Pomůže nám umělá inteligence s láskou?

 

Jeden z nejvyužívanějších datebotů Tinder začátkem celosvětové karantény na jaře 2020 zavedl možnost videohovorů jako substituci rande. Aktuálně se chystá posunout hranice dál. S obnovenou socializací totiž jeho tvůrci předpokládají, že skutečné rande teď půjde youngstrům ještě hůř, a tak vám Tinder bude během jeho průběhu například napovídat, co se druhé strany ptát, jaké jsou její zájmy a na jaké témata třeba zabrousit, aby se rozvedla příjemná a plodná konverzace. Rozhodnutí vzešla z průzkumu, který odhalil, že až 53% propojení skončí u výměny tří zpráv.  

Polyamorie – pouhý trend či řešení pro nefungující monogamní vztahy?

elle.cz

Podobné aktualizace připravují i další služby. Seznamovací aplikace by vám také mohly poradit, kam na schůzku zajít či vám pomohou najít partnera podle hlasových modulací, FaceId a dokonce by měly zvládnout najít protějšek, který se podobá vaší oblíbené celebritě. Předpovědi zpočátku pandemie viru Covid-19 naznačovaly, že se dění ohledně randění přesune víc na sítě. Aplikace nás však naopak budou vyzývat, ať vyrazíme do ulic, jenže bude takový výlet plně asistován jejich podpůrnými funkcemi. Ty budou pracovat s našimi osobními daty. Takže tlak na synchronizaci těchto dat z účtů na Facebooku, Instagramu či Twitteru bude čím dál silnější. A pokud se na věc podíváme z hlediska globálního vývoje takzvaného kapitalismu platforem, dojde k novým fúzím a spolupracím. Koupí si Facebook do svého portfolia nějakou dating app? Možná velmi brzy.  

Fenomén soulmate: vážně musíme najít toho pravého/tu pravou?

elle.cz

Jenže potřebujeme skutečně tak detailní rozlišování a angažovanou pomoc? Sociologové tvrdí, že bez ní už to ani neumíme. „Za potřebou takových prvků stojí naše touha po pravém romantickém vztahu, který stále jako by kopíroval stránky románů devatenáctého století. Sami však takových interakcí moc nejsme schopni,“ tvrdí publicista, sociolog a autor platformy MATCHMde Fabian Foo, který pozoruje, jak se podobé doplňky seznamek používají v jeho rodném Singapuru. Jeho aplikace MATCHMde dokonce v daném metropoli plánuje zavedení MatchCoins, kterými budou uživatelé seznamek moci platit ve vybraných partnerských kavárnách vytipovaných pro ideální rande.  

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Už s prvními novinami vydanými po roce 1690 se rozjely inzeráty – mimo jiné i s nabídkami sňatku. Seznamovat se prostřednictvím jiných mechanismů, než přímočaré konverzace na prvním místě je tak pro nás už skoro přirozené. Nemá tak smysl se nad pokročilými systémy pohoršovat. Stejně ja nakonec přijmeme. Do té doby si ale je možná dobré užít ještě trochu toho oldschool randění.   

Nejlepší seznamovací aplikace, které budete chtít opravdu použít

elle.cz