Kam na víkend? Máme tip na výlet pro každého

 

Estetický ráj

O nádherném penzionu Zikmundov v Buchlovských horách už někdy slyšel asi každý. Víte ale, že tu mají nový pokoj s vlastní koupací kádí, zvukem Beosound Shape, promítacím plátnem a úžasným soukromím? Jmenuje se příznačně Na samotě. S rezervacemi neváhejte a počítejte s tím, že je třeba plánovat hodně dopředu.

Nejlepší zašívárna

Když si chcete vyloženě odpočinout od světa a každodenního shonu, je nejlepší vyrazit někam, kde potkáte víc srnek než lidí. Kde budete obklopeni tichem, přírodou a v noci vás nebude rušit světelný smog, a tak se konečně pokocháte dokonalým výhledem na hvězdnou oblohu. Přesně tohle nabízí Zašívárna Polom, roztomilý, ale moderně zařízený domeček na čtyřech kolech. Najdete ho na Vysočině.

VYCHÁZÍ PODZIMNÍ ELLE DECORATION PLNÁ PROTIKLADŮ

elle.cz

Jóga víkend

Nebaví vás chodit po horách, nebo třeba nemáte s kým vyrazit? Jógový víkend je skvělou možností, kam se můžete klidně vydat sami a stejně budete mít o zábavu postaráno. Pravděpodobně se tu rychle seznámíte, když budete chtít, a kromě protaženého těla si odvezete i nové kamarádky. Mrkněte na web villasresorts.cz, kde najdete pobyty na různých místech i s různými lektory. Já doporučuji Petru Pikkelovou nebo Simonu Hruškovou.

Romantika v Chebu

Při svých letních cestách jsem objevila město Cheb. Na samém konci republiky je překvapivě krásné, čisté a upravené město s překrásným náměstím, romantickými uličkami spoustou kaváren anebo třeba s rozlehlým parkem, jehož součástí je lávka s rozhlednou od architekta Davida Vávry. Na tenhle konec světa, odkud je jen kousíček do překrásných Krušných hor, se rozhodně chci vracet.

Gastrovýlet do Tábora

Z Tábora se v posledních letech stalo významné místo české gastro scény. Pokud se sem vypravíte, rozhodně nevynechejte ujgurskou restauraci Rafariz, protože nic podobného hned tak neochutnáte. Dejte si jejich tradiční nudle nebo knedlíčky. Na kávu a knihu se přesuňte jen o pár metrů dál, kde v Pražské ulici najdete skvěle zásobené knihkupectví s kavárnou Jednota. Na večeři a víno zajděte do restaurace Thir. Ubytujte se ve stylovém hotelu Nautilus v měšťanském domě přímo na hlavním náměstí. Jeho součástí je navíc další vyhlášená restaurace Goldie.

Češi, národ chatařů

elle.cz