Sleepover po Česku aneb přenocujte na těch nejzajímavějších místech

Hotel Avion

Nově zrekonstruovaný designový hotel v samotném srdci Brna, hotel Avion, vznikl podle plánů českého architekta Bohuslava Fuchse a dnes je výjimečnou stavbou a národní kulturní památkou. Spolu s brněnskou vilou Tugendhat patří ke skvostům funkcionalistické architektury, a tak si do moravské metropole můžete naplánovat rovnou výlet po architektonických ikonách dvacátého století. I hotel zčásti slouží jako muzeum – můžete se zde zúčastnit komentované prohlídky a projít si tak každý kout vysokého hotelového domu, který v sobě ukrývá důmyslné detaily a původní prvky. Atmosféru tohoto místa však nejlépe, pokud se zde na noc či dvě ubytujete. 

Hotel Avion

Hotel Ještěd

Ukažme si na toho, kdo ještě nebyl na Ještědu. Ovšem kdo z vás na Ještědu přenocoval? Hotel Ještěd není jen pouhým klenotem socialistické architektury, ale i vesmírným útočištěm tyčícím se na samém vrcholku severočeské hory poskytujícím daleké výhledy do všech světových stran. Ubytování na Ještědu je velký zážitek, a to nejen díky tomu že si připadáte, že letíte vesmírnou lodí vstříc do neznáma. Pro umocnění atmosféry doporučujeme nechat se ubytovat v jednom z původních pokojů dle návrhu architekta Otakara Binara.

Chateau Třebešice

Původním záměrem italských majitelů bylo mít prázdninové sídlo na venkově a vytvořit ubytování pro umělce, aby v něm pracovali a pak zde zanechali svá díla. Když však před dvaceti lety Alberto a Eugenio ruinu venkovského renesančního zámku u Kutné Hory koupili, nečekali, že budou mít práci zajištěnou na tak dlouhá léta dopředu. Je to právě ojedinělé spojení historie se současným uměním, co lidi k zámku, který dnes funguje jako unikátní hotel, přitahuje. Chateau Třebešice se svou vlastní domácí farmou a komplexem venkovských stavení je plný současného umění, starožitností a bující květeny. Minulost se zde mísí s přítomností, historií a budoucností, a příroda s uměním a kulturou se zde prolínají v unikátní mix.

Chateau Třebešice

Telegraph Loft

Budete-li někdy v Olomouci, návštěvu Telegraphu rozhodně nevynechejte. Pro náročné cestovatele je zde připraven exkluzivní prostor pro přenocování, umělecký loft, jehož interiér byl pečlivě designován, aby vyhověl vysokým standardům. Interiér plný překvapivých míst a důmyslných detailů je jakýmsi multifunkčním prostorem majícím dvě ložnice, kuchyni, střešní zahradu a výhled na celé město Olomouc. Dům plný umění vybízející kreativního ducha k rozjímání je jen malým bonusem k tomu. Můžete zde přenocovat v obklopení uměleckých objektů a s hlavou v oblacích a vychutnat si tak olomouckou návštěvu plnými doušky. Pro potěchu každého kreativce je zde k dispozici kino, galerie vystavující kousky současných umělců, nebo třeba coworking. Možná netradiční kombinace, která však potěší každého, koho tradiční ubytování nudí...

Chateau Cihelny**** Art Royal Spa

Malebný hotel, zámeček, který se nachází v údolí říčky Teplé a těsné blízkosti hlavní trasy spojující nejvýznamnější lázeňská města Karlovy Vary a Mariánské Lázně, je ideálním romantickým útočištěm pro váš nejbližší víkendový únik. Budova zámečku pochází z roku 1890 a byla postavena podle projektu významných vídeňských architektů Fellnera a Helmera. Nenechte se zmást, nejde vlastně o skutečný zámek, ale o stavebně nápaditou vilu, jež působila na vesnici svou výstavností tak okázale, že ji lidé na zámeček povýšili. A zůstal jím dodnes. Velkolepé a výjimečné ubytování, které zahrnuje mezonetové pokoje s prostornými terasami, romantická apartmá s postelemi s nebesy či historické pokoje s krby a přiznanými trámy, vás zaujme i nabídkou masáží a kosmetických procedur.

Chateau Cihelny

Staycation: Insiderův průvodce Prahou

elle.cz