Jsme sexy a nezávislé. To je důvod, proč randíme s mladšími muži

Starosti okolí

Jennifer Lopez, Demi Moore, Heidi Klum… to jsou jména některých žen, které už dokázaly, že láska si s věkovými hranicemi starosti nedělá. Na rozdíl od okolí, které má s takovým vztahem starostí až nepatřičně mnoho. Co na ní vidí? Proč si nenajde mladší? Nevadí jí, že vedle něj vypadá jako jeho máma? Dobře, teď ne, ale co za pár let? To jsou jen některé z myšlenek, kterými si okolí ženy randící s mladším mužem láme hlavu. A ženy, kterých se to týká, kromě výzev, které přináší takový vztah sám o sobě (ostatně jako je přináší každý jiný vztah), musí čelit ještě takovým předpotopním předsudkům. Když se ptali francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na vztah s jeho o 25 let starší manželkou Brigitte, odpověděl: „Miluju její moudrost a podporu, které se mi od ní každý den dostává.“

Mohlo by se vám líbit

Vy & on: Jak velký věkový rozdíl je moc velký?

Když je váš partner výrazně starší, posloucháte, že je to váš sugar daddy. Když je mladší, slyšíte, že si držíte kolouška. Jaké předsudky ohledně věkového rozdílu partnerů panují? Kdy je to ještě ok a kdy už je to moc?
elle.cz

Vztah s nábojem

Nejsou to totiž jen peníze a až mateřské zázemí, které podle okolí mladší muži u starších žen mohou vyhledávat. Jak shrnul Macron, je to třeba také klid a nadhled, kterého už jsou starší ženy na rozdíl od svých výrazně mladších kolegyň schopné dosáhnout. Nevyžívají se v psychologických hrátkách, nedělají dětinské naschvály, nesoutěží. Znají svou hodnotu a taky hodnotu šťastného vztahu. Výhody spojené s randěním s mladším mužem zahrnují lehčí, méně náročný vztah, který je často více fyzický a méně svázaný. A proč ještě ženy volí mladší partnery? Třeba proto, že jsou vitálnější a více nabití energií než starší muži. Je známo, že ženy zůstávají mnohem déle aktivní a stejně staří muži jim v aktivitách a životním tempu zkrátka nestačí. Právě energie mladších partnerů je pro ženy, které žijí aktivním a dynamickým životním stylem, přitažlivá. Podle psychologů jsou to také nové zkušenosti a pozitivní přístup, které mladší partneři do vztahu přinášejí. „Dnešní ženy se také cítí více atraktivní a sexy. Pečují o sebe, vypadají skvěle a mladistvě a hledají muže, kteří udrží jejich tempo. To často bývá právě mladší muž,“ uvádí vztahová koučka Eva Hromádková.

Mohlo by se vám líbit

Toyboy, nebo sugar daddy? Každý vás může okouzlit

Jsou tak rozdílní – věkem, chováním, doslova čímkoliv. Ale jedno mají společné. Nikdy je nemůžeme nazvat partnery, jde o vztahy bez emocí. Máme je pro zábavu, rozptýlení, jen každý z nich nabízí benefity jiné. V určitém období našeho života, kdy se nechceme vázat a naopak toužíme užívat si. I toho nejlepšího, co mužská náruč nabízí.
elle.cz

Osobní volnost

A v neposlední řadě je to také mnohem větší osobní svoboda. Ženy mají v dnešní době větší rozhodovací pravomoci, jsou samostatnější, psychicky silnější a nechtějí být ve vztahu řízeny. Nepotřebují od muže oporu ani ukazování směru, kterým by se měl jejich život ubírat. Volba mladšího partnera je pro mnoho žen výrazem jejich osobní svobody a možnosti růstu. Pro mnoho žen představuje vztah s mladším mužem další krok k osobní emancipaci a odstranění genderových předsudků.

Mohlo by se vám líbit

Máte taky daddy issues?

Nikdo přesně neví, kdy že se vlastně objevily, mnozí je však důvěrně známe. Daddy issues. Máte je také?
elle.cz

Kritika jako výzva

Na druhou stranu věkový rozdíl přináší i určité výzvy. Kritika a předsudky okolí mohou být obtížné psychicky zvládnout. Klíčem k jejich překonání – nebo spíše ignoraci – je silná osobnost a sebeúcta. „Ženy, které jsou v souladu se svými hodnotami a touhami, se nenechají ovlivňovat cizími názory a jdou si za tím, co je pro ně skutečně důležité,“ říká vztahová koučka Eva Hromádková. Zdůrazňuje, jak je důležité stát si sama za sebou. „Kritika může být stimulem k pozitivní změně a posílení vašeho postoje k životu,“ radí koučka. Důležité je hledat podporu v lidech, kteří vás chápou a ve vašem vztahu podporují.

Mohlo by se vám líbit

Mužnost a svaly stranou, teď milujeme babygirl muže

Když slyšíme výraz babygirl, představíme si Britney v počátcích její kariéry nebo Reese Whiterspoon jako Pravou blondýnku. Andělský zjev, jemnou tvář a naivitu v očích, která trendovala kolem roku 2000 a donedávna se opěvovala už jen v textech RʼNʼB music. Jenže teď jsou babygirls zpět a mají úplně nový význam. Jak v tom všem figurují muži?
elle.cz

Zdroj: ELLE.com/es, Psychologie.cz