REKLAMA

Fenomén POWER SMILING - jak funguje a proč jej zkusit?

REKLAMA

 

Termín power smilingnení nic nového. Technika promovaná terapeuty a personalisty především v zámoří se podobá technice oblékání, kterou také přezdíváme po anglickém slovíčku pro sílu: „power dressing”. Úsměv totiž skutečně má nezměrnou sílu. Dokážeme jeho vyjádřením nejen projevit emoce, ale i pozitivně ovlivnit to, jak se sami cítíme, nebo jak nás vnímá okolí.

Dokonce s ním souvisí i naše sexuální přitažlivost.Podle studie, která zkoumala sexuální přitažlivost jedinců na základě projevů štěstí, hrdosti a studu byly výsledky definitivní. Pro muže bylo štěstí (prokazované úsměvem) nejatraktivnějším vyjádřením ženských emocí.

Úsměv vám může pomoci žít déle

Podle Harvard Health Publishing Harvard Medical School je optimismus – vyjádřený úsměvem – spojen s nižším rizikem předčasného úmrtí na rakovinu a infekce. A podle studie v časopise Proceedings of the National Academy of Science mají lidé, kteří zažívají vyšší míru optimismu, delší životnost. Výzkum zahrnoval údaje ze dvou velkých populačních studií, které zahrnovaly celkem 71 400 jedinců, a zjistil, že optimističtí muži i ženy prokázali výjimečnou dlouhověkost, tedy, že se dožili až 85 let.

 

smiling
Info ikona

Úsměv není naučené chování

Věřte tomu nebo ne, ve skutečnosti jsme se narodili s úsměvem. S pokrokem v technologii 3D ultrazvuku byli vědci a lékaři schopni rozpoznat, že se vyvíjející se miminka v děloze usmívají. Jakmile se narodí, nadále se usmívají. To platí pro všechny děti bez ohledu na kulturu a prostředí, protože úsměv je základním a jednotným lidským projevem.

Jak na power smiling?

Usmívejte se pokaždé, když to jde. Terapeutka Julia Meier to popisuje následovně. Někdy to jednoduše necítíte, i když vám daná okolnost přijde legrační. Nebojte se v těchto chvílích k úsměvu trochu přinutit. Je to jen o posílení přirozené reakce, jako kdybyste zlepšovali techniku běhu.”  

Úsměvem můžete zlepšit atmosféru nejedné situace. Julia proto radí, ať se usmíváte pokaždé, když natrefíte na kolegu na chodbách kanceláře. Usmívejte se určitě i na sebe do zrcadla, vždy, když se během dne ocitnete nad umyvadlem si věnujte jeden až dva úsměvy. To výrazně přispívá k celkovému zlepšení naší nálady. Úsměv spouští chemické reakce, které pozitivně ovlivňují naši náladu, a to i když jsme původně neměli tu nejlepší,” dodává terapeutka.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA