Všude dobře, v Praze nejlíp. Letošní prázdniny račte strávit doma

Spa v hotelu Carlo IV

Oázy klidu nemusí mít nutně charakter pobytu ve stínu palem a za šumu moře. A nechat se hýčkat v samotném centru Prahy? Ano, prosím! Senovážné náměstí je centrem pohostinství toho nejvyššího luxusu. A tomu přispívá i hotel NH Collection Prague Carlo IV, který ve svých spletitých chodbách z mramoru ukrývá i luxusní lázně. Nacházejí se v historickém sklepení novorenesančního paláce a v nedávné době prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Tiché prostředí poskytuje příjemné útočiště, ve kterém se můžete oddat harmonii těla a duše při jedné z masáží nebo speciální péči o pleť. Zaplavte si pár temp v rozsáhlém vyhřívaném bazénu, nebo si dopřejte relaxační páru i saunu. Vše na jednom místě a v obklopení nezaměnitelné atmosféry.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Film v Přítomnosti

Přítomnost sídlí ve funkcionalistickém prostoru jednoho z prvních pražských mrakodrapů tehdejšího Všeobecného penzijního ústavu, dnes známého pod názvem Dům Radost. Ve svých útrobách ukrývá poněkud netradiční kino, které sází na celostní filmový a kulturní zážitek. Butikové kino, jediné svého druhu u nás, je barem i kinem dohromady. Zavítat sem tedy můžete nejen na nejnovější filmové bijáky, ale i ledové negroni.

 

Gesamtkunstwerk v Bílkově vile

Ateliérovou vilu na pražských Hradčanech vystavěl sochař a grafik František Bílek podle vlastních plánů. Jeho náboženské pojetí umění ho vedlo k potřebě utvářet celá prostředí, ve kterých by se jeho díla uplatňovala v mnohostranném působení. Toto obklopení gesamtkunstwerku si můžete návštěvou Bílkovy vily i vy. Funguje totiž jako muzeum se stálou expozicí, která je ve vile umístěna. Čítá mnohá sousoší z Bílkova díla z jeho vrcholného tvůrčího období a designové prvky původního vybavení interiéru. Chcete-li se s uměním setkat jinak než v galerii, vydejte se do mnohdy opomíjené, leč nesmírně zajímavé Bílkovy vily!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Drink v Baru Pilotů

Ztraťte se ve vršovických uličkách a najděte jeden z nejlepších barů, které hlavní město nabízí. Bar Pilotů je docela malý bar, ve kterém se sice často musíte porvat o místo, ale jakmile si frontu vyčkáte, nebudete litovat. Atmosféra starých časů se špetkou vršovického vlastenectví, které spočívá v originálních drincích speciálně namíchaných ve spolupráci s kolegy z gastronomických podniků z přilehlých ulic, vás dostane. Specialitou podniku jsou i na míru namíchané sezónní drinky, kvůli kterým se musíte vracet tak často, dokud je nevyzkoušíte opravdu všechny.

 

Noc ve Winternitzově vile

V zahradě na kopci, obklopena vzrostlými stromy, stojí velká vila. Nepřehlédnete ji – pyšní se třemi terasami i záviděníhodným výhledem na panorama Prahy. Winternitzova vila patří ke klenotům české architektury dvacátého století. Jejími autory byli architekti Adolf Loos a Karel Lhota, kteří ji v roce 1932 navrhli pro rodinu Winternitzových. Vila je dnes v rukou potomků původních majitelů, navzdory pohnutým událostem minulého století. Vy sem můžete zavítat na komentovanou prohlídku objektu či na výstavu, nebo zde můžete rovnou přenocovat. Ve vile si můžete například sami v hlavní hale dát večeři nebo prožít romantickou noc v dobově zařízené ložnici. Večer vám zkrátka předají klíč od celé vily a vy ji máte i se všemi těmi terasami celou jen a jen pro sebe.

 

Brno opět světové

elle.cz