Proč je důležité míti Arianu Grande?

 

Dítě štěstěny

Na Broadwayi začala v patnácti letech. Pozor! Každý, kdo přijde o dětství na úkor kariéry má před sebou psychickou bitvu. Nedávno jsme ostatně referovali k té, kterou si zjevně musela projít i Demi Lovato. Ariana se však odstrašujícím případům hvězd, která zruinoval kontrakt s Disney Chanel či jinými produkčními společnosti vyhnula (k psychickým problémům v dospívání, a to v době působení na projektech Disney se přiznala i Selena Gomez). A to navzdory tomu, že i ona zaparkovala část svého sladkého teenagehoodu do stájí vykořisťovatelů mladistvých, pro změnu si vybrala produkční gigant Nickelodeon. V seriálu V jako Victoria si po dobu pěti let zahrála postavu naivní a ztřeštěné dívky Cat Valentine. Včas však dokázala tuto epizodu své osobní i profesní dráhy odstřihnout, a to hlavně díky důležité ingredienci v životě každé megastar: rodině. Ta vás totiž, jak teď v přímém přenosu díky Britney sledujeme, může zlikvidovat, pokud se rozhodnete pro showbyz.

Ač se i Ariana v mládí potýkala s rozpadem manželství rodičů, vždy měla obrovskou podporu ve své matce Joan Grande, Newyorčanky, drsné podnikatelky (jako CEO si najaly mnohé známé americké společnosti) a intelektuálky, která se ještě před narozením dcery přestěhovala na Floridu, protože chtěla, aby se její děti narodili tváří ke slunci. Ariana se navíc narodila v létě, a tak možná skutečně slunce, coby pomyslný symbol, prostoupilo její kariérou – těžce zkoušenou.

Mohlo by se vám líbit

Zpěvačka Ariana Grande je zasnoubená! Koho si bere?

… a mimochodem, její zásnubní prsten je přímo ohromující!
elle.cz

Průlom i zlom

V roce 2013 pod úzkostnou, avšak zdravou supervizí matky vydává zpěvačka debutové album Your Truly. Kritika jej přijímá se zájmem a hovoří o návratu do opojného tónu karamelového R´n´B ze sklonku devadesátých let. Nicméně skutečná sláva přichází o rok později při spolupráci s raperkou Iggy Azalea na hitu Problems a poté s Jessie J a Nicki Minaj na hitu Bang Bang. Tady dohnala i srdce posluchačů a když už se jim vpálila do paměti, stačilo udeřit s hitovým albem, nebo možná raději dvěma.

Následující roky proto přichází průlomová alba Dangerous Woman a Sweetener. „Dar skvělého hlasu, do něhož se líně vlívá generační touha po volnosti a nevtíravé odvaze být sám sebou,“ stálo v kritikách NBC. Ariana do pop-music vrátila řemeslo skutečného charakteru. Bez předepsaných limitů nahrávacích studií odzbrojila celý svět tím, že byla přesně taková, jakou jsme ji potřebovali… Zranitelná, trochu naivní, snící, usměvavá, chtějící zpívat o tom, co trápí dívky jejího věku. Ani se to nedá nazvat autentickým, protože autentická byla v průběhu kariéry například i Madonna a zdaleka se příběh jejích emocí nedá srovnat s příběhem přímých emocí Ariany. Zdánlivě nedbalý účes, vždy do vysokého culíku, který by si učesala i její sousedka se zpěvačka vydala bojovat proti vyčpělým sex symbolům a uspěla… až moc.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

V roce 2017, při turné k albu Dangerous Woman nastražili do Manchester Arena islámští extrémisté bombu, která v koncertní síni zabila dvaadvacet návštěvníků. Jasný cíl i zpráva. V komentářích od některých profilů se na sítích objevily i tyto formulace: „…ta děvka si to zasloužila.“ Pro někoho devastující událost, pro Arianu motivace. Začala s částečným pokáním. Ariana spolu se svým týmem rychle připravila na představení, které by všechny v těžkých chvílích spojilo a uctilo památku obětem. Necelé dva týdny po útoku se tak konal benefiční koncert One Love Manchester, kde vystoupila, mimo jiných i Katy Perry, Little Mix, Miley Cyrus a Justin Bieber. Tragédie proměnná v další úspěch. Nicméně v životě Ariany se nejednalo o tu poslední.

Definující pro ni byl také osobní partnerský život, o němž jsme se toho tolik dozvěděli v super úspěšném hitu Thank you, next. Během let 2016 až 2018 chodila s rapperem Macem Millerem. Společně vydali dvě skladby, The Way a My Favorite Part. Nicméně Mac se v 7. září 2018 nechtěně předávkoval kokainem, fentanylem a alkoholem a zemřel. I tahle skutečnost by leckoho velmi neblaze postihla. Jenže Ariana sbírá sílu tam, kde ostatní sklouzávají k závislostem a svým příkladem dokládá, že život může být tak hořky, jak sladký. To je ostatně zpěvaččino nejdůležitější poslání, kterým si dokonce vysloužila pochvalu i od mnohých terapeutů zaměřených na psychické zdraví teenagerů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Nové výzvy

Když tak pohlížíme na Arinu dnes – po úspěšném singlu Rain on MeLady Gaga a dalším úspěšném albu Positions – sledujeme sebevědomý přerod z dětské hvězdy - náctileté zpěvačky - v hotovou ženu, globální pop-star, která přinesla světu pozitivní náboj a vrátila „hezkost“ tam, kde chyběla. Ariana se navíc před nedávnem sezdala s partnerem, realitním makléřem Daltonem Gomezem. Spolu žijí od ledna 2020 a poprvé se objevili jako dvojice ve videoklipu Justina Biebera a Ariany Grande s názvem Stuck with U. Loni v prosinci oznámili na Instagramu po ročním vztahu své zasnoubení. Poselství lásky, světla na konci strastiplného partnerského tunelu.  

A do toho všeho se tato hvězda rozhodla otisknout svou ikonickou vizáž do line vlastní kosmetiky, která má nést jméno jejího úspěšného singlu z roku 2018 God Is A Woman. Na řadě, která má zahrnovat mlhy, sprchové krémy a soufflés spolupracuje s make-up guru Patrickem Ta. A my se na pozitivní Arianu i v naší koupelnové skříňce těšíme!

Mohlo by se vám líbit

Mariah Carey, Ariana Grande a Jennifer Hudson zachraňují Vánoce

Jestli letos někdo dokáže zachránit Vánoce, pak jedině Mariah Carey. Remix její písně Oh Santa!, kterou přezpívala za doprovodu Ariany Grande a Jennifer Hudson, má přinést radost i zbořit rekordy.
elle.cz