Pár důvodů, proč byste možná neměli mít vztah

 

Nezdravá minulost 

Ačkoli mnozí tvrdí, že je možné přejít z toxického vztahu ke zdravému, a to velmi brzy, my věříme, že takový přerod není možný bez závažné, vnitřní rekonstrukce. Pokud se budete toxické minulosti držet, bude brzy prosakovat i skrze stěny vašeho aktuálního vztah. Měli byste zůstat single navždy? Ne, ale určitě byste měli uvažovat o terapii. 

Zas a znovu 

Rozešli jste se minulý týden? Tak zapomeňte na další závazky. Čeho se bojíte? Co se může stát, když budete chvíli sami? Skákání z jednoho vztahu do druhého je obvykle známkou nějakých hlubších problémů. Vyhrňte si rukávy a vypořádejte se s čímkoli, čím se snažíte otupit. 

Zvědavé oko 

Vysoká škola některým lidem prostě nestačí. Pokud ve vás stále pracuje zvědavost a chcete ochutnávat různé příchutě, zůstaňte u experimentování a vztahům se raději vyhněte. Ať už vaši mysl stimuluje jakákoliv šílená fantazie, existuje hranice mezi nevinnou zvědavostí a skutečnou touhou, která by vás zlákala, kdyby se naskytla příležitost.

Vy dva a vina. Proč ji vyhnat ze vztahu?

elle.cz

Stále ten stejný muž 

V okamžiku, kdy ve svých vztazích začnete vidět nezdravý vzorec – je načase je utnout. Pokud vás přitahují ‚‚bad guys‘‘, musíte odstoupit a zjistit, co vás k nim tak toxicky táhne. Došlo ve vaší minulosti k incidentu, který jste neřešili? Nedostali jste závěr, který potřebujete?

Chce se vám křičet 

Někdy je vše „dokonalé“. Jste k sobě fyzicky i sexuálně přitahováni, milujete stejné věci a vaši přátelé spolu dokonce vycházejí. Všechny tečky jsou seřazené, ale přesto si nemůžete pomoci a v hlavě slyšíte slabý hlas, který vám říká, abyste utekli. Je snadné ten hlas ignorovat, protože máte někoho, kdo je na papíře vším, co by každý ve vztahu chtěl. Ale pokud máte uvnitř malou vílu, která vám říká, že nejste připraveni, nebo máte pocit, že něco není v pořádku, poslouchejte. Ta malá mrcha vás zná lépe než svépomocné knihy ve vašem místním knihkupectví.

Nemáte vše srovnané  

Jsou chvíle, kdy si uvědomíte, že jste přehnaně reagovali až poté, co je situace za vámi. Víte, co to znamená? Že byste neměli být ve vztahu, protože máte problém, se kterým se musíte nejprve vypořádat sami. Není důvod vydávat svědectví o nejošklivější verzi sebe sama a už vůbec jej sdílet s někým jiným. Nejdřív se srovnejte, a pak skočte do vztahu.  

Milujete svobodu  

I ve vztahu byste měli mít svobodu a nezávislost. Pokud ale po svobodě toužíte neustále, není závazek nic pro vás. Pokud chcete na nový rok pařit v NY, stanovat na fjordech, a pak zase jógovat v Indii, mějte na paměti, že pro většinu mužů i žen by to nebylo ok. 

Jenom se hádáte, nebo jste obětí domácího násilí?

elle.cz