Známe důvody, proč milujeme bad boys typu Jasona Momoy

Vzhledem pan drsňák, uvnitř citlivý, empatický a rodinně založený. Jason Momoa se narodil na Havaji, kde jej roku 1998 objevil módní návrhář Takeo Kobayashi. O rok později získal ocenění „Hawaii's Model of the Year“ a jeho kariéra se začala rozjíždět. Svou první roli získal v legendárním seriálu Pobřežní hlídka, následoval seriál Hvězdná brána: Atlantida , stal se hlavní postavou ve fantasy akčním filmu Barbar Conan, legendární byl v roli khala Droga v seriálu od HBOHra o trůny . Samozřejmě nesmíme zapomenout na Aquamana a spoustu dalších, neméně významných rolí. Nebyly to ale pouze role, které Jasona dostaly na výsluní a do povědomí, především ženského, publika. Vizáž sexy darebáka s uhrančivým pohledem jej automaticky řadí do sekce bad boys.

Mohlo by se vám líbit

8 důvodů, proč tak bezmezně milujeme Brada Pitta

Charismatický krasavec, filantrop, idol žen i oscarový herec. Nejen to je Brad Pitt. Jak to, že již několik desítek let patří mezi nejoblíbenější hvězdy planety? Čím si získal srdce milionů fanoušků i jejich neutuchající podporu? Redakce ELLE vybrala osm zajímavých důvodů, proč se z Pitta stala jedna z největších hollywoodských ikon.
elle.cz

Bad boys jsou zkrátka fenomén. Milovaly je naše babičky, maminky, milujeme je i my. Jsou okouzlující, šarmantní, zábavní, společenští a už jen jejich příchod do místnosti v nás vzbuzuje cosi, co nás zneklidňuje ale zároveň neskutečně přitahuje. Proč je milujeme a nemůžeme si pomoct? Co mají a ostatním tak zoufale schází? A proč nás tyhle typy tak baví a pouštíme si je do života s neuvěřitelnou lehkostí?

Zakázané ovoce a bezpečí

Zakázané ovoce chutná nejlépe a ženy si jej nejraději vychutnávají, když potřebují ve svém životě změnu. Psycholog Robyn McKay popisuje darebáky jako vzrušující a zábavné jedince, což je atraktivní pro všechny dámy, které se ve svém současném vztahu nudí, hledají rozptýlení či únik od reality všedních dní. Neméně důležitým atributem je i to, že tyhle typy mužů jsou tak trochu společenské tabu. Vždyť co by na to řekli ostatní, kdybyste se na večírku objevila s mužem, který má nálepku bad boye? Faktem však zůstává, že ženy od nepaměti touží nejvíce po tom, co nemohou mít, proto se nebojí riskovat a jsou ochotny dát v sázku nejen svou pověst, ale i city a srdce.

Umění vzbudit dojem, že jste jediná na světě

Ano, i když tušíte, že tyhle fráze použil už tisíckrát před vámi, stejně si někde v hloubi duše přejete, aby to tentokrát myslel opravdu vážně, a vy jste byla jeho osudová femme fatale, která ho změní. Myslete však na to, že pokud by se vám tento nepravděpodobný scénář povedl zinscenovat a role vašeho vyvoleného se proměnila, změnil by se i váš pohled na něj. Sexuoložka Sarah Melanconová tvrdí, že je velmi nepravděpodobné, aby se vám takováto proměna podařila. „A pokud by se to ženě podařilo, pak už by nebyl tím padouchem, kterého považuje za tak neodolatelného,“ dodává Melanconová. Dle výzkumů je navíc zcela prokazatelné, že pokud se muž nechce změnit sám, nedokáže ho změnit ani partnerka, uzavírá psycholožka Madeleine A. Fugèreová.

A pokud by se to ženě podařilo, pak už by nebyl tím padouchem, kterého považuje za tak neodolatelného.

Vášeň pro všechno

Je jedno jestli se bavíte o sportu, hvězdné obloze, posledním modelu z fashion weeku od Diora, kasovním trháku v kině nebo o tapas, které servírují v jeho oblíbené Marbelle při západu slunce na pláži (to, zda tam kdy byl, je samozřejmě diskutabilní). Dokáže vás nadchnout pouhým vyprávěním o čemkoliv a vy máte pocit, že neexistuje téma, ke kterému by neměl co říct. Je zábavný a jako bonus se v jeho přítomnosti cítíte tak nějak zvláštně v bezepčí. S ním se vám přece nemůže nic stát. Ano, nejspíš vás vždy ochrání, co se fyzična týká, jste si ale jistá, že ochrání i vaše srdce?

Nadpozemský sex

Ano, právě sex a vzrušení je ta poslední pomyslná kapka v poháru, který když přeteče, dostanete se do velkého maléru a svému bad boy naprosto propadnete. Samozřejmě, že sex s ním je skvělý, jedinečný a v kombinaci se všemi předchozími body je to zkrátka něco, jako jízda na divoké horské dráze, u které si přejete, aby nikdy neskončila. Nutno ovšem podotknout, že tahle prodloužená jízda by se vám, a především pak vašim citům, mohla obrovsky vymknout kontrole. Užívejte si, nezapomeňte však na legendární hlášku Samanthy Jonesové ze Sexu ve městě: "Miluju Tě, ale sebe miluji víc!"

Existují ženy, které společnost bad boys záměrně vyhledávají a v určitém životním období jsou pro ně nepostradatelnou zábavou. Nic jim nechybí, nechtějí se vázat a jediné po čem touží je vzrušení z neznáma a dobrodružství na denní bázi. Důležité je si ale uvědomit, že stejně jako vše, i tahle zábava má svou určenou dobu trvanlivosti. Přijde čas, kdy se budete chtít usadit, uklidnit se a jediné, po čem budete toužit, bude zázemí a ten správný muž pro život. A pojďme si na rovinu říci, že tím bad boy není, i když se za něj v rámci lovu své kořisti, často neváhá vydávat. Nechtějte bad boye měnit a nechte je v jejich přirozeném prostředí. Tam se cítí nejlépe. Vy se vraťte do toho svého. Nechat je v minulosti a uchovat si krásnou a velmi vášnivou vzpomínku – takto by měl ideálně skončit vztah s lamačem dívčích srdcí. Pokud tedy netoužíte surfovat na vlnách dorbodružství po zbytek života. Pak se však musíte mít na pozoru, aby se z vln, které jsou na začátku tak zábavné, nestaly nezkrotné tsunami, které umí pěkně potrápit a zanechají za sebou velké škody, které se jen ztěží opravují.