Sleepover po Česku aneb přenocujte na těch nejzajímavějších místech

Hotel Avion

Nově zrekonstruovaný designový hotel v samotném srdci Brna, hotel Avion, vznikl podle plánů českého architekta Bohuslava Fuchse a dnes je výjimečnou stavbou a národní kulturní památkou. Spolu s brněnskou vilou Tugendhat patří ke skvostům funkcionalistické architektury, a tak si do moravské metropole můžete naplánovat rovnou výlet po architektonických ikonách dvacátého století. I hotel zčásti slouží jako muzeum – můžete se zde zúčastnit komentované prohlídky a projít si tak každý kout vysokého hotelového domu, který v sobě ukrývá důmyslné detaily a původní prvky. Atmosféru tohoto místa však nejlépe, pokud se zde na noc či dvě ubytujete. 

Hotel Avion
Info ikona

Hotel Ještěd

Ukažme si na toho, kdo ještě nebyl na Ještědu. Ovšem kdo z vás na Ještědu přenocoval? Hotel Ještěd není jen pouhým klenotem socialistické architektury, ale i vesmírným útočištěm tyčícím se na samém vrcholku severočeské hory poskytujícím daleké výhledy do všech světových stran. Ubytování na Ještědu je velký zážitek, a to nejen díky tomu že si připadáte, že letíte vesmírnou lodí vstříc do neznáma. Pro umocnění atmosféry doporučujeme nechat se ubytovat v jednom z původních pokojů dle návrhu architekta Otakara Binara.

Chateau Třebešice

Původním záměrem italských majitelů bylo mít prázdninové sídlo na venkově a vytvořit ubytování pro umělce, aby v něm pracovali a pak zde zanechali svá díla. Když však před dvaceti lety Alberto a Eugenio ruinu venkovského renesančního zámku u Kutné Hory koupili, nečekali, že budou mít práci zajištěnou na tak dlouhá léta dopředu. Je to právě ojedinělé spojení historie se současným uměním, co lidi k zámku, který dnes funguje jako unikátní hotel, přitahuje. Chateau Třebešice se svou vlastní domácí farmou a komplexem venkovských stavení je plný současného umění, starožitností a bující květeny. Minulost se zde mísí s přítomností, historií a budoucností, a příroda s uměním a kulturou se zde prolínají v unikátní mix.

Chateau Třebešice
Info ikona

Telegraph Loft

Budete-li někdy v Olomouci, návštěvu Telegraphu rozhodně nevynechejte. Pro náročné cestovatele je zde připraven exkluzivní prostor pro přenocování, umělecký loft, jehož interiér byl pečlivě designován, aby vyhověl vysokým standardům. Interiér plný překvapivých míst a důmyslných detailů je jakýmsi multifunkčním prostorem majícím dvě ložnice, kuchyni, střešní zahradu a výhled na celé město Olomouc. Dům plný umění vybízející kreativního ducha k rozjímání je jen malým bonusem k tomu. Můžete zde přenocovat v obklopení uměleckých objektů a s hlavou v oblacích a vychutnat si tak olomouckou návštěvu plnými doušky. Pro potěchu každého kreativce je zde k dispozici kino, galerie vystavující kousky současných umělců, nebo třeba coworking. Možná netradiční kombinace, která však potěší každého, koho tradiční ubytování nudí...

Chateau Cihelny**** Art Royal Spa

Malebný hotel, zámeček, který se nachází v údolí říčky Teplé a těsné blízkosti hlavní trasy spojující nejvýznamnější lázeňská města Karlovy Vary a Mariánské Lázně, je ideálním romantickým útočištěm pro váš nejbližší víkendový únik. Budova zámečku pochází z roku 1890 a byla postavena podle projektu významných vídeňských architektů Fellnera a Helmera. Nenechte se zmást, nejde vlastně o skutečný zámek, ale o stavebně nápaditou vilu, jež působila na vesnici svou výstavností tak okázale, že ji lidé na zámeček povýšili. A zůstal jím dodnes. Velkolepé a výjimečné ubytování, které zahrnuje mezonetové pokoje s prostornými terasami, romantická apartmá s postelemi s nebesy či historické pokoje s krby a přiznanými trámy, vás zaujme i nabídkou masáží a kosmetických procedur.

Chateau Cihelny
Info ikona

Staycation: Insiderův průvodce Prahou

elle.cz

REKLAMA