On-line dating: Jak z první zprávy k první schůzce?

Máme pro vás osm důležitých bodů. Možná vám některé z nich budou připadat povědomé, ale takhle pohromadě si je znovu zopakovat? To nemůže být na škodu. Takže... 

Upravte si bio  

Pokud je vaše bio na seznamce prázdné, nebo neobsahuje nic jiného než emodži vašeho znamení zvěrokruhu, co vlastně čekáte?  Dokonce i jeden řádek o sobě může usnadnit začátek konverzace. „Vaše bio je prostor pro stanovení vašich záměrů, takže mu dejte maximum,“ říkají mluvčí Tinderu.  

Zapojte timemanagement  

Jak říkají personalisté, hledat si novou práci je práce. To stejné platí o vztazích. Najít ten ideální, ať už na následující tři roky, nebo navždy, je práce. Přemýšlejte nad každou volbou, kterou v rozhraní vaší oblíbené seznamky, uděláte. „Rozmyslete si, kdy máte čas a buďte on-line v době, kdy skutečně nemáte nic jiného na práci. I potkávání potencionálních partnerů on-line vyžaduje vaši soustředěnost. Když si na on-line randění vyhradíte čas, můžete jej zúročit efektivně a víc se soustředit na každou konverzaci,“ doporučuje ve svých knihách o on-line datingu autorka Emma Hart. Důležité je podle ní také zorganizovat si volný čas tak, abyste na schůzku měla kapacitu.  

Ahoj to nezachrání 

„Ahoj,“ vám nikdo neřeže. „Je tu spousta svobodných lidí, takže vaše úvodní zpráva musí opravdu vyniknout, pokud chcete zaujmout," tvrdí Melissa Hobley, globální marketingová ředitelka společnosti OkCupid. „Z průzkumu nám vyplynulo, že 84% uživatelů většinou pouhé ahoj ignoruje,“ dodává. 

Kde je mrtvo, tam je mrtvo, ale kde je živo...

„Naučte se rozumět pravidlům konverzace. Tam, kde necítíte vůli ji rozvíjet, nemá cenu setrvávat,“ dodává Emma. Doplňujte otázky, kterým druhého budete nabádat k další interakci, ale zároveň o sobě prozraďte něco, co může druhou stranu zaujmout a k otázce motivovat.

Muži versus fotky jejich partnerek na sociálních sítích

elle.cz

 

 

Naučte se rozumět pravidlům konverzace. Tam, kde necítíte vůli ji rozvíjet, nemá cenu setrvávat.

 

 

Netlačte na pilu  

Když je konverzace příjemná, je snadné se nechat unášet jejím tempem. Mějte ale i tak přehled nad tím, co se děje. Během on-line datingu projdete hned několika fázemi, naučte se vysledovat, kdy je daná fáze uzavřená. Naťukávání, tedy pár základních informací přechází v jednotlivá propojení, tady můžete zjistit, že máte rádi podobné věci a po čase i utvrzování těchto propojení. Co to znamená? Fandíte stejnému filmovému žánru? Najděte příležitost se k tomu vrátit. „Po té době ale už přichází potřeba vyvést komunikaci z on-line prostředí do reality. V této fázi však nikterak netlačte na pilu, ale nahazujte návrhy, “ říká Emma.

Průvodce zdravým pomlouváním

elle.cz

Nenechte příležitost vyprchat  

Jakmile projdete všemi fázemi konverzace na síti, posuňte, pokud možno, vaše načaté on-line rande rovnou ven. Tady je důležité se zorganizovat a dát druhé straně pocit, že o schůzku máte zájem. „Pokud jste připravená někoho potkat, nemá smysl hrát hru střední školy, neotálejte, nesnažte se přistupovat k celé věci toxicky, nedělejte nedostupnou a buďte sebevědomou ženou, která má kontrolu nad svým životem, “ dodává Emma. 

Nebojte se kontaktu 

Mileniálové se bojí telefonovat. GenZetkaři by zas jen facetimovali. Nejideálnější je najít cestu někde mezi. Přímá cesta hovoru může být pro druhou stranu osvěžující a odzbrojující. Využívejte nových technologií. Tinder například aktuálně nabízí službu videohovoru, přes než můžete odhalit mnohé. A kdo by dnes kupoval zajíce v pytli? Neberte tedy takovou možnost jako příležitost se znemožnit, ale jako příležitost zjistit co vás vlastně čeká. A když už hovor náhodou nedopadne dobře, nestyďte se přijmout svoji Bridget Jones. 

Tady je finále 

„Když se schyluje k domluvám o schůzce, zkuste výrazně odlehčit tón. I tak mějte otěže pevně v rukách. Buďte kreativní a nenechte nic náhodě. Zároveň si vše přizpůsobte sobě i přáním druhé straně,“ radí nakonec Emma.  

Kdo na seznamkách lže více – ženy, nebo muži?

elle.cz