REKLAMA
REKLAMA

Oběti a tvůrci

Jistě jste přečetla spoustu motivačních textů, máte ale jasno, jak změnit samu sebe, svůj osud či životní směřování? Poradit kamarádkám umíte, o dětech máte také jasno. Jenže vy se utápíte, respektive váš život, v nepochopení, smůle, neštěstí. Proč se všichni mají dobře a vy ne? 

Je to jednoduché: Zahrajte si chvíli na pravdu sama se sebou a odpovězte si na otázku: „Opravdu jsem k sobě upřímná a vážně mi jde o to, aby byl můj život lepší? Nebo se jen snažím udělat se ve svých očích hezčí a omluvit si tak, proč se můj život neubírá tou cestou, kterou bych si představovala?“ Názorný příklad: vzpomeňte si na filmy s Vladimírem Menšíkem, kdy se jako alkoholik snaží přestat pít, ale nedaří se mu to. Jeho opakovaná selhání tkví právě v tom, že si ani jednou upřímně nepřiznal, že má problém. Do léčebny nešel kvůli sobě, svému zdraví, ale proto, že se bál, že od něj odejde žena, přijde o práci. A to jsou špatné důvody. Svoje touhy a chtění – ty musíte postavit na první místo a nedělat změny jen proto, že si myslíte, že okolí by je tak chtělo. A tak by také měly znít vaše odpovědi. 

Odborníci se shodují na tom, že výše uvedené je to nejdůležitější, co pro sebe a svůj další životní směr můžete udělat. Buď si budete nadále lhát a budete se tedy držet v roli oběti, která vám vyhovuje, protože je v zásadě velice jednoduchá: budete žehrat na nepřízeň osudu, jen čekat na to, co se s vaším životem stane a plakat, že nic nejde podle toho, jak jste si vysnila. A budete negativní, naštvaná a ukřivděná. Protože vy přece nic neděláte, jen máte v životě smůlu. 

Nebo přijměte roli tvůrce. Tedy toho, kdo tvoří změny, umí si zařídit štěstí, realizovat všechny kroky, které k němu vedou. Jistě, cesta je to občas bolavá a trnitá, na konci každého dne ale budete mít dobrý pocit z toho, že se vám povedlo posunout se někam za svým snem. Změnit zlomek toho, co vás komplexně tíží. Zapracovala jste na změně, a i když výsledek není okamžitě viditelný, vy o něm víte a jste na něj dostatečně pyšná, což je pocit k nezaplacení. Nejtěžší na cestě za rolí tvůrce je pojmenovat si vlastní problém. Bez toho se nepohnete dál.

Jak tvrdí koučka Mel Robbins, udělejte to, a když se vám nechce problém překonávat, představte si, že musíte. Že už se vám spustil odpočet, tedy 5-4-3-2…. a v okamžiku, kdy vám v hlavě zazní jedna, jděte do toho. Udělejte to, co je správné udělat. Bez diskuze. A právě tím řešíte svůj problém. Aktivně a hned. Nechce se vám vstávat, raději byste celý den ležela? Abyste byla tvůrcem svého dne a ne pasivním lenochem, odpočítejte si svůj start a vyskočte z postele. Máte obavy jít na poradu, protože nemáte dokonale připravené podklady? Tak začněte počítat – a jděte. Popravy za špatně zvládnuté prezentace byly přece dávno zrušeny… A tak je to se vším. Pomalu odbourejte špatné návyky, jež z vás dělají oběť, a staňte se konečně strůjcem svého úspěchu. Další technika, která vám na cestě za skvělou mentální formou pomůže, je ta, že se donutíte odpovídat si na své upřímné otázky. Ne, u doktora Chocholouška neskončíte, ale zkuste to. Tady je vzor: 

PROČ jsem ve vztahu, který mě neobohacuje? Protože se bojím být sama. 

PROČ se bojím být sama? Protože bych si už nikdy nikoho nenašla… 

PROČ bych si nikdy nikoho nenašla? Protože už jsem na rande dlouho nebyla a naši vždy říkali, že je štěstí, že jsem si aspoň někoho našla… 

PROČ to říkali? …

Přesně takto pokračujte, až se doberete toho, proč se vám v životě nedaří tak, jak byste chtěla. Třeba proto, že jste nejistá, nemáte sebevědomí a na tom je tedy třeba zapracovat. 

Nezastíráme, že pohodlnější je pasivně čekat na to, co přinese další den a pak si stěžovat, že to nebylo přesně podle vašich představ. Jenže není mnohem příjemnější jít na krev, ale vědět, že pokud nejde vše podle plánu, naštvaná můžete být jen sama na sebe? A případně další den vytvořit jako jedinečný. Už máte jasno?

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA