Knižní novinky, které využijete nejen u bazénu

Na dovolenou, k pohodovým večerům nebo línému víkendu se knížky hodí jako máloco. Chybí vám inspirace a neradi byste se pouštěli do něčeho, co jen plýtvá vaším časem? Od toho je tady ELLE předvýběr knižních novinek, který vám poradí, jaké knihy v obchodě neminout. Jsou poutavé, romantické, ale také napínavé a strašidelné. Popusťte uzdu své fantazii a začtěte se do pravé papírové knížky. Protože ta v létě strčí do kapsy všechny seriálové maratony, filmy i Netflix. Tak kterou?

Imogen Kealey: Osvobození

 

Imogen Kealey: Osvobození

V šestnácti letech opustila Nancy Wakeová rodnou Austrálii, aby nalezla nový domov a životní lásku v Marseille. Ovšem během nacistické okupace nedokázala stát stranou a jako čím dál slavnější a hlavně nepolapitelnější špionka přezdívaná Bílá myš se stala německým silám trnem v oku. Když byla odhalena, musela uprchnout do Anglie, zatímco jejího manžela Henriho zadrželo gestapo. Nancy se však nevzdává – po tvrdém výcviku se vrací do esesáky a gestapáky zamořené Francie, aby pomohla osvobodit svůj nový domov i milovaného Henriho... Strhující příběh, založený na skutečných událostech, přibližuje osudy jedné z nejodvážnějších žen minulého století.

ELLE
Sara Blædel: Zapomenuté dívky

 

Sara Blædel: Zapomenuté dívky 

V lese je nalezena mrtvá žena s výrazně zjizvenou tváří. Identifikace by měla být snadná, ale žena nikomu nechybí a v seznamech pohřešovaných nikdo podobný nefiguruje.

Po čtyřech dnech je kriminální inspektorka Louise Ricková – nově vedoucí Zvláštní pátrací služby – pořád na začátku. Po zveřejnění fotky mrtvé ženy získá první stopu. Jistá starší dáma se domnívá, že by se mohlo jednat o Lisemette, chovanku ústavu pro duševně choré. Mezinárodní bestseller oceňované dánské autorky krimi nyní i v českém překladu!

ELLE
Mariko Tamaki, Jillian Tamaki: Jedno obyčejný léto

 

Mariko Tamaki, Jillian Tamaki: Jedno obyčejný léto

Tato kniha je ve svém žánru nejoceňovanějším komiksem posledních let, jako první komiks v historii získal čestné uznání v rámci prestižní Caldecottovy ceny pro dětskou literaturu. Otevřenost, s jakou příběh zaznamenává řeč dospívajících hrdinek a jejich debaty o sexu, zároveň vedla k tomu, že se tento komiks zařadil mezi nejzakazovanější tituly v amerických knihovnách. Je vydána s doporučením od 13 let, ale inspirativním čtením bude nejen pro dospívající, ale i dospělé.

ELLE
Mia Kankimäki: Ženy, které mi nedají spát

 

Mia Kankimäki: Ženy, které mi nedají spát

Vydejte se na cestu kolem světa po stopách autorčiných hrdinek. Mia je svobodná čtyřicátnice, bydlí v podkroví u svých rodičů a noci tráví přemýšlením o ženách, které se zapsaly do historie touhou žít po svém. Staly se z nich neohrožené badatelky, nadané spisovatelky a vášnivé malířky. Mia odjíždí do Afriky zmapovat místa, kde žila spisovatelka Karen Blixenová, v Japonsku studuje dílo umělkyně Jajoi Kusamy, v Itálii pátrá po zapomenutých renesančních malířkách. Při hledání inspirace k napsání této knihy procestuje Mia celý svět po stopách svých „nočních žen“. Když ony dokázaly jít svou cestou, proč by to nedokázala i ona?

ELLE
Mattias Berg: My dva proti světu

 

Mattias Berg: My dva proti světu

Tento titul je vědomostmi nabitý a přitom realistický špionážní dobrodružný román z pera švédského autora Mattiase Berga – aneb když se v knize potká Mission Impossible s Honem na ponorku. Erasmus Levine má velmi zvláštní práci. Cestuje všude po boku prezidenta Spojených států a má nástroj schopný zničit život, jaký známe. Je to muž s jaderným kufříkem, člen elitního týmu přísně utajovaných operativců, jenž řídí člověk s kódovým označením Edelweiss. Jenže ani ten nezná pravou identitu osoby s nejvyšší pravomocí známé jen jako Alfa.

issue

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)