Jennifer Lopez: Ze skromné dívky hollywoodskou divou

 

J.Lo se Jennifer Lynn Lopez, která se narodila 24. července 1969 v New Yorku, začalo přezdívat nikoliv v Bronxu, kde žila s rodiči a dvěma sestrami, ale až během natáčení její desky On The Six. Oslovení, které pak použila i pro název svého druhého alba, vymyslel rapper Heavy D. Jennifer se hodilo, protože vyjadřovalo změnu identity, kterou procházela. Psal se rok 1999 a ona se rozhodla pozměnit kariéru a neomezovat se pouze na herectví, ale zkusit prorazit jako zpěvačka.

Už v dětství vynikala mezi vrstevníky tancem a zpěvem, ale rodiče, kteří patřili mezi nízkopříjmovou skupinu emigrantů z Portorika, chtěli, aby se Jennifer naučila hlavně perfektně anglicky. Učení ale dívku moc nebavilo, sbírala medaile v gymnastice a snažila se nějak zapadnout do přísné katolické základní i střední školy, kam ji otec s matkou poslali. Castingu na malou roli v nezávislém filmu My Little Girl se zúčastnila náhodou. Režisérka snímku Connie Kaiserman si nápadně hezké Jennifer ihned všimla a obsadila ji do role Myry.

Proč je důležité míti Arianu Grande?

elle.cz

Psal se rok 1986 a Jennifer Lopez se tehdy rozhodla, že bude „známou filmovou star". Rodiče údajně protestovali. V dokumentu Dance Again Lopez vzpomíná, jak na ni křičeli, že je „úplně blbá, protože žádná Latinoameričanka nemůže být americkou celebritou". Jak je vidno, tak se manželé Guadalupe a Dávid opravdu spletli. Dnes jejich prostřední dcera vydělává zhruba 40 miliónů dolarů ročně a může se pochlubit nejen talentem a fyzickou krásou, ale hlavně buldočí vytrvalostí.

 

 

Ostatní celebrity zažívají ve své kariéře vzlety a pády, odchází a přichází na výsluní, ale Jennifer je na tomto hvězdném Olympu stálicí. Jak to dělá? Je pořád v pohybu, natáčí jako na běžícím páse, a když o ní není chvíli slyšet, klidně si k tomu dopomůže. Není se pak co divit, že o obnoveném vztahu s Benem Affleckem se teď šeptá jako o PR kampani. Ať je to jakkoliv, o Jennifer Lopez se nepřestává mluvit.

Osobní motivací Jennifer Lopez ale podle rozhovoru, který dala americkému časopisu GQ v roce 2019, nikdy nebyly peníze. Chtěla být prostě nejlepší ve všem, čeho se chopila; ať už to byl tanec, herectví nebo zpěv. Důkazem, že mluví pravdu, je její nulový honorář za snímek Zlatokopky z roku 2019, který sama produkovala.

Jennifer Lopez je co závidět. Dávno před Kim Kardashian udělala ze svých křivek, postavy, které se přezdívalo „La Guitarra", přednost. Stejně jako ze svého původu, za který se tolik ostatních „Latinos" ve Spojených státech, stydělo. Není to ale krása, moc, sláva, peníze, dokonce ani talent ne, který je na Lopez to nejcennější. Je to její vůle a vytrvalost, schopnost stanovovat si cíle a dosahovat jich. Pak je jedno, kdo si o vás co myslí. Můžete být jako ona pětkrát zasnoubení, třikrát vdaní a ve svých dvaapadesáti strčit do kapsy o třicet let mladší kolegyně. Hlavně, když jste věrní sobě a nepřestanete jít za svými sny.

ALE NE! NEJVĚTŠÍ HVĚZDNÉ ROZCHODY, KTERÉ NÁM ZLOMILY SRDCE

elle.cz