Pravda, nebo lež? Šest nejčastějších mýtů v péči o vlasy

Mýty se šíří světem a mnohdy je to rychlostí blesku. Není vždy v našich možnostech rozeznat, co je pravda a co už ne. Snažte se tedy rady poslouchat hlavně od lidí, kterým sami věříte, a především od odborníků, kteří vědí, o čem mluví. Mají na svých kontech studia dané problematiky a letité zkušenosti. Jaké jsou ty nejčastější mýty v péči o vlasy, o kterých byste měli znát pravdu?

„Stříháním konečkům každých 6 týdnů budou vlasy růst rychleji.“

Vlasy rostou na pokožce hlavy a četnost stříhání nemá na růst vlasů žádný vliv. Pokud jste tento výrok slyšeli, bylo to nejspíše proto, že pravidelným stříháním předcházíte roztřepeným a zničeným konečkům. Tudíž se vlasy na konečku nelámou a zůstávají. Udržování vždy střihu je tedy pro vaše vlasy přínosné, vaše vlasy ale poté růst rychleji nebudou. Pokud se ke kadeřníkovi sami takto často nedostanete, nezoufejte a dbejte na vyrovnanou stravu či zařaďte doplňky stravy, které vám pro podporu zdravých vlasů doporučí specialisté.

„Mytí vlasů každý den není zdravé.“

Každodenní mytí není pro všechny vlasy nejvhodnější, to ano. Ale pokud používáte správné a kvalitní produkty, můžete si klidně mýt vlasy každý den. Záleží na typu vlasů. Máte-li například suché vlasy, příliš časté mytí způsobí, že budou vlasy ještě sušší a budou slábnout. U mastnějších vlasů je vhodné skutečně dbát na výběr správné péče a občas zajít na čištění vlasů do kadeřnického salonu.

Tajemství dokonalé vlasové rutiny: Týdně, obden, jak často vlasy mýt?

elle.cz

„Chci vypadat jako...“

Mnoho žen a dívek utrácí peníze za zkoušení různých barev a střihů podle toho, jaký mají v hlavě ideál toho, jak chtějí vypadat. Kudrnaté, vlnité, rovné... jako ta herečka z Hollywoodu, nebo ta paní vedle... Většinou však vypadají vlasy nejlépe ve své přirozené textuře a stylu. Zkuste se místo neustálého zkoušení a hledání, co je to „vaše“, naučit pracovat s tím, co máte. Nechte vyniknout svou přirozenost. Je to mnohem jednodušší a zdravější, než snažit se vaše vlasy přetvořit v něco kompletně jiného.

„Může za to genetika.“

Světem se šíří, že to, kolik budete mít s postupem života vlasů, je předpovězeno ze strany otce vaší matky. Pravda je však někde jinde. Genetika vlasů je napůl od vaší matky a napůl od vašeho otce. Opět je důležité podotknout, že zdraví a vzhled našich vlasů ovlivňuje i naše životospráva.

„Nechte vysušit přirozeně, vlasy nefoukejte.“

Vyfoukat vlasy za použití správného kvalitního fénu nastaveného na ideální teplotu a s ochranným prostředkem na vlasy je pro ně lepší, než je nechat volně uschnout na vzduchu. Schnutí vlasů bez pomůcek jako je fén trvá delší dobu, což způsobuje, že voda nabobtnává kutikulu, ta pak praská a vlasy se poškozují. Takto déle vlhká pokožka hlavy je pak také náchylná na vznik lupů.

„Ten šampon už nefunguje jako dříve!“

Jestli jste používali nějaký šampon a máte pocit, že si na něj vaše vlasy zvykly a už nefunguje jako dříve, je to zřejmě proto, že se vaše vlasy změnily a potřebují tedy jiný šampón. Měnit péči o vlasy je přirozené. Konkrétní produkty řeší konkrétní problémy. Jakmile se daného problému zbavíte, je příhodné podívat se po jiné péči.

Hair news: nové vlasové procedury a produkty, které vám zachrání vlasy

elle.cz

Zdroj: Byrdie, Healthline, Allure, ELLE.com