Jak známí fotografové bojují proti rasismu?

Více než 100 předních fotografů napříč kontinenty spojilo své síly, aby vytvořili sbírku svých nejlepších a nejsilnějších fotografií. Výtěžek z jejich prodeje pomůže organizacím bojujícím proti rasismu. Úctyhodné gesto podpořili například Wolfgang Tillmans, Martin Parr nebo Renell Medrano. Hnutí Black Lives Matter tak rozvířilo nejen debatu napříč společností, ale také povzbudilo vlivné osobnosti k tomu, aby na tento problém upozornili ještě ve větším měřítku.

„Rasismus je hluboce zakořeněnou záležitostí například i ve Velké Británii, a tak je samozřejmé, že se kreativní svět postaví na stranu hnutí Black Lives Matter,“ uvedli organizátoři celého projektu. Výtěžek z něj půjde prospěšným organizacím The Black Curriculum, Black Minds Matter nebo Exist Loudly.

Každá z fotografií bude stát přibližně 100 liber a bude k dostání na https://antiracismphotofundraiser.com/. Už jen prohlížení skvostných děl vás bude bavit a možné v některých vyvolá touhu některé z nich vlastnit. A odůvodnění toho, že jdou peníze pro dobrou věc, je zcela na místě.

ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)