Nový způsob zesvětlování vlasů se jmenuje foilyage. Budete ho milovat

Z obou to lepší

Husté proužkované melíry vytahované přes čepici nebo hřebenem na alobalové fólie, které vedly k přepáleným vlasům a při opakování této techniky také ke slitým odbarveným plochám, už jsou naštěstí pasé. Vystřídala je téměř umělecká technika balayage, kdy kadeřníci místo mechanického vytahování jednotlivých pramínků a nanášení melírovací směsi co nejblíže kořínkům začali nanášet zesvětlující směs na pouze některé prameny a do jejich délek – tak, aby vznikl naprosto přirozený efekt zesvětlení připomínající prázdninové vyšisování vlasů sluncem. Veleúspěšná metoda balayage má ale novou konkurenci. Jmenuje se foilyage a bere si z obou předchozích metod to nejlepší, aby dosáhla toho nejdokonalejšího efektu.

Face-framing: nejlepší způsob, jak nosit ofinu. 10 účesů na každý den

elle.cz

Jak se liší foilyage od balayage?

Foilyage si z klasického melírování vypůjčilo melírovací fólie a z balayage techniku barvení vlasů. Balayage je technika volného „malování“, která se používá k vytvoření přirozeně vypadajících melírů ve vlasech. Kořínky zůstávají v přirozeném odstínu a zesvětlují se pouze délky. Nepoužívají se fólie, aby zesvětlené prameny v ostatních vlasech nepůsobily uměle. Kadeřník vybírá ty prameny vlasů, které pak zapadají do celku a vypadají, že jen odráží přirozeně dopadající světlo. Foilyage vrací do hry práci s fólií, která zvyšuje teplotu zesvětlovaných vlasů, a tudíž urychluje proces zesvětlení. Výsledkem jsou mnohem jasnější a výraznější pramínky vlasů. Zároveň ale nepůsobí tak tvrdě a nepřirozeně jako klasická melírovací metoda.

Konečně dokonalé vlny: Je libo hladké, ležérní či boho?

elle.cz

Milujeme foilyage

Téměř žádná ze slavných krásek, která nosí světlé vlasy, nenosí jednolitou blond barvu. Do svých přirozených tmavě blond nebo světle hnědých vlasů umisťují prosvětlené prameny, které vytvářejí nejen přirozený zesvětlený efekt. Dodávají také jejich vlasům mnohem plastičtější dojem a podporují vizuální efekt větší hustoty. Královnou prosvětlených pramenů, ať už kteroukoliv z technik, jsou Jennifer Lopez a Jennifer Aniston. V patách se jim drží modelky Gisele Bündchen, Candice Swanepoel i představitelka Barbie, herečka Margot Robbie. Podívejte se do galerie a nechte se před zabookováním termínu na foilyage inspirovat jejich mistrně prosvětlenými vlasy. A už víte, co ukázat vašemu kadeřníkovi.

Slavné krásky a jejich prosvětlené prameny:

Zdroj: marianne.cz, thairapysalonelpaseo.com, avantgardesalonandspa.com