Co je sexting, a jak může pomoct navrátit vášeň do vztahu

 

„Sexting je dokonalá předehra a účinný způsob, jak si udržet vzájemnou vášeň obnovením oné jiskry prvotní přitažlivosti, kterou zažíváme na začátku vztahu,“ řekl pro ruskou ELLE Dr. Keith Scalisi, sexuální kouč a zakladatel platformy sexuální výchovy Passion By Kait. „Je to forma škádlení, jemného nebo i extémního flirtování, které vás s partnerem pohltí do vašich společných fantazií,“dodává sexuoložka Emily Morse, moderátorka podcastu Sex With Emily. 

Jak na to? 

 

1. Obhlídka terénu

Než se střemhlav dolů ponoříte do sextingu, zkontrolujte, co váš partner právě dělá. Ujistěte se, že je k dispozici, a momentálně nevečeří se svojí babičkou, nebo nesedí na meetingu se šéfem. V opačném případě vám třeba nebude na vaše zprávy ihned odpovídat, a vy si budete myslet, že vás ignoruje záměrně.  

2. Nespěchejte

Jako každá jiná forma milování i tato potřebuje rostoucí intenzitu. Zahajte konverzaci zlehka, a stejně jako v pokeru neodhalujte esa, která máte v rukávu. Také se nenechte rychle odradit, pokud partner neodpovídá ihned. „Pokud jde o sex, dávám vždy radu, abyste jednali pětkrát pomaleji, než přemýšlíte,“ říká Emily Morse. Nebuďte ihned explicitní – začněte něčím romantickým a nechte si prostor pro eskalaci.  

Láska podle pravidel: co dělat, když vášeň pominula?

elle.cz

3. Důvěřujte si navzájem

Není vůbec jednoduché přiznat svému partnerovi své tajné fantazie, a to už vůbec ne z očí do očí. Toto je vaše ideální příležitost – můžete v textu vyjádřit vše, co se bojíte říct nahlas. Hraje zde však důležitou roli důvěra: „Jediný způsob, jak zjistit, že jste na správné cestě, je důvěřovat svým fyzickým reakcím." - říká Keith Scalisi. "Pokud jsou podobné těm, které zažíváte i v rámci offline intimity, jděte do toho, důvěřujte toku své představivosti." 

4. Najděte svou komfortní zónu

Sexting může být i velmi romantický a skromný, třeba „Nemůžu se dočkat, až tě dnes večer políbím“ anebo odvážný ve formě fotografií. Začněte na úrovni, kde se cítíte nejpohodlněji, a odtud pokračujte do neprobádaných hlubin. Než však přistoupíte k explicitnímu, vizuálnímu kontentu, přečtěte si pár pravidel neverbálního sextingu ZDE.  

Hookup kultura: To swipe or not to swipe

elle.cz

5. Nepodceňujte upozornění

Pozor, důležitý tip: při odesílání fotografií nejprve zašlete upozornění typu NSFW aka Not Safe For Work. To vás ujistí v tom, že se na obrazovce vašeho partnera neobjeví z ničeho nic intimní fotka ve chvíli, kdy je v přítomnosti cizích lidí (nebo přátel).  

6. Buďte konkrétní

„Nazývejte věci pravými jmény a nebojte se dirty talk,“ říká doktor Scalisi. "Upřímnost pomáhá vizualizovat nekonečné možnosti vaší představivosti". Coby zahřívací kolečko můžete začít slovy o tom, co se vám minulou noc líbilo, a odtud znovuvytvořit ono napětí. A nezapomínejte na detaily. Čím konkrétnější budete, tím snazší bude pro vašeho partnera pochopit, po čem toužíte, a tím jednodušší bude udržet konverzaci v chodu.