ELLE & Amazing Places: nevšední místa v Praze

Už dávno tomu není tak, že by v Praze hledali ubytování pouze cizinci nebo manažeři, kteří jedou na služební cestu. Čím dál tím víc prozkoumávají zajímavé hotely i samotní Pražáci, kteří chtějí na chvilku utéct před realitou každodenního shonu a práce. Sama jsem to na pár dní vyzkoušela. Být v Praze, ale přitom nebýt doma! A musím říct, že to má něco do sebe. Pojďte se se mnou podívat na nevšední místa v metropoli.

MeetMe 23

MeetMe 23

Většina z nás má hostel zafixovaný jako levné ubytování pro turisty a studenty, kde se na nějaký komfort nehledí, ale hlavně že se člověk za pár korun vyspí. Naštěstí starým kovovým palandám a ušmudlanému prostředí odzvonilo a majitelé MeetMe23 dali slovu hostel úplně nový rozměr. Celý objekt je jedna velká designovka. Do recepce, kde na stěně visí skutečné auto, vyjedete posprejovaným výtahem a na stěnách vám budou promítat videomapping v podobě ptačího pohledu na Prahu. Nocleh si můžete zařídit v soukromém pokoji, ať už cestujete sami nebo ve dvou, nebo v podobě jednoho lůžka ve sdíleném pokoji. Mně tento koncept přijde jako skvělý prostředek pro seznámení se s novými lidmi, obzvlášť pokud jste stále na cestách. Večer pak můžete s vašimi spolunocležníky skočit na pivo a něco dobrého k snědku do restaurace Meat Beer umístěné v přízemí hostelu. Anebo, a to se mi obzvlášť líbí, pokud máte rádi hry všeho druhu, vyzkoušejte únikovou hru, kterou pro vás MeetMe 23 nachystá.

ELLE
Pytloun Boutique hotel Prague

Pytloun Boutique hotel Prague 

Liberecký hoteliér si loni otevřel svůj vůbec první hotel i v našem hlavním městě, přímo na Václavském náměstí. Jsem ráda, že pražské hotely neslouží jako útočiště už jen zámožným cizincům, ale jsou finančně dostupné i pro českou klientelu. Všechny pokoje jsou jednoduše zařízené, přitom do detailu vyladěné. Miluju netradiční pojetí ubytování, a to v tomto případě designéři vyřešili celoprosklenou koupelnou přímo na pokoji. Vy se tak dámy můžete naložit do vířivé vany a váš přítel na vás bude mít ten nejkrásnější pohled z postele. Samozřejmě pokud jste ubytované v hotelu například s kamarádkou, zkrátka si pomocí dálkového ovládání zatáhnete závěsy a budete tak mít soukromí. Se stylovým ubytováním je neodmyslitelně spojena i skvělá kuchyně, již v boutique hotelu můžete ochutnat formou tapas, a to po celý den. Doporučuji tedy vyrazit na odpolední procházku Prahou a den zakončit se sklenkou (lahvinkou) kvalitního vína a něčím dobrým na zub. 

ELLE
Old Royal Post

Old Royal Post

Při procházkách po Malé Straně, jen pár kroků od Kampy, můžete najít krásnou renesanční budovu z 16. století, která v sobě ukrývá 25 luxusně zařízených apartmánů. Hned na začátek vás ale musím upozornit na to, abyste nečekali nudně zařízené pokoje pouze s postelí a psacím stolem, ostatně takové ani v Amazing Places nenabízíme. Každý pokoj je jiný, každý je unikát. Majitelé chtěli ctít českou historii, proto zařídili všechny pokoje na počest významných osobností spjatých s Českou republikou. Vybírat tak můžete například z apartmánu Václava Havla, Karla Čapka nebo české legendy Járy Cimrmana. V apartmánech najdete vše, co potřebujete. Od pračky, sušičky, luxusní kosmetiky až po plně vybavenou kuchyň. Musím se přiznat, že sice ráda vařím, ale ještě radši chodím na jídlo do restaurace. A pokud se jedná o snídani, tak to platí dvojnásob. Jestli jste na tom stejně jako já, tak na sebe ráno (nebo spíš před polednem – z těch pohodlných postelí se vám určitě nebude chtít jen tak vstávat a o víkendu si navíc můžete snídani dopřát až do odpoledních hodin) jen něco hoďte a zaskočte si do přízemí do Mailroom bistra na jejich skvělé vejce Benedikt.

ELLE
Tančící dům

Dancing House

Kdo by neznal architektonický skvost na Rašínově nábřeží v podobě Tančícího domu. Mnozí jsou zastánci toho, že se extravagantní stavba nehodí do historického centra města, já si naopak myslím, že budova skvěle rozbila okolní šeď. Skleněná část hotelu vám zajistí neobyčejné výhledy na Vltavu a Pražský hrad, ani nemusíte vstát z postele. Pokud vám ovšem pokoukání z peřin nestačí, vystoupejte na střechu, odkud budete mít výhled do všech stran. A to vás okouzlit už musí. V nejvyšším patře hotelu pak také najdete restauraci pojmenovanou po taneční dvojici Ginger a Fred. Věděli jste vůbec, že námětem pro stavbu byla právě tato dvojka? Šéfkuchař Rudolf Doležal vychází především z francouzské kuchyně a musím říct, že ať už jsem byla v Dancing Housu na pracovní snídani, nebo romantické večeři při svíčkách, jednalo se vždy o speciální zážitek, který byste si neměli jen tak nechat ujít.

ELLE
Design hotel Neruda

Design hotel Neruda

Asi nikdy mě nepřestane udivovat, jak je ta naše stověžatá Praha nádherná. Když jsem se jednou takhle potloukala malými uličkami na Malé Straně, objevila jsem na první pohled nenápadný hotel a hned jsem věděla, že mě uvnitř čeká něco neobyčejného. Designový prostor v sobě ukrývá 42 pokojů a je jen na vás, jestli hlavu složíte v pokoji inspirovaném pracovnou Jana Nerudy nebo jste spíše romantický typ, a tak vana uprostřed místnosti pro vás bude lákavější. Nenajdete tu dva pokoje stejné, takže si můžete být jisti, že Design hotel Neruda nebudete chtít navštívit pouze jednou, protože budete zvědaví, co se ukrývá za další zdí vašeho ubytování. Většinu času se snažím dodržovat zdravou životosprávu a jíst pouze zdravé potraviny. Tady se ale musím přiznat, že v jejich Chocolate café & bistru nikdy neodolám horké čokoládě z produkce přímo od majitelů. A jejich pralinky a dortíky? Na dietu zapomeňte.

ELLE
Hana Krausová - Amazing Places - Praha

EBC promo