Toxický pan Božský. Proč by takový muž neměl být vaším idolem?

 

Už přes dvacet let jsou Carrie a Božský součástí naší pop kultury a dnešní optikou vnímáme jejich partnerství logicky velmi odlišně. Posun v očekávání od partnera je obrovský. Muž, který nás jako seriálový pan Božský od sebe cíleně odhání, je citově nedostupný, nepředvídatelný a nedokáže projevit aspoň základní dávku sebereflexe, se už nejeví jako „atraktivní a sexy". Spíš mu chceme doporučit, aby vyhledat psychoterapeuta.

Mohlo by se vám líbit

Seriál Sex ve městě se po letech vrací na obrazovky!

Už se vám stýskalo po Carrie Bradshaw, Charlotte Yorkové a Mirandě Hobbes? Potom pro vás máme skvělé zprávy! Stanice HBO Max dnes potvrdila, že se kultovní seriál vrací v novém revivalu! Podívejte se s námi na jeho teaser a pojďte si přečíst, co o novém projektu všechno víme!
elle.cz

Vztah Carrie a pana Božského byl ústředním prvkem seriálu Sex ve městě. A to ať už jsme jim fandili, nebo chtěli, aby naše oblíbená módní ikona zůstala se svým jiným nápadníkem - Aidenem. Od první série bylo jasné, že Carrie a Božský jsou oním osudovým párem, který přes všechny peripetie a nástrahy nakonec skončí spolu. Otázka byla kdy a za jakých podmínek. I když se nakonec vzali (stalo se tak v rámci prvního filmu Sex ve městě), za harmonickou dvojici se rozhodně označit nedají.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Řada žen, které se Sexem ve městě dospívala, dávala označení „pan Božský" svému osudovému muži. Takovému, se kterým se schází a rozchází, který ji jednou miluje až za hrob a podruhé nedokáže odepsat na zprávu, proč opět zrušil rande. Asi se něčeho opět leknul, něco ho zranilo, k něčemu se nedokáže odhodlat... V roce 2021, kdy největší hodnotou se není zaparkované Ferrari v garáži, ale vyrovnaná mysl, si takové chování nechceme nechat líbit. Je výrazem slabosti, dětinskosti a neochotě si připustit, že na takové „záseky" nebude mít nikdo, kdo má sebeúctu, čas ani náladu.

Seriálový pan Božský se nikdy příliš neohlíží na city své vyvolené. Vypadá maximálně nezúčastněně, když se organizuje jejich svatba, nepomáhá Carrie se odstěhovat. Není pro ni citovou oporou, tuto roli vždy zastávají kamarádky. Jediné, o co se pan Božský stará, je on sám. Nejhorším momentem je, když Carrie uteče těsně před oltářem. Působí v takovém okamžiku jako ztělesněné sobectví, protože v rozhodující moment dá přednost vlastním obavám než důsledkům, jaké bude mít jeho rozhodnutí pro životní partnerku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Božského Carrie zajímá jen, když je pro něj nedostupná. Což je důkaz jeho citové nevyzrálosti, kterou ale projevuje velmi manipulativním způsobem. Snaží se překazit její vztahy s ostatními muži, je to ten typ člověka, který nedokáže snést odmítnutí. Z dnešního pohledu můžeme hodnotit vztah Carrie a pana Božského jako vzájemnou závislost. Božský hledá v Carrie pečovatelku, která bude hýčkat jeho ublížené emoce. A ona si zase celých šest sezón myslí, že někoho můžete uzdravit svou láskou.

Populární kultura spoluutváří představy o našich vztazích. Celou generaci žen ovlivnila právě romance Carrie a Božského. I když je seriál Sex ve městě stále příjemnou, ačkoliv místy už spíše nostalgickou podívanou, naše nároky na partnera jsou v roce 2021 naštěstí jinde. 

Mohlo by se vám líbit

Kate a William nám dali nahlédnout do svého domova

Zavřete oči. Zhluboka se nadechněte a představte si, jak asi vypadá interiérový decor členů britské královské rodiny. Pak oči zase otevřete a přesvědčte se, zda se vaše fantazie shoduje s realitou. Vévoda a vévodkyně z Cambridge nám dali prostřednictvím Instagramu nahlédnout do svého obývacího pokoje.
elle.cz