Střih, který ovládne rok 2024? Zeptejte se Francouzek na Le Petit Bob

Malá osobní revoluce

Le Petite Bob je způsob, jak se osvobodit od stereotypů a konvencí, které se člověku mohou zdát někdy až svazující. S novým rokem přichází chtíč změny v osobním životě a ve většině případech poté lidé sahají právě po nůžkách a své vlasy berou v nemilost. Pokud tedy patříte mezi ty jedince, kteří touží po změně a pocitu nevšednosti, tak s petite bobem nesáhnete vedle.

Účesy, které v roce 2024 musíte vyzkoušet? Vlnitý bob i halo cut

elle.cz

Kde se vzal Le Petite Bob?

Le Petite Bob má své kořeny ve Francii a jak je asi zřejmé, tak i jeho název pochází z francouzštiny, kdy slovo „petite“ znamená malý či drobný. Je to účes, který vás přenese do ulic Paříže a vypadá jako malý kousek umění. Budete se cítit jako Amélie z Montmartu a sami sobě se postaráte o main character moment, který vám nikdo nevezme. Tím, jak je účes krátký a nedotýká se krku, tak nádherně zdůrazňuje rysy obličeje a dává najevo osobitost a vkus.

Zkraťte to

Zbavte se přebytečného a buďte odvážní! K dosažení tohoto ultra krátkého sestřihu můžete jít několika cestami. Nejjednodušší je samozřejmě zkracování vlasů z již krátkých střihů. Může tím být třeba mikádo po ramena. Tím není změna tak obrovská, zároveň je ale takzvaný „big chop“ z dlouhých vlasů pro někoho rozhodně osvobozující. Pokud se necítíte na tak krátký sestřih, můžete se nechat inspirovat u francouzského bobu, což je taková sestra od toho, kterému se říká petite, a má typickou délku po bradu či sahá lehce níže.

Bob Victorie Beckham je jako malé černé šaty. Nikdy nevyjde z módy

elle.cz

Není bob jako bob

Existuje několik typů petite bobů, které se liší různými texturami, délkou či tvarem. Vyzkoušet můžete Le Petite Bob s ofinou, který je nejlepším francouzským ekvivalentem. Má rovnou nebo šikmou ofinu podle preference, která buďto zakrývá čelo a dodá obličeji orámování, nebo ofina může mít střih tzv. „micro bangs“. Jakýkoliv sestřih s micro bangs, kdy vlasy sahají maximálně do poloviny čela, je rozhodně nepřehlédnutelný a velmi odvážný. Le Petite Bob s ofinou se nejlépe hodí pro člověka s oválným či úzkým obličejem. Pokud máte spíše obličej kulatý, tak vyzkoušejte mini bob s rovnou hranou. Prostě žádné vrstvy ani textury, pouze rovný střih! Dalším zajímavým typem je naopak miniaturní bob s vrstvami a texturou ve vlasech. Je více rozcuchaný a ne tak uhlazený, jako ten s rovným střihem. Záleží na vás, do jaké nálady se chcete stylizovat. Rovný střih vyzařuje eleganci, jednoduchost, klid a suverénnost a texturovaný sestříhaný bob ztělesňuje živost, nespoutanost a šarm. Texturovaný bob může také lépe vyhovovat kudrnatým vlasům, kde jednotlivé kudrny skvěle vyniknou.

Je tento střih pro vaše vlasy?

Je dobré mít na paměti, že údržba tohoto sestřihu bohužel spadá mezi ty náročnější. Platí pravidlo, že čím kratší vlasy člověk má, tím více času na styling do nich musí vložit. Le Petit Bob bude vyžadovat pravidelnou návštěvu kadeřníka pro osvěžení a zastřihnutí a po ránu může být potřeba úprava žehličkou, kulmou či různými pěnami pro texturu. Na druhou stranu je velmi praktický jak v teplém období, kdy člověk na sobě nemá tíhu dlouhých vlasů, tak dokonce i v zimním období, kdy svou délkou perfektně končí nad různými šálami a nákrčníky a zamezí se tak zacuchaným vlasům, které se mnohdy stěží rozčesávají. Také je nutné podotknout, že kombinaci Le Petite Bobu a roláku či svetru se stojáčkem se naprosto nic nevyrovná a řadí se mezi nehynoucí klasiky, se kterými nešlápnete vedle.

Inspirace pro Le Petite Bob, střih vlasů podle gusta Francouzek

Zdroj: Byrdie, Glamour, Bangstyle