Ze vztahu do vztahu aneb Když vás samota ničí

Být sama? To nikdy!

Málokomu dlouhodobá samota vyhovuje. Jsme koneckonců tvorové společenští, a tak není divu, že raději než sami, žijeme v páru. Toužíme své zážitky s někým sdílet, chceme mít někoho po boku a prožívat s ním nejen to dobré, ale i to zlé. „Ten, s kým žijete, by skutečně měl být tím, kdo je vám nejbližší, k němuž máte důvěru a kdykoliv ho o něco požádáte, bez zbytečných výmluv vám pomůže. Nemáte pak pocit, že jste na všechno sama,“ tvrdí vztahová koučka Tracey Cox. I když jste ale zrovna single, neměla byste se hroutit, urputně a urychleně někoho hledat a každý nepovedený vztah hned nahrazovat jiným. Některé ženy však samota tak děsí, že se raději vrhají do jakékoliv náruče, jen aby nebyly samy.

Mohlo by se vám líbit

Flirtujte,i když jste ve vztahu. Vyplatí se vám to!

Čím déle vztah trvá, tím více může začít připomínat šampaňské, ze kterého se vytrácí bublinky. Nedovolte, aby vám z lásky zbylo něco, co jiskřivý nápoj nepřipomíná už ani s oběma očima zavřenýma. Nenechte dráždivé bublinky vaší vášně vyprchat. Jak? Nepřestávejte flirtovat!
elle.cz

Vztahový uragán

Jistě, má to i své výhody. Každý nový vztah je totiž plný vášně, napětí a skvělého sexu. „Většina mužů je rovněž na začátku vztahu velmi štědrá. Zvou vás na večeře, zasypávají vás dárky a jinými pozornostmi,“ zmiňuje se psycholog David Buss z Texaské univerzity v Austinu. I to je určitou motivací navazovat stále nové a nové vztahy. Na druhou stranu, jestliže hledáte stálého partnera, který vám bude v budoucnu skutečnou oporou a bude s vámi chtít prožít víc než jen pár jiskřivých nocí, záleží spíše na porozumění, empatii a laskavém chování než na materiálních radostech. Krom toho – čím víc mužů vystřídáte, tím víc vás jejich výběr unaví. A když se začnete zcela neuváženě vrhat do nových románků a nebudete při výběru partnerů pečlivá, v podstatě se už na začátku vztahu odsoudíte k dalšímu milostnému nezdaru. Vaše nároky klesnou, přestanete si stát za svým a získáte dojem, že když si budete moc vybírat, zůstanete nakonec sama. A to je obrovská chyba.

Mohlo by se vám líbit

8 nenápadných signálů nevěry. Jak poznat, že je vám nevěrný?

Jste spolu už roky, docela vám to klape, je pozorný manžel a skvělý otec. Nemáte tedy důvod předpokládat, že by vám byl nevěrný. A to je chyba. Signály, že vás partner podvádí, mohou být totiž zcela nenápadné…
elle.cz

Nevytloukejte klín klínem

Bohužel s každým dalším rozchodem se tato nedůvěra v sebe prohlubuje, strach ze samoty je silnější a silnější, sebevědomí klesá a nutkavá potřeba tvořit s někým pár se stává nesnesitelnou. To může nakonec vést až k depresím či jiným zdravotním komplikacím. „Některé ženy začnou propadat úzkostem, jsou výbušné, zlostné, mnohdy je začnou trápit i nepříjemné kožní problémy či výkyvy nálad,“ doplňuje Cox. Základem úspěchu je přitom hlavně to, že se naučíte být šťastná sama se sebou. I tehdy, když jste single. Jedině tak totiž můžete vyklouznout z toho nekonečného vztahového uragánu a jednou pro vždy přestat vytloukat klín klínem.