Velký návrat líbání & proč bychom na něj neměli zapomínat

Starting point

Pro většinu lidí je líbání začátkem sexuální intimity. Je to první fáze sexuálního života pro teenagery, kteří prostřednictvím polibků prožívají první návaly vzrušení a tyto momenty si pamatují až do konce života. Jak stárneme, vzrušení z polibků opadá. Střídají je jiné formy erotiky, ke kterým je polibek pouhým odrazovým můstkem. Polibky z hlavní do vedlejší role definitivně vytlačuje sex. A když se na časové ose našeho věku i trvání vztahu posuneme ještě o kousek dál, líbání často vymizí úplně. Pokud si bez líbání neumíme představit naše první intimní projevy, ty pozdnější už si naopak často neumíme představit s líbáním.

Mohlo by se vám líbit

Cesta k lepšímu sexu: Buďte kreativní a iniciativní

Máte pocit, že váš sexuální život ztrácí napětí a jiskru? Pak se na něj podívejte očima mužů. Možná vás překvapí, po čem tajně touží a co všechno je v ložnici dokáže rozpálit. Podle expertů se vyplatí být kreativní, spontánní a iniciativní!
elle.cz

Revoluce líbání

Z nějakého důvodu jsme ale v poslední době svědky polibkové revoluce. Líbání se najednou znovu oslavuje, propaguje a provádí se vždy a všude. Mimochodem, pamatujete si, jak JLo a Ben ohlásili, že se k sobě po letech opět vrátili? Nebylo to ani na červeném koberci, ani prostřednictvím řízeného PR. Zprávu o tom, že dali lásce druhou šanci, pustili do světa právě prostřednictvím polibku zveřejněného 12 měsíců před jejich svatbou v červenci 2022. Na polibky Bennifer se dobře dívá. Jsou decentní, procítěné, čiší z nich láska. Jennifer Bena ráda líbá na ústa, zatímco on jí tiskne rty do vlasů. Jak romantické a záviděníhodné. Stejně fotogenické polibky předvádějí i Kylie Jenner a Timothée Chalamet. Ti si poté, co společně debutovali na červeném koberci na Zlatých glóbech 2024, ze slavnostního večera udělali rande okořeněné desítkami polibků. Vzhledem k jejich mládí a čerstvé zamilovanosti je to roztomilé. To se úplně nedá říct o Kyliině o 18 let starší sestře Kourtney Kardashian. Ta se svým partnerem, bubeníkem Blink 182 Travisem Barkerem, předvádí takové polibkové veletoče, až se skoro chce říct, aby si to nechali za zavřené dveře. Stejně jako Machine Gun Kelly a Megan Fox. Všichni vědí, že se milujete, netřeba to vlhce demonstrovat.

Mohlo by se vám líbit

Kdy je sexu málo a kdy už moc? Nahlédněte ostatním do ložnice

Se svým sexuálním životem jste spokojeni. Do chvíle, než se sejdete s kamarády na drink a oni začnou vyprávět, jak často a s jakou chutí se sexu oddávají. Pak už jen tiše usrkáváte s očima zabodnutými do dna sklenky a přejete si, aby nepřišli na to, že vy jste se vlastně ještě nevyjádřili… Máte se za co stydět? A kolik sexu je v partnerství tak akorát?
elle.cz

Romantická čekárna 

Velkou ránu líbání zasadila pandemie covidu-19. Pandemická opatření rázně zařízla všechny pokusy o projevy citů prostřednictvím rtů – těch přátelských i těch láskyplných. Nedostatek lidského kontaktu, radosti a endorfinů, které líbání se při líbání vyplavují, vedl k hladu po polibcích. Jakmile se svět opět vrátil do normálu, líbání se do našich životů vrátilo s obrovskou razancí. „Po tak dlouhé době bez doteku je to neskutečný pocit,“ říká Emma Firth, spisovatelka a zakladatelka instagramového účtu věnujícího se líbání Kissing And Other Stories. „Spousta lidí se cítila jako v romantické čekárně. Všichni si teď chceme dopřát ty okamžiky krásného spojení, když nastanou.“

Mohlo by se vám líbit

Stud stranou: sexuální polohy, ve kterých budete vypadat božsky

Patříte mezi ženy, kterým se i ve chvilkách rozkoše v hlavě umí rozblikat rudá kontrolka, jestli vypadají pořád dobře? Toto jsou sexuální polohy, které vám zaručí, že si sex užijete bez hlídání problematických partií.
elle.cz

Líbání je v módě

Po pandemii se do oslavy líbání zapojil i svět módy. Návrhář Jacquemus věnoval svou kampaň SS21 L'Amour líbání a představil v ní nejen líbající se hetero, ale i gay pár. „Ty elektrické výboje nevysvětlitelného něčeho, co nás táhne k touze prozkoumat druhého tam, kde se nám nedostávají slova. Chtěl jsem to oslavit. Polibek je často vstupním bodem na romantickou cestu: pouhá myšlenka na něj je darem sama o sobě.“ Jedním z mála pozitiv tak dlouhého odříznutí od projevů lásky, sexuality a přátelství, je to, že jsme našli nové nadšení pro tyhle malé projevy intimity. Kromě toho, že jimi zjišťujeme, jestli se k nám partner hodí a jestli nám chutná a voní, fungují také jako přírodní antidepresiva. Během polibku dochází k uvolňování dopaminu, oxytocinu a serotoninu, hormonů, které snižují stres a úzkost a přinášejí nám pocit štěstí. Zvyšuje se nám také krevní tlak a stimuluje krevní oběh, rozšíření cév dokonce pomáhá zmírnit bolesti hlavy. O posilování pouta mezi partnery se nemusíme ani zmiňovat. Nečekaný polibek, který vám vtiskne partner nebo vy jemu dokáže vzájemnou intimitu zintezivnit až nepředstavitelně. Nezavrhujte polibky a vraťte je do svého života v tak velké míře, jak jen to půjde. Velká láska, intenzivní úlety, divoké romantické vzpomínky... to vše začíná polibkem.

Mohlo by se vám líbit

Vy & on: Jak velký věkový rozdíl je moc velký?

Když je váš partner výrazně starší, posloucháte, že je to váš sugar daddy. Když je mladší, slyšíte, že si držíte kolouška. Jaké předsudky ohledně věkového rozdílu partnerů panují? Kdy je to ještě ok a kdy už je to moc?
elle.cz

Zdroj: ELLE.com