Nový druh nevěry. Hrozí vám také?

V dnešní době už nevěrný není jen ten partner, který si užívá sexu s kýmkoliv jiným než s vámi. Odborníci teď přišli s novým termínem “mikronevěra”. Můžou za ní zas a znovu chytré telefony a sociální sítě.

Na první pohled se může zdát, že vlastně o nic nejde. Partner přece jen občas někomu okomentuje fotku. Problém ale přichází ve chvíli, kdy je těch srdíček a komentářů stále víc. Ve skutečnosti vám vlastně nevěrný není, ale evidentně se mu někdo víc než líbí.

V reálu to potom může vypadat tak, že váš přítel na Instagramu a Facebooku lajkuje a komentuje fotky jiným holkám, pravidelně si s nimi píše, někdy až dlouho do noci. Vyměňují si dvojsmyslné vtípky, flirtují spolu. Rád a často si prohlíží jejich fotky, možná mu i nějaké samy posílají.

Pokud se takhle chová i k vám, v pořádku to není, ale může být hůř. Třeba když vám kompliment nesložil už roky, ale na internetu jich rozdá několik denně.

Hranice mezi mikronevěrou a přátelstvím je ale velmi tenká. Poznáte to jednoduše. Jestli vám partner něco tají, vyhýbá se debatám na toto téma a schovává před vámi telefon, jde nejspíš o nevěru. Jako by podvědomě tušil, že dělá něco, co by neměl. Pokud ale lajkuje kamarádkám fotky a otevřeně o tom s vámi mluvím, můžete být v klidu.

V každém případě se snažte být nad věcí a nedělejte doma dusno kvůli jednomu komentáři pod fotkou jeho nové kolegyně. Jestli tím netrpí váš vztah, je zbytečné se takovými banalitami vůbec zabývat. Pokud ale nejste šťastná a cítíte, že se něco děje, v žádném případě mu nelezte do telefonu, ale promluvte si spolu.

Předplatné Elle

Elle cover
REKLAMA