Joe Dispenza: Chcete změnit svůj život? Změňte nejprve svou osobnost

Jsou čtyři hodiny ráno. Za chvíli bude vídeňské hotely objíždět autobus a svážet účastníky retreatu s Dr. Joem Dispenzou na ranní meditaci. Není to nic neobvyklého. Jeho transformační pobyty, které se obvykle vyprodají během několika minut (a stojí zhruba několik průměrných měsíčních platů), jsou plné nevšedních zážitků, jež nehledí na to, zda je den, či noc. Jsem připravena meditovat, soustředit se na svoji vizi a dovolit své mysli připustit, že všechno na světě je možné. Sky is the limit. Ale hezky popořadě.

Main character energy: Jak být hlavní postavou ve svém vlastním životě

elle.cz

Příběh Joea Dispenzy je přesně to, čemu se říká americký sen. Vlastně se divím, že ještě není na Netflixu v sekci autobiografických filmů. Story amerického chiropraktika s italskými kořeny, kterého během triatlonu srazilo auto a utrpěl vážné zranění páteře s velmi nejistou prognózou, zda ještě někdy bude chodit, totiž skončila happy endem. Na své uzdravení se soustředil natolik, že si páteř vyléčil během šesti týdnů, a zanedlouho dokonce absolvoval další maraton. Okamžitě se začal zajímat o další podobné případy zázračných uzdravení a v souvislosti s neurovědou (tento obor zkoumá, jak funguje náš mozek a co ovlivňuje jeho jednotlivé procesy) sestavil několik jednoduchých zásad, které začal předávat dál. Ve své první knize z roku 2007 Rozvíjejte svůj mozek podrobně popsal fungování lidského mozku a pomohl vysvětlit, proč naše životy vypadají tak, jak vypadají, a jakou roli v tom hrají naše mysl a emoce. Od té doby napsal ještě další tři bestsellery.

Jeden zázrak, prosím

Právě teď sedí naproti mně. Má za sebou intenzivní sedmidenní retreat s 2400 účastníky, během něhož prakticky od rána do večera neslezl z pódia. Musí být vyčerpaný, přesto překypuje energií a neuvěřitelným zápalem pro věc. „Naše osobnost vytváří naši realitu. To, jak myslíme, chováme se nebo cítíme, má přímý vliv na náš život. A abyste mohli změnit svou osobní realitu, svůj život, musíte nejprve změnit svou osobnost,“ říká mi, když se rozhlížím po zákulisí vídeňského Kongresového centra, kde probíhal hlavní program.

Fenomén Quiet Ambition: Buďte ambicióznější! Ale ne v práci

elle.cz

Víte, co chcete?

Chcete být šťastnější, štíhlejší, mít lepší práci, přestěhovat se nebo být zdravější? Super! Musíte vědět, co chcete! Ale jak toho dosáhnout? Dr. Joe učí, že 95 % z nás formují automatické nevědomé návyky, chování a přesvědčení. Jinými slovy, jedeme na autopilota, který nás dovedl k dnešnímu stavu.

Setkání s Joe Dispenzou

Ale asi bych se vám měla také představit. Jmenuji se Alice a jsem transformační koučka. Setkání s doktorem Joem Dispenzou bylo mým snem posledních pět let. Zážitek zhruba stejně reálný, jako kdyby se sopranistka ze sboru Jasoň z Havlíčkova Brodu chtěla setkat s Lucianem Pavarottim. Co tedy ten slavný doktor Joe Dispenza hlásá? V první řadě je třeba si uvědomit, že je to lékař a vědec, nikoli kouč nebo motivační řečník. I když jej po celém světě následují miliony příznivců, někomu jeho jazyk může připadat občas složitý a příliš odborný. Ale přísahám, je to super zábavný chlapík, který je mimochodem velmi věcný. Na každém retreatu se svým týmem pečlivě shromažďuje rozsáhlé výzkumy o účincích, které má meditace na mozek a tělo. Účastníci retreatu se mohou zapsat jako dobrovolníci (hodně jsem přemýšlela, jestli se k nim mám také přidat) a každý den podstupují EEG skenování mozku, odběry krve a mikrobiomu. Vědecký tým kolem doktora Dispenzy si velmi přeje mít co nejširší vzorek dat. Rozhodla jsem se však raději věnovat meditaci než sběru stolice.

Lidské tělo tvoří atomy a ty tvoří hmota a energie. Pokud chcete ve svém životě cokoli změnit, musíte začít u ní.

Všichni jsme energie

V knize Probuďte své božství doktor Dispenza uvádí, že lidské tělo tvoří atom: „Kdybychom mohli atom oloupat jako pomeranč, našli bychom jádro, subatomární částice, protony, neutrony a elektrony, zjistili bychom však, že jeho největší část, 99,99999999999 %, zaujímá prázdný prostor neboli energie,“ popisuje. A ta je podle něj nositelem změny. Tudíž pokud chceme v životě provést jakoukoli změnu, musíme nejprve zapracovat na změně této energie. Dispenza na svých retreatech pravidelně učí, že nejsnazší cestou je meditace.

Chcete-li číst dál, neváhejte si pořídit lednové vydání ELLE. Nenechte si jej uniknout a rovnou si dopřejte třeba předplatné magazínu. Obojí si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkazu.

Proč si nemohu udržet partnera? Prokletí úspěšných žen

elle.cz

Zdroj: autorský článek