Muži versus fotky jejich partnerek na sociálních sítích

 

Nad tím se ve svém příspěvku nedávno zamyslela influencerka Adela Kožinová (adela_ko), která si musela také chvíli počkat, až její přítel nahraje na své sociální sítě první společný snímek. A přestože se zprvu jednalo spíše o recesi, tak, jak se ukázalo z mnoha reakcí jejích sledujících, v tom nebyla sama.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

„Nápad otevřít toto téma vznikl, když si dal po roce a půl vztahu (a více než po roce společného soužití) přítel fotku se mnou na svůj profil na Instagramu. Částečně z recese a částečně z radosti jsem přidala do svých stories, že bych tuto událost přirovnala k zásnubám... a světe div se, přišla mi veliká spousta zpráv od různých žen. Většinou mi gratulovaly a připsaly svou zkušenost. Některé ženy prý čekají už roky, jiné svého partnera musely donutit, no a přišla taky zpětná vazba od jedné slečny, která psala, že její ex ji nikdy nesdílel, jelikož měl ve stejnou dobu ještě další vztah... ups,“ popisuje.

Pravdou je, že důvodů pro zdráhání se při postování fotografií ze strany mužů může být mnoho. Srbský výzkumník Ognjen Tomić ale poukázal na 3 nejčastější:

· U 75 % je vysvětlení takové, že zkrátka sociální média tolik neřeší a nepřidávají na ně téměr nic. Muži mají obecně tendence přidávat příspěvky na tyto platformy méně, ale ženy si toho zkrátka nevšímají, až do té doby, než jsou s nimi ve vztahu.

· Dalších 20 % mužů má už o něco nekalejší úmysly – chtějí vypadat svobodně, aby mohli získat někoho jiného, nebo už mají někoho jiného.

· A v 5 % se jedná o nějaké specifické důvody související s danými jedinci. Například to, že ještě nejsou připraveni učinit vztah oficiální; hlídají si své soukromí; potřebují čas a podobně.

Adély se týkal bod č. 1. „Prvních pár týdnů a vlastně i měsíců mi bylo líto, že se mnou přítel nic nesdílí. Po nějakém čase jsem to ale přestala řešit a brala jsem to v pohodě. Nutno ovšem říct, že on má svůj IG profil jako takový cestovní deníček a běžně věci nesdílí. Pokud by asi sdílel fotky častěji, měl by tam příspěvky s přáteli a mě vynechával, přišlo by mi to zvláštní. Divnější by mi ale přišlo, kdybych neznala jeho přátele a rodinu – to vnímám jako mnohem důležitější,“ objasňuje.

Mohlo by se vám líbit

Proč ne/googlit své potenciální partnery?

V dnešním světě mají lidé telefon v ruce nonstop a odkládají jej prakticky pouze, když jdou na záchod. Je tak jasné, že když narazí na někoho, kdo se jim líbí, mají tendence zjistit o něm veškeré info, které existuje. Otázkou je, do jaké míry je to nutné a v pořádku a kdy se to začíná dostávat k bodu „creepy alert“. My pro vás zvážili všechny pro a proti a zjistili výsledek.
elle.cz

Sociální sítě vs. realita

Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že mimo sociální média existuje také nějaký skutečný svět a že to, co na nich vidíme, nemusí být tak opravdové, jak se na první pohled může zdát. Jen si vzpomeňte na všechny ty fotky „šťastných párů“, které na vás denně vyskakují a pak vám dotyční řeknou, že se nonstop hádají a že se „vyblejskli“ jen aby se neřeklo.

„Ve své podstatě je otázka, jestli opravdu stojí za to něco takového řešit. Sociální sítě a společné fotky určitě nejsou ukazatelem toho, jestli je vztah v pořádku, nebo ne. Ba naopak, občas je za všemi těmi šťastnými obrázky mnoho neštěstí. Pravdou ale je, že pokud je na nich váš přítel na aktivní, sdílí i věci ze svého soukromí a jediné, na co zapomíná, je váš vztah, působí to divně, co si budeme povídat,“ říká Kožinová.

My tak radíme, položte si dvě zásadní otázky: Zajímá se váš přítel o vás a nějaký Facebook či Instagram zkrátka neřeší? Nebo naopak bez nich nedá ani ránu a vás se pomalu ani nezeptá, jak se máte? Pokud se vás týká ta druhá, nezbývá, než se ho na dané téma zeptat.

Mohlo by se vám líbit

Instagram versus realita: Kdy se z inspirace stane frustrace?

Že bychom neměli Instagram brát příliš vážně, víme všichni. Problém ale nastává, když se z inspirace stane frustrace a vás už tahle aplikace jen deprimuje. Možná je čas se s ní jednou provždy (nebo aspoň na pár dní) rozloučit.
elle.cz

Komunikace je klíč

Žijeme v digitálním světě, a tak je zcela přirozené, že považujeme za běžné sdílení společných fotografií se svou druhou polovičkou. Je však třeba pamatovat na to, že ne každý to má nastavené stejně a že nedává smysl být na toho druhého naštvané, pokud to nedělá úmyslně. Abychom to ale zjistily, musíme si s ním o tom promluvit.

„Komunikace je základ úplně všeho a je důležité mluvit i o zdánlivých maličkostech, protože my ženy dokážeme občas z komára udělat velblouda. Proto, pokud vás něco takového trápí, doporučuji to svému partnerovi zkusit říct. Ne naznačit, ale říct. Nenaléhat, netlačit, ale posdílet, jak se kvůli tomu cítíte,“ vysvětluje Adéla na závěr.

Mohlo by se vám líbit

Kdo na seznamkách lže více – ženy, nebo muži?

Určitě se vám někdy stalo, že jste si procházela profily svých potencionálních partnerů na seznamovacích aplikacích a říkala jste si, že tahle osoba vypadá celkem dobře. Což jste samozřejmě mohla posoudit pouze z profesionální fotografie z práce, na které má košili a sako, a pak z té, kde je v posilovně, takže vidíte jenom svaly, protože jiné si na svůj účet nenahrál... Když jste ale čekala na schůzku tváří v tvář, překvapil vás muž o 10 centimetrů nižší, v obnošených džínsech a tričku, které nosil váš bratr, když byl v pubertě. Otázkou je, kolik lidí na seznamkách vlastně lže, o čem a které pohlaví víc.
elle.cz