť a vlasy?

V zimě je všechno tak trochu jinak. Vlasy i pleť reagují jiným způsobem, než jsme zvyklé a obvyklá péče na ně nezabírá. V hlavě nám navíc bliká kontrolka, která nás varuje před používáním hydratačních krémů nebo častým mytím vlasů. Nevěřte kosmetickým mýtům a vraťte svým vlasům, pleti i pokožce těla zase jejich nejlepší kondici. Tady je náš zimní kosmetický checklist.
elle.cz

4. Můj večerní mood

Pokud mám zrovna chuť a náladu na svíčky a vůně, tak si nejdřív zapalím palo santo dřevo (prodává www.minimalisticks.com)

anebo svíčku šalvěj a patchouli (prodává www.soslow.sk).

3. Night  night

Jelikož vedu hodně aktivní život, usnout mi nedělá problém. Spím vždycky na břiše s pokrčenou nohou, jinak prostě neusnu, v ideálním případě se snažím spát 8-9 hodin a vždy chodit spát v podobný čas a v podobný čas i vstávat (ano i o víkendu). Vždycky musím mít otevřená okna a úplnou tmu, takže doporučuji investovat do kvalitních zatemňovacích závěsů, protože dovedou zlepšit spánek až o 50%.

 

Více Klářiných tipů najdete na @klara_yoga