Butterfly cut je zpět. Zase budeme nosit vlasy podle Rachel

Proč motýlí sestřih?

Butterfly cut se tomuto typu účesu říká proto, že jednotlivé sestříhané vrstvy jsou vzdušné a tvarem a lehkostí připomínají motýlí křídla. Skvělá je jeho univerzálnost – dá se střihnout jak na dlouhých vlasech, tak na krátkém bobu. Vyfoukat ho lze do hladka, nebo prameny vzdušně rozcuchat. Zkombinovat ho můžete i s hustou ofinou à la Jane Birkin, nebo nechat prameny rámovat obličej v podobě curtain bangs. Nelimituje ho ani tvar obličeje, ani věk. Jedinou kontraindikací pro tento účes jsou pouze velmi jemné a řídké vlasy. Ty by si měly zachovat jednotnou délku. Butterfly cut je zkrátka skvělá volba pro všechny ženy, které touží po lehkosti, objemu a troše romantického nádechu.

Rachel byla první, teď jsou tu tiktokerky

Proslavila ho v 90. letech Rachel z Přátel a k životu ho znovu přivádí Gen Z a uživatelky TikToku.Butterfly cut je jedním z největších vlasových trendů posledních let a není těžké pochopit proč. Vzhledem k jeho univerzálnosti a wow efektu, který dokáže vyvolat, je téměř nemožné najít důvod, proč by se někomu neměl líbit. Jen za poslední rok se počet vyhledávání tohoto účesu zvýšil o téměř 1000 %. Překvapivé? Ani ne. Motýlí sestřih ztělesňuje to nejlepší z minulých trendů střihu v jednom elegantním a snadno udržovatelném stylu pro dlouhé i kratší vlasy.

Účesy, které v roce 2024 musíte vyzkoušet? Vlnitý bob i halo cut

elle.cz

Záchrana ve zlých časech

Dalším důvodem, proč je butterfly cut na vzestupu, je jeho všestrannost a snadnost úpravy. Během covidu lidé nemohli ke kadeřníkovi, a to je vedlo k hledání střihu vlasů, který mohou buď snadno upravovat sami, nebo na něj naopak týdny vůbec nesáhnout, aniž by to kdo poznal. Muži začali s účesy strojkem na jednu rovnoměrnou délku, u žen začal v oblibě stoupat právě butterfly cut. Je nenáročný na údržbu a funguje stejně na krátkých, polodlouhých i dlouhých vlasech. Nejkratší vrstva vlasů by měla teoreticky ležet ve stejné linii jako vaše čelist, ale bude-li to méně nebo naopak více, nikdo to řešit nebude.

Bob Victorie Beckham je jako malé černé šaty. Nikdy nevyjde z módy

elle.cz

Motýl v bobu

Pokud jste se nedávno rozhodly své vlasy střihnout do bobu nebo lobu, nemusíte si je teď trhat zoufalstvím. I pro vás je tu možnost motýlího sestřihu. Jen se podívejte na Zendayu nebo Jennu Ortega, jak mistrně spojily bob a butterfly cut do jednoho. Na bobu vypadá totiž butterfly také mimořádně dobře. Dodává vlasům velký objem u kořínků a pohyb v celém rozsahu, takže je opravdu snadné je upravovat a udržovat. Teď navíc nosíme svetry a roláky, a tento druh účesu vynikne i v kombinaci s nimi. Může nad nimi vzdušně poletovat a neseberou mu ani pozornost, ani styl. Zatímco na dlouhých vlasech je klíčem k dokonalému butterfly cutu sestříhat spoustu různě dlouhých vrstev, na krátkých by to mohlo způsobit nežádoucí efekt – mohly by vypadat, že jsou řídké. My ale chceme dosáhnout toho, aby vypadaly plné a objemné. Stačí tedy protenčit konečky, čímž se vlasy odlehčí, pozvednou a vizuálně získají na objemu.

Butterfly cut na celebritách:

Zdroj: Byrdie.com, Allure.com, Glamour.com