REKLAMA

Hugh Jackman: Wolverine a manžel snů

REKLAMA

 

Om paramar mainamar. Takový nápis je vrytý do kroužku, který Hugh Jackman navlékl své kolegyni Deboře-Lee Furness během jejich svatebního ceremoniálu. V sanskrtu rčení znamená, že „věnují svůj svazek vyšším silám". Jak příznačné motto pro celou kariéru této třiapadesátileté australské hvězdy.

Hugh Jackman je miláčkem všech: těch, kteří s ním pracují, milovníků akčních filmů i historických ság, muskulaturních jedinců, pro které je vzorem, i romantických srdcí, co dojímá jeho osobní život. Jackman a jeho manželka se totiž mnoho let neúspěšně pokoušeli o zplození potomka, ale po sérii samovolných potratů adoptovali dvě děti.

Stačilo málo a nejznámější Jackmanova role Wolverine mohla připadnout někomu jinému. Původně ji měl totiž hrát Russel Crowe, ale ten v té době natáčel jiný film. Doporučil proto svého kamaráda, rovněž Australana - Jackmana. Ten se na part připravoval tak, že se díval na filmy s Clintem Eastwoodem a na Mela Gibsona v Šíleném Maxovi.

I když to vypadá, že Hughu Jackmanovi v životě vše vycházelo, opak je pravdou. V dětství utrpěl velký šok, když matka opustila svých pět dětí, nejmladšímu Hughovi bylo tehdy pouze osm. Onen vztek na neutěšenou rodinou situaci, kdy výchova a péče o děti ležela výhradně na bedrech otce, Jackman později použil právě ve ztvárnění Wolverina.

Původně být hercem ale Hugh Jackman ale vůbec nechtěl. Jeho snem byla novinářská kariéra, studoval na University of Technology v Sydney. Toužil být mezinárodním dopisovatelem, ale chyběly mu kredity. A tak se zapsal na hodiny hraní, což vedlo k tomu, že v sobě odhalil nečekaný talent.

Podobně překvapující je vědět, že hvězda filmů Bídníci, X-Men, Austrálie nebo Animální přitažlivost, hraje skvěle na několik hudebních nástrojů a cvičí jógu. K ní ho přivedla kolegyně Meg Ryan během natáčení snímku Kate a Leopold. Když Jackman cítí napětí, tak si nejen dá několik koleček transcendentální meditace, ale také si zabrnká na kytaru, klavír nebo housle.

Muž, který si předtím, než se stal hollywoodskou hvězdou, přivydělával jako klaun na dětských oslavách, si ale nijak talentovaný či charismatický nepřipadá. Otevřeně několikrát přiznal, že obdivuje své kolegy George Clooneyho nebo Toma Hardyho.

Hugh Jackman je nejen skromná osobnost, ale také velký filantrop. Když se vyléčil z rakoviny kůže v roce 2013, uvedl linii ochranných opalovacích přípravků pro děti. Často svůj účet na Twitteru využívá nejen k propagaci nejrůznějších důležitých společensky prospěšných aktivit, ale také zde upozorňuje na charitativní organizace, které finančně podporuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA