Cesty za zážitkem: Kam na netradiční dovolenou v Čechách?

 

Hideandseek 

Seznamte se: jmenuje se Aranka a je to mobilní dům nebo také útulna, jak jí říkají. Lze si ji pronajmout (minimálně na dvě noci), na výběr je ze tří půvabných a klidných míst uprostřed přírody: můžete zvolit horní tok řeky Otavy, palouk nedaleko Kašperských Hor či pastvinu v Rychlebských horách. Dovnitř se vejdou maximálně čtyři hosté, kteří mají mimo jiné k dispozici finskou saunu pro dvě osoby. Stavba je energeticky nezávislá, využívá dešťovou vodu a filtruje ji na pitnou, veškeré osvětlení je biodynamické. Získala Cenu Designbloku, cenu Green Product Award či architektonickou cenu za interiér a dřevěnou konstrukci.

www.hideandseek.cz

Hideandseek 

 

Teepee & spa 

Indiánské obydlí uprostřed lesa nabízí pobyt v obklopení zeleně, ale zároveň s veškerým luxusem. K dispozici je jen jediná místnost, ale vejde se do ní pohodlně až pět lidí. V oddělené části je plně vybavená kuchyňská linka, ale vařit tu nemusíte: šéfkuchař vám připraví a naservíruje vaše oblíbené pochutiny. Dovnitř teepee se vešla i koupelna se sprchou a toaletou. Můžete jen tak odpočívat a kochat se krásou kolem nebo  se rozmazlit ve vířivce a sauně, pronajmout si tenisový kurt či třeba půjčit si horská kola. Najdete tu i Wi-Fi, komu by ale zvlášť letos neprospělo být alespoň na chvíli offline?

www.glamping-pyskocely.cz

Teepee & spa 

 

Včelíny želiv 

Luxusní chaty jsou zasazeny do krajiny tak, že tam bude jen příroda, ticho a vy – ale zároveň vám nebude nic chybět. Můžete si vybrat: černý „včelín“ je ideální pro zamilované, zelený pro rodinu a starý je slovy svých majitelů tak trochu punk. Vedle běžného vybavení tam najdete saunu či venkovní vanu s lázeňskými kamny nebo třeba gril. Vykoupejte se v jezeře, vydejte se navštívit staré opatství nebo se prostě jen tak procházejte mezi loukami a zhluboka dýchejte. 

www.vcelinyzeliv.cz

Včelíny želiv 

 

Sýpka arnoštov 

Za devatero lesy, dvěma potoky a třemi lukami stojí zvenku vcelku nenápadná budova. Pohádkový styl popisu je zcela na místě: V prostorách bývalé sýpky v Zadním Arnoštově totiž vzniklo ubytování, které je doslova estetickou lahůdkou, a to výhradně české provenience. Centrálním místem celé Sýpky je společný prostor, který díky vysokým stropům a velkým oknům přesahuje do dvou pater a nabízí i výhled na oblohu. Celkem se tu ve čtyřech ložnicích může ubytovat až osm hostů, kterým je k dispozici pět koupelen. Mají možnost chodit bosí, houpat se v sítích zavěšených mezi ovocnými stromy a pozorovat noční nebe…

www.sypkaarnostov.cz

Sýpka arnoštov

 

Odivi experiences 

Heslem zakladatelky udržitelné oděvní značky Ivy Bukertové je„Méně šatů, více života a zážitků“. Jestli sdílíte stejnou filozofii, můžete se připojit a vydat se lyžovat či na snowboard do francouzských Alp, šplhat po Via Ferrata v Itálii, cvičit jógu na pustých plážích v Portugalsku nebo třeba prozkoumávat fascinující architekturu v Mexiku. Společné zážitky jsou ty nejhezčí!

www.odivi.cz

Odivi

 

Nevíte, kam vyrazit na výlet? Nemáte čas hledat zajímavá místa? Tyhle apllikace to vyřeší za vás. Mobilní cestovatelský průvodce "Placehunter" nabízí vizuálně atraktivní místa v Česku a stejně tak i "Úžasná místa". Stačí jen kliknout a vydat se na cestu!

Nadějné vyhlídky: Výlety po ČR, díky nimž získáte novou perspektivu

elle.cz