Skončila vaše velká láska? Nechte se převézt k té životní

Po letech partnerství, kdy s někým sdílíte svůj život, přijde konec. Ze strany vaší, nebo partnera. Najednou máte volnost. Někteří se nadechnou a nechtějí se vázat, protože znovunabytá svoboda se jim líbí. Jiní se s rozchodem vyrovnávají tak, že chtějí rychle zapomenout na velkou lásku v náruči jiného.

V obou situacích hraje roli mnohé. Určitě touha po fyzickém kontaktu. Také si dotyční svým způsobem chtějí dokázat, že na to mají, jsou stále žádaní, protože roky žili v partnerství a nenavazovali tak vztahy jiné. Zároveň nastává situace, kdy je tu volnost, možnost se nevázat a vyzkoušet tak více nápadníků, kteří byli v době partnerství zapovězení. Nechcete nic řešit. Jen se sejít, popovídat si, dát si dobrou večeři, zajít do kina a vše zakončit intimními hrátkami. Řešení toho, kdo umyje nádobí, druhý den nakoupí, nebo jestli se pojede k jeho rodičům, to vás nijak nezatěžuje. 

Koloušek, nebo sugar daddy? Každý má své kouzlo

elle.cz

Kde kotví převozník?    

Kamarád s benefity se může vyskytovat všude. Může jít o dlouholetého přítele, který si na vás už nějakou dobu myslel. Tady si ale dejte pozor. Jestli na vás toužebně čekal, neměl vážnější vztahy, pravděpodobně se mu splnil sen a bude vás tlačit do regulérního vztahu. I když si řeknete, že půjde jen o sex, on v sobě bude živit naději, že to ve vás zlomí. Převozníka najdete i na seznamce, kde se svým způsobem ve velkém vyskytují muži i ženy, jež cíleně hledají pouhé povyražení.

Převozník samozřejmě může být i muž, který sám prochází porozchodovou fází. Zde si také dejte pozor. Mohli byste si navzájem lízat rány. Jenže ono povídání toho druhého o bývalém partnerovi, byť jde o převoznictví, se může časem zajídat. Proč by se vám měly oživovat rozchodové scény? Nechcete poslouchat story o tom, jak ona byla úžasná, nebo naopak velká potvora. Klasického kamaráda vyslechnete, pomůžete mu. Jestli vás ale s někým pojí spíš jen živočišné pudy, toužíte po něm v plné síle a nechcete se dívat na emočně zhroucenou osobu. 

Užívejte si svobody

Převozník je něco jako anestetikum. Utlumí bolest po rozchodu, tu ránu však nevyléčí. Poskytne nám klapky na oči, dovolí pozvolně zapomínat. Určitě nám posílí sebevědomí. Dovolí si nespoutaně užívat milostných hrátek, které se z posledního partnerství vytratily, nebo jsme si je nedovolily vyzkoušet. I nevážné vztahy však mohou s sebou nést úskalí a bolesti. Sice si říkáte, že to není láska, ten pan Božský, ale tak nějak k němu přilnete, protože spolu přece jen sdílíte intimní věci. Může tento vztah tedy přerůst v lásku? 

Tajné erotické sny a zážitky s jinými muži. Kde jsou hranice lásky?

elle.cz

Můžeme se do převozníka zamilovat?

Složitá otázka. Bezemoční vztahy nemohou mít permanentního trvání. Toho druhého poznáváte. Pokud se vám stane protivný, nebudete s ním chtít sdílet ani chvíle, kdy uspokojíte pouze základní touhy. Jestli vám s dotyčným bude příjemně, nějaké city k němu logicky vyvstanou. A začnete uvažovat pragmaticky. Možná si řeknete, že je hodný, sex s ním je fantastický, ale vaše životní nastavení je zcela rozličné. Pak také začne ztrácet na atraktivitě.

Někdo začne vnímat, že i když s někým tvoří dvojici, stejně je sám, protože se o dotyčného nemůže opřít. A dostaví se frustrace, prohloubí se smutek. Samozřejmě existují případy, kdy se z nahodilého dobrodružství zrodí láska. Postupně přijdete na to, že vám to spolu vlastně funguje. Většinou to rozlouskne velké gesto. Budete řešit vážný problém a převozník vás překvapí, že vám podá pomocnou ruku. Projeví víc než jen touha. Taková láska vzniká postupně, racionálně, o to víc však může být pevnější, než kdyby se zrodila z prvotní, velké bouře citů. 

Jak opustit přístav?

Užila jste si, ale nyní jste narazila na nového muže, ze kterého se vám podlamují kolena. Jenže ještě něco musíte vyřešit. Vztah s tím, který vám pomohl překonat překlenovací období. Neutíkejte po anglicku. I když nešlo o regulérní partnerství, nějaké vysvětlení si zaslouží. Nic jste si neslíbili, ujasnili jste si pravidla. Je načase říct „sbohem a hodně štěstí“. Pokud to má stejně nastavené, pochopí. Jestli se do vás zamiloval, může to být problém. Jednejte citlivě, nepřipomínejte, že přece šlo jen o sex. Uveďte převozníka do reality, že vás toho až tak moc nespojuje, a že tak jako jste vy našla své štěstí, měl by zakotvit někde i on.

 

Zdroje: nytimes.com, betterhelp.com, seaofthieves.com