Tři stylová města, jež letos musíte navštívit

Je na čase si udělat nový wishlist! Tentokrát s vysněnými destinacemi pro rok 2020. My v redakci doporučujeme tato tři města klidně jen na víkend nebo jednodenní výlet s kamarádkami. Přinášíme to nejpodstatnější, co neminete ani z double deckeru.

kk

Kodaň

Královské město, které střeží typická malá mořská víla, skrývá nejen kouzelné kavárny, ale i romantické procházky a skvostné umění. Například v jednom ze tří zámků – Amalienborg (oficiální sídlo dánské královny), Rosenborg (renesanční „zámek růží“) nebo Christiansborg (sídlo parlamentu). Prohlídka vzácných interiérů vám jistě vezme dech.

Nejlepší kavárny:

Alfons', Mosaic a Brog Litteraturbar

cara
bb

Berlín

Hlavní město Německa si získá nejen milovínky historie, ale i nadšence do moderní architektury. Pokud sem jedete poprvé, dejte si na seznam ikonické památky, jako jsou Braniborská brána, Televizní věž, památník holocaustu nebo původní hraniční přechod Checkpoint Charlie. Mezi nejznámější památky patří také Alexanderplatz, náměstí, které získalo název po ruském carovi Alexandrovi I. Kromě hezkých fotek v Berlíně pořídíte také něco hezkého, jelikož se zde nachází známé nákupní centrum Alexa.

Nejlepší obchody:

Mall of Berlin, Postdamer Platz Arkaden a Address Store

cara
ss

Sevilla

Město býčích zápasů je považováno za kulturní centrum Španělska, a proto byste tam měli vyrazit i vy. Kromě královského paláce Alcázar nezapomeňte na prohlídku třetí největší katedrály v Evropě a pro „instagram-friendly“ fotky se zastavte ve čtvrti Santa Cruz, kde na vás čekají vizuálně nádherné atriové domky s pestrými kachličkami a umělecky kovanými mřížemi.

 

Nejlepší restaurace:

Ispal Restaurante, Casa Manolo Leon, De La O

 

cara

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA