REKLAMA
REKLAMA

Milenky a jiné oběti

K vědomí, že žena, kterou váš manžel de facto podvádí stejně jako vás, se musíte dopracovat. Podle psychologů je logické, že nejprve budete vůči dané osobě cítit nenávist, pravdou ale je, že ona je jen figurkou ve hře, jejíž pravidla udává váš partner. Když takovou situací budete procházet, jistě budete omlouvat konání svého muže tím, že jej ta mrcha svedla. Že on za nic nemůže a že je v područí jakési bláznivé sekretářky, která se rozhodla mít sluncem zalitý vztah, případně děti s panem ředitelem. Ono to tak ale úplně pravda není.

Podle odborníků trvá poměrně dlouhou dobu, než získáte odlišný názor na celou situaci. Pravděpodobně ten nejsprávnější a nejrealističtější. Chybu člověk udělá jednou, když ji opakuje, je to jeho vědomé rozhodnutí a měla byste tedy partnerovo rozhodnutí mít vztah s někým jiným považovat za jeho nové životní nastavení. A přijmout jej. Navíc: Svým konáním porušil všechny sliby, které dal nejen rodině, ale i dětem. Tak co s ním? Chcete někoho takového ještě vedle sebe? Někoho, kdo by chtěl rodinu, milenku, být opečovávaný ze všech stran, ale sám se vlastně neumí rozhodnout? Podle odborníků vyhovuje takový stav až 85 % mužů, nikoli však ženám. I proto právě ženy berou nakonec řešení do svých rukou. Ať už ty, které jako manželky žádají o rozvod, nebo milenky, jež dorazí za manželkami, aby jim vysvětlily, jak nešťastní s nimi jejich muži jsou. 

Koučka Laura Kowitz vysvětluje: „Takový muž je v nezáviděníhodné pozici. Není stoprocentně ani u rodiny, ani s novou partnerkou. Trápí všechny kolem sebe. Myslím, že se tomu říká sobeckost. A dopřává si pocit, že je nepostradatelný na všech frontách. Jeho slečna si dává na sociální sítě vzkazy, že chce lásku, která trvá, děti ho už nechtějí ani vidět. Manželce po období zloby, zášti a emočních bouří začne být lhostejný. Protože jako chytrá žena ví, že se musí postarat o sebe a svou duševní pohodu stejně jako o děti. Ne o někoho, kdo neví, co chce.“ 

Martina, která si nevěru i nerozhodnost svého muže musela prožít, dodává: „Stále ještě manžela je mi už jen líto. Protože si nedokáže stát ani za jedním ze svých životních kroků. Zabojovat za děti a rodinu, nebo za nové životní štěstí. Nechtěla bych žít s pocitem, že nevím, co v životě chci. Nejprve jsem celou situaci oplakala, což je přirozená emoce. Teď už vím, že muži jsou tím slabším v páru. V několika párech, které si vytvářejí.“ 

Nesnažte se ale podobný přístup vnutit někomu, kdo je teprve na počátku svojí rozvodové cesty. Pokud vy už máte srovnání s koncem vztahu, kterému jste věřila, za sebou, uvědomte si, jak dlouho vám cesta k vnitřnímu klidu vydržela. 

Muži mohou manipulovat životy ostatních jen natolik, jak jim to ostatní dovolí.

Pro příklad: kamarádka Jana vzala svou cestu za vnitřním klidem z jiného konce. Se slečnou se sešla. A zjistila, že ta už si vybírá svatební šaty, aniž by tušila, že její drahý je stále ještě ženatý. A obě si ujasnily, že takovou hru, kterou muž stojící mezi nimi hraje na obě strany, podporovat nebudou. 

A on? Najednou byl bez manželky, bytu i teplé večeře. Také bez dvou dětí. Ale zároveň bez milenky, která před ním zavřela dveře do doby, než si vyřeší situaci doma. Dokonce ani výmluvy typu: „Manželka je hysterka, kdybych se s ní rozvedl, spáchá sebevraždu,“ slečnu k otevření dveří nepřiměly. Přespal u kamaráda, pak u maminky, pak u jiného kamaráda. A divil se, jak rychle se mu změnil život. Chce se vrátit. Nemá kam. Chtěl by upevnit vztah se slečnou, ta už o něj ale nestojí, protože má pocit, že by mohla mít někoho čestnějšího. Oprávněný pocit. 

A závěr? Muži mohou manipulovat životy ostatních jen natolik, jak jim to ostatní dovolí. Opravdu někomu dovolíte, aby trápil vás nebo děti? Ve finále: ženy, které čekají na rozvody svých milenců, kteří se zaklínají manželkami, jež jim nerozumí, jsou na tom hůř. Jsou samy. Každá žena, která vychovává děti, má ve svých ratolestech obrovskou oporu. Kvůli nim se nemůže hroutit, opíjet se do noci a poslouchat milostné písničky, na které kdysi se svým proradným manželem tančila. Jednoduše řečeno: mámy se ve své ublíženosti tolik hrabat nemohou, musí fungovat. A na závěr pravda největší: to nejlepší (děti) ze svého muže už máte. Tak ho klidně pošlete dál. Pokud jen jednou v životě předvede, jak sobecký je, nezaslouží si nikoho tak skvělého, jako jste vy. 

Rozhlédněte se kolem sebe a vyjde vám, že ze vztahových záležitostí ženy většinou vycházejí vítězně. I když to možná právě teď nevypadá, je to tak. A nenechte si namluvit nic jiného.

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Roční předplatné ELLE tentokrát s luxusními produkty z řady The Ritual of Karma. Nechcete přijít o žádné nové číslo vašeho oblíbeného magazínu? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA