Jaké budou beauty trendy v roce 2024?

Něco modrého

Modré barvy v líčení jsme si již mohli lehce všimnout v předešlém roce, kdy byla populární hlavně v létě pomocí „mermaidcore“ trendu. Každopádně tento trend rozhodně zůstává a udává směr dalším zajímavým lookům. Modrá není jen barva léta a moře, ale také zasněžených hor a zamrzlých rybníků. Inspirovat se můžete od modrých stínů na očních víčkách, přes modré linky podél očí až po sytě modré řasenky, které nelze přehlédnout.

Grafické linky

Pro tento trend nemusíte být makeup artistou s lety zkušeností. Grafické linky hravě zvládne každý alespoň se špetkou trpělivosti. Klíč je v tom si věřit a nebát se experimentovat. Vyzkoušejte dechberoucí kočičí oči, které se zaměřují na prodloužení a zvýraznění očí nebo dvojité linky, které obsahují dvě pod sebou nakreslené linky, které mohou vést na očním víčku, vedle oka, kolem očí, prostě tam, kam je necháte se linout. Nezanevřete ani na poněkud „tvrdší“ černé linky, se kterými můžete pokrýt i větší část víčka do různých tvarů.

Mohlo by se vám líbit

Trendy kabelky roku 2024: Propadneme romantice, objevíme cargo bag

Smíchejte nadčasovou klasiku a současné trendy zakořeněné v nositelnosti, přidejte trochu snové inspirace a špetku praktičnosti. Dostanete recept na trendy kabelky nadcházejícího roku 2024, ze kterých si každý vybere. Velké tašky i mikro kabelky, cargo bags i umělecké objekty. Bon appètit!
elle.cz

Peachy coquette tváře

Nebojte se přitlačit na světlých odstínech tvářenek a zbarvěte je do barech broskvových a jahodových odstínů. V tónu barvy roku Peach Fuzz se budou tváře nosit minimálně celý rok. Tvářenku nanášejte na část „jablíček“ vašich tváří, které jsou nejlépe viditelné při úsměvu. Pokud chcete spíše tvář opticky „zvednout“, tak tvářenku nanášejte na část lícních kostí. Pro dokonalý coquette trend nezapomeňte svázat look dohromady lehkým nanesením tvářenky také na oční víčka, nos a bradu. 

Lehký svěží makeup

Již před pár lety jsme opustili trend hutných „cakey“ makeupů a proto zářivá přirozená pleť je naprosto esenciální ke každému líčení. Někteří se nebojí vystavit jejich přirozenou pleť bez makeupu – a to je dobře! Díky tomu máte možnost vypadat zářivě a živě, což se do pochmurných zimních dnů perfektně hodí. Docílíte toho klidně s pomocí lehkého korektoru, který naneste jen trochu a jen na části obličeje, které to podle vás opravdu potřebují. Dále neváhejte vyzkoušet různé makeup tinty či jiné lehounké makeupy a bb creams.

Mohlo by se vám líbit

Naučte se nosit rolák 7 dní v týdnu 7krát jinak

Jeden ho miluje, druhý ho nenávidí. Pryč jsou ale časy, kdy nás babičky nutily vzít si teplý rolák. Sami si ho teď rádi a bez řečí oblékneme. S přibývajícími roky totiž oceníme pohodlí a teplo, který poskytuje. Zde je 7 způsobů, jak rolák nosit každý den v týdnu pokaždé jinak.
elle.cz

Ombré rty

Již nějakou dobu saháme do devadesátek pro různé inspirace. Výjimkou nejsou ani ombré rty, které v roce 2024 dostanou svěží nádech a lehké vylepšení. Základem je zdůraznění barvy přirozených rtů pomocí tmavší linie kolem rtů. Klíčem k dosažení perfektních rtů je výběr barev. Sáhněte po světlém a tmavém odstínu barev, které se nacházejí v jedné barevné „skupně“ a ty poté skombinujte. Příkladem může být tmavá vínová a světlejší růžovo-hnědá. Ombré nebude ale pouze na rtech. Vrátí se v podobě ombré nehtů či vlasů. U ombré vlasů se můžeme kolektivně shodnout, že je potřeba si dát pozor na dobré vytvoření tohoto looku, aby se zamezilo hororům z minulosti v podobě „useknutých“ vlasů s tvrdým přechodem z jedné barvy do druhé.

Krémové produkty

S krémovými produkty nikdy nemůžete šlápnout vedle. Jsou jednoduché na manipulaci, vyživující a zanechávají pleť hladkou a sametovou. Jsou prostě ideálními pomocníky pro dosažení zářivého a přirozeného vzhledu. Neváhejte použít krémové podklady a báze, oční stíny, tvářenky, bronzery či rozjasňovače. Tyto produkty se nádherně rozpustí na pokožce a dají se skvěle vrstvit.

Stříbrný lesk

Stříbrný lesk v roce 2024 smete celou beauty komunitu a nikoho nenechá nedotčeným. Připravte se na stříbrný lesk na očích, rte i tvářích, kdy lesk dodá vašemu pohledu nádech magie. Je to perfektní volba při povzbuzení všednějšího líčení na důležitou událost či večerní skleničku vína ve vašem oblíbeném baru. Nebojte se odvážného a těžkého metalického očního líčení, kdy se nanese stříbrný lesk po celém víčku a které vám zajistí být „it girl“ večera. Pokud chcete být spíše decentní, naneste stříbrný pigment pouze na střed víčka a orámujte ho pomocí neutrálních očních stínů. Můžete také spojit více trendů dohromady a experimentovat se stříbrnými lesklými grafickými linkami.

Největší beauty trendy roku 2024

Zdroj: Byrdie, Allure, Refinery29