5 věcí, které musíte zažít v Namibii

1. Výlet na pobřeží

Jelikož se Namibie nachází u Atlantského oceánu, k moři byste alespoň na jeden den měli zajet. Koupání vám sice slíbit nemůžeme, protože voda má celý rok pouze kolem třinácti stupňů, buďte si ale jistí, že se tu nudit rozhodně nebudete. Oblast Cape Cross je známá díky velkému počtu tuleňů, kteří zde žijí. Když budete mít štěstí a neutečou před vámi do moře, můžete si je pohladit. V zátoce Walvis Bay se zase můžete kochat pohledem na hejna plameňáků. 

jhjsh
kjdk

2. Projížďka v Dunách

Od moře vede cesta rovnou do písečných dun. Oceníte tady zejména osvěžující mořský vzduch, překrásné výhledy, které vypadají jako fotografie, ale hlavně vás čeká divoká jízda po horizontech. Sexy řidič included. V džípech se budete společně prohánět po kopcích a budete se cítit jako na horské dráze. 

ddd

3. Safari

Výlet na safari je při cestě do afrických zemí podmínkou. Průvodce vás naloží do otevřených džípů a jezdí s vámi po vyznačených cestách skrze celý park. Číhání na první zvíře je jako čekání na Ježíška a otevření prvního dárku. To nadšení je obrovské a čeká vás zážitek na celý život. Mějte připravené telefony, ať stihnete všechna zvířata vyfotit. Průvodci spolu komunikují přes vysílačky a dávají si vzájemně vědět, kde se které zvíře vyskytuje. Když budete chtít, vezmou vás i na off road vyjížďku a třeba uvidíte i lvy nebo jiná plašší zvířata. 

gfggg
lkjkdlj

4. Stanování v bushi

I když nejste žádní trampové, tohle byste určitě zažít měli. Sedět u ohně, pozorovat hvězdy, usínat ve stanu uprostřed osamělé bushe za naprostého ticha a probouzet se za východu slunce je prostě nádhera. Ideální podmínky pro takový zážitek budete mít u hory Spitzkoppe, ve světě je známý pod přezdívkou "Namibijský Matterhorn" a je to jeden z nejpozoruhodnějších turistických cílů v Namibii. 

kjskjd

5. Návštěva domorodců

Vidět, jak žije místní obyvatelstvo, vám v každém koutu světa o dané zemi řekne asi nejvíc. Proto ani v Namibii nesmíte vynechat návštěvu domorodých kmenů. Ukážou vám například, jak rozdělávají oheň, loví zvířata, vyrábějí náčiní nebo kde spí. Jedním z několika místních kmenů je Himba. Přezdívá se jim "poslední nomádi Namibie" a patří mezi "atrakce", které rozhodně nesmíte vynechat.

jhkjlk
kjklj

Všechny fotografie byly pořízeny na Huawei P30 Pro. 

EBC promo