Jak se od něj konečně odpoutat? Meditujte a zapojte svou imaginaci

Když čas neléčí

Ne vždy je možné nechat to být, a to přesto, že vám to poradili již všichni přátelé a i vy sami si dobře uvědomujete, že až toho budete schopni, neuvěřitelně se vám uleví. V případě, kdy vám totiž nebylo v minulosti umožněno říci vše, co jste měli na srdci, pořádně se rozloučit, dostat odpovědi na své otázky a situaci porozumět, je nechat to být těžké. Ať už se jedná o koholiv, s kým máte nevyřízené účty, může vám pomoci meditace.

Zavřete oči a zapojte svou imaginaci

Vymezte si dost času a najděte si místo, kde vás nebude nikdo rušit. Nalezněte si pohodlnou polohu, zavřete oči a dýchejte. Až budete uvolnění, zkuste si představit místo, které ve vás vyvolává pocit bezpečí, kde se cítíte doma a dobře. Může to být krajina, může to být i pokoj, dům nebo budova. Vnímejte detaily tohoto místa, představte si jeho vůni, světlo, které k vám proniká, soustřeďte se na své pocity. Až zde budete v myšlenkách tak dlouho, jak potřebujete a budete se cítit připravení, představte si, že k vám přichází osoba, s níž chcete zpřetrhat pouto.

Mohlo by se vám líbit

Když nemůžete zapomenout: 5 tipů, jak konečně překonat rozchod

Nesejde na tom, jak dlouho jste spolu byli, ani proč váš vztah nakonec skončil. Chcete ho dostat z hlavy a zřejmě moc dobře víte, proč. Těchto pět rituálů vám pomůže konečně zapomenout a začít znovu, s čistým štítem.
elle.cz

Složte zbraně

Pokud je to možné, dívejte se přicházejícímu do očí a nechte jej dojít až k vám. Jakmile stanete tváří v tvář, nechte se vést vaší imaginací a povězte příchozímu upřímně, co jste až doposud nemohli. Odložte strach, stud a ego stranou a nechte mluvit své srdce. Můžete vést rozhovor a můžete mluvit jen vy, záleží na vás. Řekněte a udělejte vše, jako byste dotyčného neměli již nikdy více potkat.

Zpřetrhejte pouta

Jakmile budete hotoví, zaměřte se na vaše těla a představte si, že jsou spojena. To jakým způsobem, je opět na vaší představivosti. Jsou to vaše ruce svázané provazy, popínavá rostlina, která vás objímá, sval spojující vaše srdce? Nic není špatně. Nyní si představte, že tato spojení přerušujete – řežete, trháte, že se sama rozpouští a mizí. Všímejte si, zda to jde lehce nebo obtížně, jestli je jich celá síť, pár nebo jen jedno. Vnímejte, jak se osvobozujete a osamostatňujete. Až budou vaše těla oddělena, rozlučte se a pozorujte člověka, od kterého jste se právě odpoutali, odcházet. Poté zůstaňte v myšlenkách na svém místě tak dlouho, dokud nebudete připraveni otevřít oči a vrátit se do reality.

Mohlo by se vám líbit

Rozchod? Jde to i vědomě a s grácií

Procházíte si těžkým partnerským obdobím? Uvažujete o rozchodu? Připravili jsme vám pár tipů, podle kterých byste se měli řídit, abyste rozchod zvládli co nejlépe a s ohledem na vlastní integritu.
elle.cz

Zdroj: autorský článek